14. 12. 2019

Koprčani do pomembnih točk proti Krki

Rokometaši Kopra so v boju za uvrstitev med najboljšo šesterico, ki bo napredovala v Ligo NLB za prvaka, dosegli pomembno zmago. Na domačem igrišču so ugnali eno izmed resnih konkurentk, novomeško Krko (27:21). Na sobotnih tekmah 14. kroga sta se suverenih zmag razveselili še zasedbi Celja pivovarna Laško in Gorenja Velenja, lep podvig pa je uspel tudi Ormožanom, ki so bili za četrti zaporedni uspeh boljši od Dobove.

LIGA NLB, 14. KROG:

Sobota, 14. decembra:
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RD URBANSCAPE LOKA 40:21 (21:9)
Novak (2) in Grebenc po 8; Klemenčič 6, Jesenko 5 (4).

Igralec tekme: Jan grebenc (RK Celje Pivovarna Laško)

Izbranci Tomaža Ocvirka so tudi po 14 krogih stoodstotni. Novo zmago so vpisali proti Škofjeločanom, ki so pri dnu lestvice. Gosti pod vodstvom Roberta Beguša so vodili le pri izidu 1:0, potem pa je bolj ali manj vse steklo po celjskih notah.
Celjani so si že po 13 minutah priigrali devet zadetkov prednosti, do konca polčasa pa to le še oplemenitili in rešili vprašanje zmagovalca. Drugi polčas je bil tako zgolj formalnost. V tem so domači igralci hitro pobegnili na 14 golov razlike, največ pa so vodili za 19.
Pri zmagovalcih sta s po osmimi zadetki izstopala Jan Grebenc in Domen Novak, pri poražencih je dva manj dosegel Lenart Klemenčič.
Celjani bodo v 15. krogu v soboto gostovali prti Krki, Škofjeločani pa bodo gostili Ormožane.

IZJAVI PO TEKMI:

Stefan Žabič, igralec RK Celje Pivovarna Laško:
"Lahko smo zadovoljni z rezultatom in prikazano borbo. Bili smo zdesetkani, imamo kar nekaj poškodb, a smo vsi tisti, ki smo igrali, stopili skupaj in pokazali pravo igro Celja ter visoko zmagali."

Lenart Klemenčič, igralec Urbanscape Loke:
"Čestitke Celjanom, so veliko boljši od nas in to se je poznalo na začetku, ko smo preveč medlo nastopili v obrambi. V napadu smo v drugem polčasu nekoliko izboljšali našo igro, a vidi se, koliko boljša ekipa so domači, zato še enkrat čestitke za zasluženo zmago."

RK JERUZALEM ORMOŽ : MRD DOBOVA 31:27 (15:14)
Kocberk 9, Čudič 6 (2); Sintič 7 (2), Krnc 5.

VEČ O TEKMI

Čeprav so Dobovčani v dosedanjem delu prvenstva pokazali več od Ormožanov, pa so se slednji pred svojimi navijači le veselili nove, šeste zmage, s katero so se petouvrščenim tekmecem približali na tri točke.
Ekipi sta bili v prvem polčasu bolj ali manj izenačeni, čeprav je v uvodnih minutah kazalo drugače, saj so Ormožani povedli s 4:1. Toda Dobovčani so tekmece kmalu ujeli in nato držali korak z njimi.
V drugem polčasu so spet imeli pobudo domačini, ki so vodili tudi s tremi zadetki, a so se gosti vedno znova vrnili v igro in se povsem približali. V zadnjih deset minut sta ekipi vstopili ob zadetku razlike, v nadaljevanju pa je domačim uspevalo zadrževati gol ali dva naskoka, že v 56. minuti je David Bogadi zadel za končnih 31:27.
Jure Kocbek je bil z devetimi goli najboljši strelec Ormožanov, Marko Sintič s sedmimi pa Dobovčanov.
Ormožani bodo v 15. krogu v soboto gostovali v Škofji Loki, Dobovčani pa bodo gostili Slovenj Gradec.

RD KOPER : MRK KRKA 27:21 (13:12)
Krečič 9 (4), Marić 4; Kete 8 (4), Avsec, Bevec, Irman in Jakše po 3.

