10. 9. 2025

Znani prvi pari Pokala Slovenije v novi sezoni

Čez dva tedna se bo začela nova sezona Pokala Slovenije za rokometaše. Sredin žreb na sedežu Rokometne zveze Slovenije je določil prvih devet parov, ki se bodo podali v boj za napredovanje. Med njimi bomo videli tudi obračun dveh članov elitne Lige NLB.
Ples kroglic je določil pare Koper - Črnomelj, SVIŠ Cugelj okna Ivančna Gorica - Škofljica, Dol TKI Hrastnik - Frankstahl Radovljica, Preddvor - Škofja Loka, Kronos - Krka, Rudar - Grosuplje, Nova Gorica - Gorišnica, Kočevje - Ajdovščina in Misteral Krško - Riko Ribnica. Predviden termin tekem je sreda, 24. september. Zmagovalci devetih neposrednih tekem za napredovanje se bodo uvrstili v šestnajstino finala tekmovanja.

V novi sezoni pokalnega tekmovanja bo nastopilo 37 ekip. Med njimi so vse (36), ki tekmujejo v članskih ligaških tekmovanjih, pridružila pa se jim je še ekipa Preddvora. V uvodni žreb niso bile uvrščene ekipe LL Grosista Slovana, Gorenja Velenja, Trima Trebnjega in Celja Pivovarne Laško, ki se bodo tekmovanju, zaradi nastopov v evropskih tekmovanjih, pridružile v osmini finala. 

Vrhunec sezone, ki nas čaka z zaključnim turnirjem, bo na sporedu 17. in 18. aprila prihodnje leto.
POKAL SLOVENIJE, 1. KROG
Sreda, 24. september (predvidoma):
RD KOPER : RK ČRNOMELJ
RK SVIŠ CUGELJ OKNA IVANČNA GORICA : ŠRD ŠKOFLJICA
RK DOL TKI HRASTNIK : RK FRANKSTAHL RADOVLJICA
RK PREDDVOR : RD ŠKOFJA LOKA
RK KRONOS MRK KRKA
RD RUDAR : RK GROSUPLJE
MRK NOVA GORICA : RK GORIŠNICA
RK KOČEVJE : RK AJDOVŠČINA
RK MISTERAL KRŠKO : RD RIKO RIBNICA