12. 1. 2024

Ptujčanke ubežale repu lestvice

V petek so se na igrišča vrnile rokometašice v 1. A ženski rokometni ligi. Na derbiju z repa prvenstvene lestvice je zasedba Žiher hiše Ptuj - Ormož z 28:22 ugnala Krko Novo mesto, ki tako še naprej ostaja brez osvojene točke.

Preostale tekme bodo odigrane v kasnejših terminih. Velenjčanke bodo Litijanke gostile v sredo, 17. januarja, obračun med Trgom ABC Izolo in Krimom Mercatorjem bo na sporedu v ponedeljek, 22. januarja, 9. februar pa bo prinesel še tekmo med ajdovskim Mlinotestom in celjsko zasedbo Z'dežele.
1. A ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, 8. KROG
Petek, 12. januar:
ŽRK ŽIHER HIŠE PTUJ : ŽRK KRKA NOVO MESTO 28:22 (13:11)
M. Kolenko 14 (5), L. Kolenko 4; Vrček 7 (1), Kolobarić 5.

IZJAVI PO TEKMI:

Žanamari Kaloh, rokometašica ŽRK Žiher hiše Ptuj-Ormož:
"Pričakovale smo težko tekmo, ki smo jo na koncu tudi dobile. V tekmo smo morale vstopiti zbrano in borbeno, ter od 15. minute igrale kot ekipa, se zbrale in tako sta dve točki zasluženo ostali doma."

Nika Petkovič, rokometašica ŽRK Krka Novo mesto:
"
Na tekmo smo se dva meseca dobro pripravljale, vendar na začetku igra ni stekla. Malo nam je na koncu prvega polčasa padla osredotočenost in nato smo porabile preveč moči, da bi se vrnile. Na koncu nam ni zneslo osvojiti novih točk."