19.09.2010

Ruska Zvezda zadnji nasprotnik Krima Mercatorja v skupini D v ligi prvakinj, med evropsko elito še Randers, Sävehof in Korvex

Rokometašice ruske ekipe Zvezda Zvenigorod so zadnje nasprotnice Krima Mercatorja v skupini D v letošnji ligi prvakinj. Rusinje so na kvalifikacijskem turnirju v Grčiji premagale vse tri nasprotnice in osvojile prvo mesto. Med evropsko elito so se uvrstili še danski Randers, švedski Sävehof in madžarski Korvex.

V Patrasu v Grčiji so bili Zvezdini nasprotniki nizozemski Amsterdam, španska Elda Prestigio in domača ekipa, Rusinje pa so zmagale na vseh treh tekmah in si s končnim prvim mestom priigrale nastop v letošnji evropski ligi prvakinj. Zvezda bo nastopila v skupini D, v kateri so že od prej Györi (Madžarska), Krim Mercator (Slovenija) in Podravka Vegeta (Hrvaška).

Poleg Zvezde Zvenigorod so se v ligo prvakinj v tekmovalni sezoni 2010/11 uvrstili še Randers (Danska), Sävehof (Švedska) in Korvex (Madžarska), tako da je zdaj znanih vseh šestnajst udeležencev najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

Spored in izidi kvalifikacijskega turnirja v Patrasu:

1. krog (petek, 17. septembra):

Elda Prestigio – Amsterdam 23:27 (11:16)

Zvezda Zvenigorod – Patras 34:16 (14:7)

2. krog (sobota, 18. septembra):

Amsterdam – Zvezda Zvenigorod 23:28 (13:12)

Patras – Elda Prestigio 20:34 (9:19)

3. krog (nedelja, 19. septembra):

Zvezda Zvenigorod – Elda Prestigio 33:25 (17:12)

Patras - Amsterdam 17:38 (9:22)

SKUPINE V LIGI PRVAKINJ - SEZONA 2010/11:
SKUPINA ASKUPINA BSKUPINA CSKUPINA D
ViborgHypoOltchim ValceaGyöri
Dinamo VolgogradLeipzigLarvikKrim Mercator
BudućnostItxakoToulonPodravka Vegeta
SävehofKorvexRandersZvezda Zvenigorod

D. K.

Med petimi kandidati izberite Petrolovega rokometaša meseca za april 2014!
Dragan Gajić
David Špiler