Domov
INFOTEKMOVANJAZDRUŽENJAREPREZENTANCEMLADIROKOMET NA MIVKIOSTALOPOVEZAVE

Novice

06.12.2011

Rusija, Brazilija, Danska in Švedska po treh krogih SP v Braziliji še brez izgubljene točke

Na svetovnem prvenstvu v Braziliji za ženske so odigrali tekme tretjega kroga v vseh štirih skupinah. Poleg gostiteljic Brazilk so še tri reprezentance, ki na prvih treh tekmah niso izgubile niti točke: Rusija, Danska in Švedska.

 

 

Za največje presenečenje tretjega kroga so poskrbele domačinke, ki so v skupini C v Sao Paulu po neverjetnem preobratu v drugem polčasu premagale aktualne svetovne podprvakinje Francozinje. Brazilke so proti Franciji, ki je v junijskih dodatnih kvalifikacijah za nastop na letošnjem SP izločila Slovenijo, ob polčasu zaostajale kar za sedem zadetkov (10:17). Na začetku drugega polčasa je bilo že osem zadetkov za Francijo (18:10), nato pa je sledil neverjeten preobrat.

 

 

Brazilke so počasi, a zanesljivo zmanjševale zaostanek in v 45. minuti so se približale le na minus dva (19:21). Francozinje nato kar deset minut niso dosegle zadetka, gostiteljice pa so v tem času naredile delni izid 6:0. Pet minut pred koncem je bilo 25:21 za Brazilijo, ki je v zadnjih petnajstih minutah tekme dobila samo en zadetek.

 

 

 

IZIDI IN SPORED PRVEGA DELA SP ZA ŽENSKE:

 

 

 

SKUPINA A:

 

 

1. krog (sobota, 3. december 2011):

 

Črna gora - Islandija 21:22 (10:11)

Norveška - Nemčija 28:31 (14:13)

Angola - Kitajska 30:29 (10:12)

 

2. krog (nedelja, 4. december 2011):

 

Nemčija - Črna gora 24:25 (10:12)

Norveška - Kitajska 43:16 (20:7)

Islandija - Angola 24:28 (12:15)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Črna gora - Angola 28:26 (14:13)

Norveška - Islandija 27:14 (14:7)

Nemčija - Kitajska 23:22 (7:12)

 

4. krog (sreda, 7. december 2011):

 

ob 18.00: Črna gora - Kitajska

ob 20.15: Angola - Norveška

ob 22.30: Islandija - Nemčija

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

ob 18.00: Angola - Nemčija

ob 20.15: Norveška - Črna gora

ob 22.30: Kitajska - Islandija

 

 

Vrstni red po 3. krogu: Norveška, Angola, Nemčija in Črna gora po 4 točke, Islandija 2, Kitajska 0.

 

 

 

SKUPINA B:

 

 

1. krog (sobota, 3. december 2011):

 

Kazahstan - Avstralija 37:9 (20:6)

Rusija - Južna Koreja 39:24 (19:13)

Nizozemska - Španija 27:34 (15:18)

 

2. krog (nedelja, 4. december 2011):

 

Južna Koreja - Kazahstan 31:19 (16:4)

Španija - Rusija 22:28 (9:14)

Avstralija - Nizozemska 15:53 (6:27)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Rusija - Avstralija 45:8 (21:4)

Kazahstan - Nizozemska 20:32 (8:18)

Južna Koreja - Španija 26:29 (12:13)

 

4. krog (sreda, 7. december 2011):

 

ob 18.45: Nizozemska - Rusija

ob 21.00: Kazahstan - Španija

ob 22.15: Avstralija - Južna Koreja

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

ob 18.45: Španija - Avstralija

ob 21.00: Nizozemska - Južna Koreja

ob 22.15: Rusija - Kazahstan

 

 

Vrstni red po 3. krogu: Rusija 6 točk, Nizozemska in Španija po 4, Kazahstan in Južna Koreja po 2, Avstralija 0.

 

 

 

SKUPINA C:

 

 

1. krog (petek, 2. december 2011):

 

Brazilija - Kuba 37:21 (17:11)

sobota, 3. december 2011:

Romunija - Tunizija 30:28 (14:15)

Francija - Japonska 41:22 (18:13)

 

2. krog (ponedeljek, 5. december 2011):

 

Kuba - Romunija 27:33 (14:20)

Tunizija - Francija 17:25 (9:12)

Japonska - Brazilija 24:32 (12:16)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Kuba 32:29 (18:11)

Romunija - Japonska 28:28 (13:12)

Francija - Brazilija 22:26 (17:10)

 

4. krog (četrtek, 8. december 2011):

 

ob 18.00: Japonska - Tunizija

ob 20.15: Francija - Kuba

ob 22.45: Brazilija - Romunija

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

ob 18.00: Kuba - Japonska

ob 20.15: Romunija - Francija

ob 22.45: Brazilija - Tunizija

 

 

Vrstni red po 3. krogu: Brazilija 6 točk, Romunija 5, Francija 4, Tunizija 2, Japonska 1, Kuba 0.

 

 

 

SKUPINA D:

 

 

1. krog (sobota, 3. december 2011):

 

Švedska - Argentina 37:11 (19:7)

Danska - Urugvaj 36:10 (20:6)

Hrvaška - Slonokoščena obala 36:20 (20:10)

 

2. krog (ponedeljek, 5. december 2011):

 

Slonokoščena obala - Švedska 25:28 (14:15)

Argentina - Danska 13:31 (5:18)

Urugvaj - Hrvaška 15:45 (9:21)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Švedska - Urugvaj 31:14 (13:7)

Danska - Hrvaška 23:19 (10:8)

Argentina - Slonokoščena obala 19:25 (8:14)

 

4. krog (četrtek, 8. december 2011):

 

ob 18.00: Hrvaška - Švedska

ob 20.15: Danska - Slonokoščena obala

ob 22.30: Urugvaj - Argentina

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

ob 18.00: Slonokoščena obala - Urugvaj

ob 20.15: Švedska - Danska

ob 22.30: Hrvaška - Argentina

 

 

Vrstni red po 3. krogu: Danska in Švedska po 6 točk, Hrvaška 4, Slonokoščena obala 2, Argentina in Urugvaj po 0.

Infostat
Med petimi kandidati izberite Petrolovega rokometaša meseca za april 2014!
Dragan Gajić
David Špiler
Primož Prošt
Uroš Zorman
Matjaž Brumen

GLASUJ Glasuj
facebook
EHFtv
Rokomet - moja igraa