Igralec tekme: Gašper Dobaj (RD Koper)

Koprčani so prišli do svoje šeste zmage v sezoni, potem ko so bili večji del tekme v ospredju proti tekmecem z Dolenjske. Koper ima po novem tri točke prednosti pred današnjim tekmecem, ki ostaja na osmem mestu po devetem porazu.
Koprčani so imeli večji del prvega polčasa pobudo in v njem vodili za dva, tri in tudi štiri gole. Toda v končnici tega dela igre so Dolenjci praktično izničili zaostanek in napovedali zanimiv boj v drugem polčasu.
V uvodnih minutah tega dela so Primorci dosegli tri zadetke zaporedoma in spet pobegnili za štiri gole (16:12), po zaporednih zadetkih Jake Avsca pa v 47. minuti prvič povedli za pet zadetkov. Podobno prednost so obdržali do konca.
Pri domačih je bil najboljši strelec Grega Krečič z devetimi goli, pri gostih pa Andraž Kete z osmimi.
Koprčani bodo v 15. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Novomeščani pa bodo gostili Celjane.

Grega Krečič, RD Koper:
"Vedeli smo kaj nas čaka. Na tekmece smo se poskušali čim bolje pripraviti, kar nam je tudi uspelo. Mislim, da smo odigrali zelo dobro tekmo, tako v obrambi kot v napadu. Ta zmaga je zelo dobra popotnica za naprej. Zahvalil bi se tudi navijačem, ki so nas spodbujali v tako velikem številu."

Roman Zarabec, trener Krke:
"Razočaran sem nad razpletom tekme. V prvem delu smo Koprčane še nekako lovili in jih do polčasa ujeli, pa tudi v drugem delu je nekje do štiridesete minute tekma potekala solidno. Potem so se znova pojavile številne tehnične napake, zgrešili preveč stoodstotnih strelov, v obrambi pa smo v določenih momentih delovali nezrelo, kar je privedlo do večjega zaostanka. Tudi vratarji znova niso bili na želeni ravni. Skratka, rečem lahko, da smo pregoreli v želji, saj je bila motivacija in želja ekipe velika, toda danes ni bil naš dan."

RK GORENJE VELENJE : RK MARIBOR BRANIK 36:21 (16:9)
Verdinek 9 (2), M. Kavčič 6; Budja 6, Ranevski 3 (1).

VEČ O TEKMI

Igralec tekme: Emir Taletović (RK Gorenje Velenje)

V obračunu ekip, ki sta pred tekmo zasedali tretje in 11. mesto na lestvici, ni bilo dvomov o tem, kdo je favorit. Status so Velenjčani tudi potrdili, že v prvem polčasu prišli do lepe prednosti, ki so jo na koncu še povečali.
Gostje so bili nazadnje kolikor toliko blizu le pri 3:2 v uvodnih minutah, potem pa so se domači razigrali in iz minute v minuto višali prednost. Ob polčasu so prišli do +7, a se še niso ustavili.
Nadaljevanje je prav tako ponudilo pretežno enosmerni promet, v 41. minuti je bila prednost prvič +10 (23:13). Gorenje je prišlo še do višje prednosti, ustavilo se je šele pri +15, kolikor je bila tudi razlika pri končnem izidu 36:21.
Pri domačih sta bila najbolj razpoložena Matic Verdinek z devetimi in Miha Kavčič s šestimi goli, pri gostih pa je izstopal le Izidor Budja s šestimi zadetki.
Gorenje bo tekmo 15. kroga igralo 29. januarja proti Ribnici, Maribor pa bo v soboto gostil Koper.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:
»Lepa zmaga za nas, fantje so odigrali zelo kakovostno tekmo. Obramba je delovala, tudi v napadu smo bili učinkoviti. Odigrali smo tako, kot bi si želel vsak trener. Čestitke vsem fantom, ligaški del smo tako za to leto zaključili z odliko. Čaka nas še pokalna tekma v torek v Radovljici, kamor moramo iti s spoštovanjem in si zagotoviti napredovanje v naslednji krog. Dejstvo je, da imamo celoten prvi del ogromno težav s poškodbami. Ne bomo iskali nobenega alibija, ampak to je dejstvo. Izgubili smo nekaj tekem na začetku, ko smo igrali brez krožnih napadalcev, brez Aleksa Kavčiča in vratarja, kar se nam je močno poznalo. Ampak liga je še dolga, mi gremo naprej, pripravljali se bomo tekmo po tekmo in poskušali iz vsake izvleči maksimum.«

Izidor Budja, igralec RK Maribor Branik:
"Tekma se žal ni izšla po naših pričakovanjih. Pričakovali smo, da bomo konkurenčni, ampak je že hitro šlo vse v smer Gorenja Velenja. Gostitelji so nato zaradi svojih izkušenj tekmo mirno pripeljali do konca. To je za nas še ena šola, zdaj pa gremo naprej trdo delati in odpravljati naše napake."