5. 4. 2024

Velenjčani zanesljivo ugnali Ljubljano

V petek je bila v Velenju na sporedu zaostala tekma 17. kroga Lige NLB med domačim Gorenjem in Ljubljano. Zmaga s 35:27 je ostala v Šaleški dolini.
LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 17. KROGA
Petek, 5. april:
RK GORENJE VELENJE : MRK LJUBLJANA 35:27 (20:13)
Maričič in Sokolič (3) po 6; Lukman (3), Pernovšek (1) in Novak po 5.

Igralec tekme: Peter Šiško (RK Gorenje Velenje)

Velenjčani so v državnem prvenstvu gostili Ljubljančane in vknjižili še peto zaporedno zmago, 16. v sezoni, s katero so se vodilnemu Trimu na lestvici približali na točko zaostanka. Pri čemer imajo Trebanjci tekmo več.
Tokrat je bila zmaga pričakovana, Ljubljančani so po 18. porazu v sezoni zdrsnili na zadnje mesto prvenstvene razpredelnice.
Izid je bil izenačen nazadnje pri 3:3, nato pa so gostitelji iz minute v minuto višali prednost in na odmor odšli s plus 7. Na začetku drugega dela so Velenjčani prednost povišali na deset zadetkov, prednost pa bolj ali manj obdržali do konca.
V domači vrsti sta po šest zadetkov k zmagi prispevala Goti Maričić in Tilen Sokolič, Peter Šiško jih je dosegel pet, v ljubljanski ekipi pa so trije igralci zbrali po pet golov - Jure Lukman, Luka Pernovšek in Urh Boris Novak.
Velenjčani bodo v zaostali tekmi 21. kroga državnega prvenstva 3. maja gostovali pri Dobovi, še prej pa jih 12. aprila čaka domača tekma 22. kroga proti Slovenjgradčanom. Ljubljančani pa bodo v 22. krogu dva dni za tem gostovali pri mestnem tekmecu Slovanu.

IZJAVI PO TEKMI:

Tilen Sokolič, rokometaš RK Gorenje Velenje:
"Tekmo proti Ljubljani smo želeli odpreti bolje kot prejšnje, a nam to žal ni uspelo. Po desetih minutah je bil rezultat še vedno izenačen. Nato pa smo začeli igrati kot znamo in uspeli hitro narediti razliko. Čestitke tudi ekipi Ljubljane, ki je bila zelo dober tekmec."

Jure Lukman, rokometaš MRK Ljubljana:
"V tekmo smo dobro vstopili. Igrati v takšni dvorani in proti takšnemu tekmecu je res lep občutek. Na začetku smo se domačinom dobro upirali, nato pa so oni s svojimi izkušnjami in znanjem na koncu zanesljivo zmagali."