4. 9. 2009

Celjani so kvalifikacije za ligo prvakov začeli s tesnim porazom proti Ademarju

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so s porazom začeli kvalifikacijski turnir v Leonu v Španiji za uvrstitev v ligo prvakov. V prvem krogu so po ogorčenem boju klonili proti domačemu Ademarju s 25:26 (12:12), na prvi tekmi pa je švicarski Kadetten presenetljivo premagal Lemgo s 30:29 (13:14).

Ademar Leon - Celje Pivovarna Laško 26:25 (12:12)

Leon - Dvorana Palacio, gledalcev: 3500, sodnika: Leifsson in Palsson (oba Islandija).

Ademar Leon: Alamo Yeste (1 obramba), Alilović (8 obramb), Carou, Martins Da Costa 4 (3), Vega 2, Castresana 1, Buntić 5, Krivošljikov 4, Černov, Prce 2, Mikel Aguirrezabalaga 2, Javier Ortigosa Cotin, Stranovsky 4 (1), Doder, Bičanić 2.

Celje Pivovarna Laško: Štochl (3 obrambe), Lapajne (9 obramb), Čančar, Savič, Vugrinec 2, Razgor 3 (1), Mačkovšek, Toskić 7, Kojić 5, Gorenšek, Koljanin, Kokšarov 3 (1), Zorman 1, Dačević 4.

Izključitve: Ademar Leon 10 minut, Celje Pivovarna Laško 12 minut.

Sedemmetrovke: Ademar Leon 5 (4), Celje Pivovarna Laško 3 (2).

Potek: 1/0, 1/1, 3/1, 3/2, 4/2, 4/4, 6/4, 6/5, 7/5, 7/6, 8/6, 8/7, 9/7, 9/8, 10/8, 11/9, 11/10, 12/10, 12/12 (polčas), 14/12, 14/14, 14/15, 15/15, 17/15, 17/17, 19/17, 19/19, 22/19, 22/22, 24/22, 24/23, 25/23, 25/24, 26/24, 26/25.

V prvem kvalifikacijskem nastopu za mesto v ligi prvakov so se Celjani pomerili z domačim Ademarjem. Pred nabito polno dvorano so nastopili brez Pajoviča, Kozline, Bedekoviča in Rezarja, tako da je mesto med štirinajstimi igralci dobil tudi mladi Borut Mačkovšek. Za obe ekipi je bila to praktično že odločilna tekma, kajti ob Lemgu ter Kadettnu bo usoden vsak poraz na turnirju.

Tekmo pred 3500 gledalci sta obe ekipi odprli nekoliko zadržano. Domači so tako v tretji minuti zadeli za vodstvo, a je Toskič po hitrem izvajanju sredine zadel za izenačenje. Že v prvih minutah je bilo jasno, da bodo Španci izjemno ostro igrali predvsem na Uroša Zormana, islandska sodnika pa sta s kriterijem takšno igro dovoljevala. Kljub temu so pivovarji igrali borbeno in hrabro, domači pa kljub dejstvu, da Celjani igrajo z malo igralci, niso narekovali visokega ritma. Po začetnem izenačenju so Španci zadeli dvakrat zapored ter povedli s 3:1, pivovarji pa so jih po zadetku Kokšarova s sedmih metrov v enajsti minuti ujeli na 4. Nato so bili domačini ves čas v prednosti za zadetek ali dva, gostje pa so imeli kar nekaj priložnosti za izenačenje, a so nekajkrat izgubili žogo, nekajkrat pa je odlično posredoval Alilović. V dvajseti minuti je Tiselj v vrata poslal Lapajneta, kajti Štochl je obranil le dva strela, Lapajne pa se je hitro oddolžil s prvo obrambo. V 24. minuti pri zaostanku za dva je gostujoči trener zahteval minuto odmora, po kateri so pivovarji zaigrali nekoliko agresivneje v obrambi ter hitro prišli do možnosti za izenačenje, a je Zorman najprej izgubil žogo, v naslednjem napadu pa mu je strel obranil Alilović. Tri minute pred koncem prvega dela je bil pri vodstvu Ademarja za dva še drugič izključen Černov (12:10) in Celjani so znali to do zaključka prvega dela kaznovati ter rezultat izenačiti, žal pa je le nekaj sekund pred koncem neumnost storil Lapajne, ko je za zadrževanje žoge prejel dve minuti kazni.

Drugi del so tako Celjani začeli z igralcem manj, kar so domačini kaznovali z dvema zadetkoma. Celjani so jih nato hitro ujeli, za izenačenje je zadel Toskič, a v drugem delu sta kriterij nekoliko spremenila sodnika, ki sta Ademarju, ki v prvem delu ni streljal s sedmih metrov, začela te kazni dosojati po tekočem traku. To so domači seveda izkoristili, a se vseeno niso uspeli oddaljiti od borbenih gostov. Največja prednost je tako znašala +3, 22:19, a so pivovarji izenačili na 22. Gostom se je v drugem delu poznala utrujenost, saj so večino tekme odigrali z le sedmimi, osmimi igralci. Zato je Tiselj priložnost ponudil tudi Razgorju, ki jo je odlično izkoristil. Goste je v igri kar nekajkrat obdržal tudi Lapajne. Ademar je v končnico prišel z dvema zadetkoma prednosti, a je bil nato izključen Černov, pivovarji pa so znižali na le zadetek zaostanka. Minuto pred koncem so odlično izigrali domačine, a je žal podaja proti Kojiću končala izven igrišča in domači so dvajset sekund pred koncem zadeli za neulovljivih +2, na drugi strani pa je le še znižal Kojić. Pivovarji so se izkazali z izjemno borbeno predstavo, a domači so imeli izjemno favorizirano vlogo, kar je bilo očitno predvsem v drugem delu, ko so bile številne sodniške odločitve odločene v njihovo korist. Predvsem sta bili dve izključitvi Gorenška, vsakič ko je Celje izenačilo rezultat in je kazalo na preobrat, a žal se je izteklo drugače. Ob porazu Lemga na prvi tekmi je tako turnir še popolnoma odprt.