5. 4. 2025

Krimovke in Mlinarke v finale, Celjanom pokalni bron

Rokometašice Krima Mercatorja in Mlinotesta Ajdovščine so finalistke 33. sezone Pokala Slovenije. Ljubljanska zasedba je v polfinalu s 36:16 ugnala Ptuj, ajdovska pa v končnici tekme strla odpor Velenja in slavila zmago z 29:20. Finale bo v dvorani Kodeljevo v Ljubljani na sporedu v nedeljo ob 15.30, tekma za tretje mesto pa dve uri in pol prej.


Drugi dan zaključnega turnirja Pokala Slovenije se je sklenil z obračunom za bron v moški kategoriji. Na večnem derbiju sta se pomerila Gorenje Velenje in Celje Pivovarna Laško, moštvo iz Savinjske doline je bilo boljše s 27:24. 


Moški finale prav tako prinaša nedelja, tekma med LL Grosistom Slovanom in Krko se bo začela ob 18. uri.

ZAKLJUČNI TURNIR POKALA SLOVENIJE ZA ŽENSKE

Polfinale, sobota, 5. april:
RK KRIM MERCATOR : ŽRK PTUJ 36:16 (18:8)
Gros 5, Erceg, Mavsar, Gutierrez, Ngombele in E. Abina po 4; M. Kolenko 10 (4), Urbančič 3.
STATISTIKA


Krimovke niso imele večjih težav s Ptujčankami, v nedeljo bodo na Kodeljevem naskakovale svojo 29. pokalno lovoriko. Od slovenske osamosvojitve le dvakrat niso igrale v velikem finalu, prvič leta 1992, drugič pa lani, ko so polfinalno tekmo proti Ajdovkam izgubile zaradi administrativne napake (nastopili sta dve igralki, ki nista imeli pravice nastopa).

Ptujčanke so v uvodnih minutah še sledile ritmu najuspešnejšega slovenskega ženskega kluba. V deveti minuti je Urša Urbančič zgrešila strel za izenačenje na 4:4, na drugi strani pa so sogostiteljice letošnjega zaključnega turnirja začele prevzemati pobudo. Med 19. in 22. minuto so prek Ane Gros, Tamare Mavsar in Tee Pogorelc dosegle štiri zaporedne gole in povedle s 14:7. V nadaljevanju so nadaljevale svojo prevlado in slavile visoko zmago s 36:16.

Pri ljubljanski ekipi je vratarka Amra Pandžić zbrala 14 obramb, v polju pa je bila najbolj učinkovita Gros s petimi goli. Mavsar, Jennifer Gutierrez Bermejo, Betchaidelle Ngombele, Elena Erceg in Ema Abina so dosegle po štiri.

Pri Ptujčankah je bila najbolj učinkovita Minea Kolenko z desetimi zadetki, Urbančič je dosegla tri.


IZJAVI PO TEKMI:


Amra Pandžić, vratarka RK Krim Mercator:

"Začetek tekme smo odigrale, recimo temu megleno, a vendarle smo se hitro odcepile. Obramba je bila v drugem polčasu še bolj trdna in tudi s protinapadi smo naredile razliko. Zdaj so misli že usmerjene na finale, gremo le naprej."


Minea Kolenko, rokometašica ŽRK Ptuj: 

"Vedele smo, da je Krim razred zase. Zagotovo je nesporni favorit turnirja. Iskreno smo z mislimi že prej bile na nedeljski tekmi, kjer bomo zagotovo imele več možnosti za zmago. Danes bomo obračun zaključile brez poškodb, kar je najbolj pomembno, nov dan pa prinaša novo tekmo."


ŽRK VELENJE : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 20:29 (11:10)
Priteržnik 5, Jeras 3; Fegic 11 (1), Barukčić 6 (2).

Zasedba iz Vipavske doline, sicer branilka pokalnega naslova, je odpor velenjske zlomila šele v zadnjem delu tekme. V 47. minuti je imela le gol prednosti (20:19), v prelomnih trenutkih dvoboja pa je zaigrala sijajno in povsem nadigrala ekipo iz Šaleške doline.
Pred tem sta bili ekipi vseskozi tesno skupaj. Obe sta si priborili že dva zadetka prednosti, a nista izkoristili možnosti za dokončen pobeg. Potem ko je zaradi dvominutnih izključitev Velenje v 51. minuti ostalo brez dveh igralk v polju, je ajdovska kapetanka Nuša Fegic s sedmih metrov zadela za 22:19, kar je bil uvod v niz sedmih zaporednih zadetkov, ki je bil prekinjen šele v zadnji minuti tekme.
Pri Mlinotestu je bila najbolj učinkovita Fegic z enajstimi goli, Ivona Barukčić je za zmago prispevala šest golov. Nika Priteržnik je za velenjsko dosegla pet golov, Ana Jeras je dodala tri. 

