Domov
INFOTEKMOVANJAZDRUŽENJAREPREZENTANCEMLADIROKOMET NA MIVKIOSTALOPOVEZAVE

Novice

09.12.2011

Hrvatice z zadetkom razlike premagale Švedsko, Brazilke proti Romuniji dosegle že četrto zmago

S tekmami v skupinah C in D se je končal četrti krog na svetovnem prvenstvu za ženske v Braziliji. Hrvaška je z minimalno razliko premagala Švedsko (27:26), gostiteljice Brazilke pa so proti Romuniji dosegle že četrto zaporedno zmago (33:28).

 

 

Hrvatice so si po šestih izenačenjih v prvem polčasu prvo večjo prednost priigrale v 35. minuti, ko so povedle z 18.14. V 49. minuti so Švedinje, ki so nasprotnice Slovenk v kvalifikacijah za nastop na EP 2012 na Nizozemskem, zaostajale že za pet zadetkov (19:24), a so se z delnim izidom 3:0 spet približale le na minus dva (22:24 v 53. minuti).

 

 

Po zadetku Krimove igralke Andree Penezić za vodstvo s 26:23 je na nasprotni strani Linnea Torstenson (z 10 zadetki najboljša strelka tekme) dvakrat zapored zadela v polno in v predzadnji minuti so Švedinje zaostajale le za gol (25:26). Toda dobre pol minute pred koncem je za Hrvaško s črte sedmih metrov zadela Krimova rokometašica Kristina Franić (s sedmimi zadetki prva strelka pri naših južnih sosedah, druga je bila Penezićeva s petimi) in povišala na 27:25, Torstensonova pa je 21 sekund pred zadnjim znakom sirene postavila končni izid 27:26 za Hrvatice.

 

 

 

IZIDI IN SPORED PRVEGA DELA SP ZA ŽENSKE:

 

 

 

SKUPINA A:

 

 

1. krog (sobota, 3. december 2011):

 

Črna gora - Islandija 21:22 (10:11)

Norveška - Nemčija 28:31 (14:13)

Angola - Kitajska 30:29 (10:12)

 

2. krog (nedelja, 4. december 2011):

 

Nemčija - Črna gora 24:25 (10:12)

Norveška - Kitajska 43:16 (20:7)

Islandija - Angola 24:28 (12:15)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Črna gora - Angola 28:26 (14:13)

Norveška - Islandija 27:14 (14:7)

Nemčija - Kitajska 23:22 (7:12)

 

4. krog (sreda, 7. december 2011):

 

ob 18.00: Črna gora - Kitajska 42:15 (19:7)

ob 20.15: Angola - Norveška 20:26 (10:16)

ob 22.30: Islandija - Nemčija 26:20 (13:12)

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

ob 18.00: Angola - Nemčija

ob 20.15: Norveška - Črna gora

ob 22.30: Kitajska - Islandija

 

 

Vrstni red po 4. krogu: Norveška in Črna gora po 6 točk, Angola, Nemčija in Islandija po 4, Kitajska 0.

 

 

 

SKUPINA B:

 

 

1. krog (sobota, 3. december 2011):

 

Kazahstan - Avstralija 37:9 (20:6)

Rusija - Južna Koreja 39:24 (19:13)

Nizozemska - Španija 27:34 (15:18)

 

2. krog (nedelja, 4. december 2011):

 

Južna Koreja - Kazahstan 31:19 (16:4)

Španija - Rusija 22:28 (9:14)

Avstralija - Nizozemska 15:53 (6:27)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Rusija - Avstralija 45:8 (21:4)

Kazahstan - Nizozemska 20:32 (8:18)

Južna Koreja - Španija 26:29 (12:13)

 

4. krog (sreda, 7. december 2011):

 

Nizozemska - Rusija 26:35 (10:18)

Kazahstan - Španija 18:27 (8:11)

Avstralija - Južna Koreja 11:45 (3:24)

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

ob 18.45: Španija - Avstralija

ob 21.00: Nizozemska - Južna Koreja

ob 22.15: Rusija - Kazahstan

 

 

Vrstni red po 4. krogu: Rusija 8 točk, Španija 6, Nizozemska in Južna Koreja po 4, Kazahstan 2, Avstralija 0.

 

 

 

SKUPINA C:

 

 

1. krog (petek, 2. december 2011):

 

Brazilija - Kuba 37:21 (17:11)

sobota, 3. december 2011:

Romunija - Tunizija 30:28 (14:15)

Francija - Japonska 41:22 (18:13)

 

2. krog (ponedeljek, 5. december 2011):

 

Kuba - Romunija 27:33 (14:20)

Tunizija - Francija 17:25 (9:12)

Japonska - Brazilija 24:32 (12:16)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Kuba 32:29 (18:11)

Romunija - Japonska 28:28 (13:12)

Francija - Brazilija 22:26 (17:10)

 

4. krog (četrtek, 8. december 2011):

 

Japonska - Tunizija 32:31 (16:16)

Francija - Kuba 38:18 (17:8)

Brazilija - Romunija 33:28 (14:11)

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

ob 18.00: Kuba - Japonska

ob 20.15: Romunija - Francija

ob 22.45: Brazilija - Tunizija

 

 

Vrstni red po 4. krogu: Brazilija 8 točk, Francija 6, Romunija 5, Japonska 3, Tunizija 2, Kuba 0.

 

 

 

SKUPINA D:

 

 

1. krog (sobota, 3. december 2011):

 

Švedska - Argentina 37:11 (19:7)

Danska - Urugvaj 36:10 (20:6)

Hrvaška - Slonokoščena obala 36:20 (20:10)

 

2. krog (ponedeljek, 5. december 2011):

 

Slonokoščena obala - Švedska 25:28 (14:15)

Argentina - Danska 13:31 (5:18)

Urugvaj - Hrvaška 15:45 (9:21)

 

3. krog (torek, 6. december 2011):

 

Švedska - Urugvaj 31:14 (13:7)

Danska - Hrvaška 23:19 (10:8)

Argentina - Slonokoščena obala 19:25 (8:14)

 

4. krog (četrtek, 8. december 2011):

 

Hrvaška - Švedska 27:26 (14:12)

Danska - Slonokoščena obala 38:17 (22:7)

Urugvaj - Argentina 19:16 (11:11)

 

5. krog (petek, 9. december 2011):

 

ob 18.00: Slonokoščena obala - Urugvaj

ob 20.15: Švedska - Danska

ob 22.30: Hrvaška - Argentina

 

Vrstni red po 4. krogu: Danska 8 točk, Švedska in Hrvaška po 6, Slonokoščena obala in Urugvaj po 2, Argentina 0.

Infostat
Med petimi kandidati izberite Petrolovega rokometaša meseca za april 2014!
Dragan Gajić
David Špiler
Primož Prošt
Uroš Zorman
Matjaž Brumen

GLASUJ Glasuj
facebook
EHFtv
Rokomet - moja igraa