3. 3. 2024

Koprčani na krilih Poklarja presenetili Celjane

S tekmo med Koprom in Celjem Pivovarno Laško se je zaključil 18. kroga Lige NLB. Zmaga je ostala na Primorskem, koprska zasedba je bila boljša z 32:27.

Za presenetljive razplete je poskrbel že sobotni del tekem. Zmag so se razveselile kar tri izmed štirih ekip, ki zasedajo zadnja štiri mesta lestvice. Na obračunu zasedb povsem z repa lestvice je Ljubljana na Galjevici s 34:23 odpravila Dobovo. LL Grosist Slovan je z novo okrepitvijo presenetil v Ormožu (26:24), obenem pa je Škofljica s 33:29 premagala Urbanscape Loko. Slednja, ki se nahaja kot prva nad cono izpada oziroma poti v dodatne kvalifikacije za obstanek, ima tako na lestvici pred Slovanom in Škofljico le še točko prednosti.

Pod vodstvom novega trenerja Žige Lesjaka je tudi v tretje zmago vpisal Slovenj Gradec. Tokrat je gostoval v Stični, kjer je ob polčasu imel zajetno prednost, ki pa jo je Sviš Ivančna Gorica skorajda povsem izničil. V končnici se je tehtnica vendarle nagnila na koroško stran.

Na tekmi kroga je Gorenje Velenje zanesljivo opravilo svoje delo v Ribnici in zmagalo s 30:24. Na dolenjskem derbiju ničesar ni prepuščalo naključju niti moštvo vodilnega Trima Trebnjega, ki je pred svojimi navijači novomeško Krko odpravilo s 25:20.
LIGA NLB, 18. KROG
Nedelja, 3. marca:
RD KOPER : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 32:27 (16:12)
Poklar 16 (4), Makuc 4; Cokan 10 (1), Janc 9 (6).
STATISTIKA

Igralec tekme: Tine Poklar (RD Koper)

Koprčani so v domači Bonifiki pred 2000 gledalci z izjemno predstavo Tineta Poklarja presenetili Celjane. Primorci so vodili večino tekme in zasluženo vpisali novi točki. S tema so se točkovno izenačili s četrtouvrščeno Krko. Celje pa je doživelo tretji poraz v prvenstvu in je na tretjem mestu lestvice z 29 točkami. Toliko jih ima tudi Gorenje Velenje, dve več pa Trimo Trebnje.
Ekipi sta bili v uvodnih minutah ena ob drugi, prvi pa so do dveh zadetkov prednosti prišli Koprčani, ko je Poklar s sedmih metrov zadel za 7:5. Bor Breznikar je nato povečal prednost na 9:6, nakar je trener gostov Alem Toskić zahteval minuto odmora.
Ta ni posebej zalegla, saj je ekipa Borisa Lisice še povečala prednost, v 26. minuti je vodila že s 13:8, na glavni odmor pa šla s štirimi zadetki prednosti.
Celjanom tudi v uvodu drugega dela ni uspelo zmanjšati razlike, še več, Poklar je v 39. minuti zadel za koprsko vodstvo z 20:14. To so Koprčani držali tudi v naslednjih minutah in zanesljivo prišli do dveh točk.
Na tekmi je izstopal prav Poklar, ki je celjsko mrežo zatresel kar 16-krat, Tim Cokan z desetimi in Mitja Janc z devetimi goli pa sta bila najboljša Celjana.
Koper bo v 19. krogu v soboto gostoval v Ormožu, Celje pa v nedeljo v Velenju.

IZJAVI PO TEKMI:

Boris Lisica, trener RD Koper:
“Zelo dobra tekma odprli smo se v vseh segmentih igre, kot bi se reklo je igra potekala kot po maslu. Enostavno smo bili boljši v vseh segmentih kar se je potem tudi pokazalo. Čvrsta in kvalitetna obramba, dober vratar in napad z glavo in repom. Igralec tekme je po mojem mnenju Tine Poklar"

Vukašin Antonijević, rokometaš RK Celje Pivovarna Laško:
"Prišli smo z dolge poti s Portugalske. Vedeli smo, da prihajamo na vroč teren in da nas Koper čaka pripravljen. Pripravljali so se cel teden na nas mi smo imeli le dva dni. Dali smo vse od sebe v tem trenutku je žal bil to naš maksimum. Utrujeni smo ampak gremo naprej čaka nas Velenje. Sami smo krivi zaradi slabe obrambe, saj bi s slednjo lahko boljše zaključili tekmo. Pričakovali smo več, ampak borili smo se do konca."