IZJAVI PO TEKMI:

Maja Kovačič, rokometašica ŽRK Velenje:
"Tekmo smo začele zelo dobro, borbeno in natanko tako, kot smo se dogovorile. Pred koncem je sledil padec osredotočenosti in tudi izkušenj igranja takšnih tekem. Zagotovo je zmaga tekmic zaslužena, vendarle pa mislim, da končna razlika ne odraža dejanskega stanja na igrišču."

Nuša Fegic, rokometašica ŽRK Mlinotest Ajdovščina:
"Ne rada govorim o individualnem učinku. Ekipa je tista, ki lahko dvigne tudi vsakega posameznika. Prvi polčas smo odprle nekoliko slabše, naredile smo preveč tehničnih napak in zgrešile preveč neoviranih strelov. Vesela sem, da smo se v nadaljevanju zbrale, ter pokazale pravi obraz in igro. Uspele smo zaigrati hitrejšo igro, ki jo gojimo in mislim, da smo zasluženo v finalu. Zdaj moramo tekmo prespati, se čim bolje odpočiti in verjamem, da gremo v nedeljo lahko sproščeno v tekmo, ki bo zagotovo zanimiva."

Tekma za 3. mesto, nedelja, 6. april ob 13.00:
ŽRK PTUJ : ŽRK VELENJE

Ob 15.30:
RK KRIM MERCATOR : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA
ZAKLJUČNI TURNIR POKALA SLOVENIJE ZA MOŠKE
Tekma za 3. mesto, sobota, 5. april:
RK GORENJE VELENJE : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 24:27 (10:13)
Slatinek Jovičič 7, Tatar 4; Makuc in Perić po 5.
STATISTIKA

Obračun polfinalnih osmoljencev se je končal z zmago Celjanov. Rokometaši iz knežjega mesta so bili v prvi polovici tekme vselej v vodstvu, najvišje vodstvo so si priigrali v 22. minuti, ko so po golu Luke Perića povedli z 11:6.
Na veliki odmor so se odpravili s prednostjo treh golov (13:10), v začetku drugega pa Velenjčanom dovolili, da so po delnem izidu 4:0 prvič na dvoboju povedli s 14:13. Za razliko od polfinalnega dvoboja proti Novomeščanom so se Celjani bolje odzvali ter si v 43. minuti priigrali prednost dveh golov (17:15).
Velenjčani so v 49. minuti izenačili na 19:19, prelomni trenutki dvoboja pa so minili v znamenju Celjanov. V naslednjih petih minutah so naredili delni izid 5:1 in povedli s 24:20, prednost pa nato obdržali do konca dvoboja.
Pri Celjanih sta bila najučinkovitejša Andraž Makuc in Perić, ki sta dosegla po pet golov, pri Velenjčanih pa Enej Slatinek Jovičič s sedmimi ter Malik Tatar s štirimi zadetki.

IZJAVI PO TEKMI:

Tarik Velić, rokometaš RK Gorenje Velenje:
"Še ena težka in naporna tekma je za nami. Kljub težavam s poškodbami smo se borili do konca. Napake, ki se nam ponavljajo celo sezono so bile tudi tokrat odločilne, da Celja nismo uspeli premagati. Čestitke tekmecem za zmago, mi pa k novim uspehom naprej."

Andraž Makuc, rokometaš RK Celje Pivovarna Laško:
“Po petkovem razočaranju, smo bili tokrat brez večjega tekmovalnega naboja. Mislim, da smo tako mi kot Velenjčani predvsem pazili, da se komu kaj ne naredi. Menim, da smo bili boljši tekmec, saj je bilo Gorenje res zdesetkano. Vesel sem, da Pokal Slovenije zaključujemo z zmago, sedaj pa so naše misli usmerjene na končnico državnega prvenstva."

Finale, nedelja, 6. april ob 18.00:
RD LL GROSIST SLOVAN : MRK KRKA (prenos na TV Slovenija 2)

Polfinale, petek, 4. april:
GORENJE VELENJE : LL GROSIST SLOVAN 22:27 (10:14)
KRKA : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 34:29 (13:13)

VEČ O TEKMAH
SPONZORJA DOGODKA