10. 10. 2020

Dobova proti Izoljanom vpisala prvi točki v sezoni

Po sobotnih tekmah 6. kroga imajo v Ligi NLB vse ekipe na svojem računu vsaj eno zmago. Prvenec v novi sezoni je nazadnje vpisala Dobova, ki je v domači dvorani zanesljivo odpravila moštvo Butana plina Izole z 31:26.

Sobotnih zmag sta se razveselili še ekipi Celja Pivovarne Laško in Rika Ribnice. Prva je bila boljša na gostovanju v Ormožu (37:30), slednja pa je ravno po bolečem porazu v Prlekiji tokrat v domači dvorani stresla jezo nad Krko (41:30).

Že v petek je Koper s sedemmetrovko Tineta Poklarja tri sekunde pred koncem ugnal LL Grosista Slovana (31:30).

Nadaljevanje 6. kroga prvoligaške druščine bo prinesel torek. Po prestani karanteni se bodo tedaj na igrišče vrnili člani Gorenja Velenja, ki bodo gostovali pri trebanjskem Trimu. Obe ekipi na dosedanjih tekmah nista oddali točk, pri čemer so trebanjski levi odigrali štiri obračune - zadnji, ki bi moral potekati v nedeljo v Celju, je bil preventivno preložen, saj je bil eden izmed članov trebanjske ekipe v stiku z okuženo osebo, vendar je kasnejši test na koronavirus vrnil negativen rezultat -, velenjske ose pa do odhoda v obvezno karanteno tri. Tekmo bo moč v živo spremljati na TV Slovenija 2.

Tekmi med Urbanscape Loko in Mariborom Branikom ter Slovenj Gradcem 2011 in Ljubljano sta bili prestavljeni zaradi obvezne 10- dnevne karantene gorenjskega kluba ter pozitivnega primera na koronavirus v zasedbi s prestolnice.

LIGA NLB, 6. KROG:

Sobota, 10. oktobra:
MRD DOBOVA : RD BUTAN PLIN IZOLA 31:26 (19:12)
Markušić 10 (5), Sintič 6; Nikolić 6 (1), Poberaj in Velkavrh 4.

Igralec tekme: Dorian Markušić (MRD DObova)

Rokometaši iz Dobove so po štirih uvodnih porazih vendarle okusili slast zmage, njihova prva žrtev v elitni Ligi NLB pa so bili tekmeci iz Izole.
Igralci iz Posavja so vse dvome o zmagi razrešili v prvi polovici tekme, ko so Primorce zasenčili v vseh prvinah igre in na veliki odmor odšli s prednostjo sedmih golov (19:12).
V drugem so gostitelji malenkostno popustili, kljub temu pa so vseskozi imeli tekmece pod nadzorom in zasluženo osvojili prvi par točk.
V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Dorian Markušić z desetimi goli, v gostujoči pa je Marko Nikolić dosegel šest zadetkov.
Dobova bo v prihodnjem krogu v petek, 16. oktobra gostovala v Mariboru, izolska ekipa pa bo dan kasneje gostila trebanjski Trimo.

IZJAVI PO TEKMI:

Benjamin Teraš, trener Dobove:
"Te zmage smo si res zelo želeli. Na preteklih tekmah smo imeli res veliko težav s poškodbami in raznimi drugimi stvarmi. Morem reči, da so fantje igrali zelo borbeno. V prvem polčasu smo si nabrali kar lepo razliko. V nadaljevanju smo jo nekaj časa hranili, le na koncu smo imeli nekaj težav, storili smo preveč napak, da ni bila zmaga še izdatnejša. V bodoče moramo graditi na temu, da teh napak ne bo."

Fredi Radojković, trener Butana plina Izole:
"Na tekmo smo se pripravljali skozi celoten teden. Tekmeca smo analizirali z njegovih prejšnjih tekem. Za tokratno predstavo je, po mojem mnenju, kriv prvi polčas, v katerem je bilo v naši igri preveč tehničnih napak. Vsi smo se zavedali, da je gostovanje v Dobovi zelo težko in da si je tam težko priboriti točke."

RK JERUZALEM ORMOŽ : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 30:37 (14:17)
Kocberk 7, Kosi 6 (1); Kodrin 9, Šarac 7.

Igralec tekme: Josip Šarac (Celje Pivovarna Laško).

Eden od posladkov šestega kroga - poleg torkovega obračuna med Trebanjci in Velenjčani - se je v Prlekiji končal z zmagoslavjem državnih prvakov iz Celja, ki so na kolena položili v tej sezoni sijajne Ormožane.
Izbranci gostujočega trenerja Tomaža Ocvirka v prvem polčasu na vselej vročem terenu v Ormožu niso mogli uveljaviti svoje premoči na kadrovskem in taktičnem področju, to so naredili šele v drugem polčasu.
Celjani so prvi polčas zaključili s prednostjo treh golov (17:14), v drugi polovici dvoboja pa so v vseh prvinah igre zasenčili gostitelje in jim prizadejali drugi poraz v tej sezoni. Kljub temu ostajajo na visokem tretjem mestu, na prvem so s 100-odstotnim izkupičkom Celjani, ki bodo v sredo v okviru lige prvakov gostovali pri tradicionalnih tekmecih iz madžarskega Veszprema.
V celjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Tilen Kodrin z devetimi in Josip Šarac s sedmimi goli. V domači je Jure Kocbek dosegel sedem, Tilen Kosi pa šest zadetkov.
Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju, celjska pa bo gostila Riko Ribnico. Obe tekmi bosta v soboto, 17. oktobra.

Tilen Kosi, rokometaš Jeruzalema Ormoža:
"Kljub porazu menim, da nismo razočarali ljubiteljev rokometa v Ormožu. Upali smo v dober začetek tekme, ki bi nam dal krila, da bi presenetili Celjane. Tekmec je bil izjemno motiviran, saj je vedel, da si na Hardeku ne sme privoščiti podcenjevanja. Za nas je bil usoden zaključek prvega polčasa in začetek nadaljevanja, ko nam je Celje Pivovarna Laško z lahkimi zadetki ušla na neulovljivo prednost. Čestitke tekmecem za zasluženo zmago, držim pesti za njih v Ligi prvakov.

Patrik Leban, rokometaš Celja Pivovarne Laško:
"Dobro smo se morali potruditi, da smo premagali Ormožane. Bili smo popolnoma osredotočeni na tekmece, ki doma igrajo nad svojimi sposobnostmi. Odličen začetek drugega polčasa je odločil zmagovalca. Za nas je to pomembna zmaga in v zmagovitem ritmu želimo nadaljevati še naprej."

RD RIKO RIBNICA : MRK KRKA 41:30 (19:13)
B. Nosan 7 (1), Ranisavljević in Pucelj (1) po 6; Kukman 7 (5), Avsec 6.

Igralec tekme: Blaž Nosan (RD Riko Ribnica)

Igralci iz Ribnice v tej sezoni kažejo toplo-hladne predstave, v obračunu proti Novomeščanom pa so bili dovolj vroči in so zasluženo dosegli tretjo zmago v elitnem ligaškem tekmovanju na domači sceni.
V uvodnih minutah se je na ribiškem parketu odvijal enakovreden boj. Po izidu 5:5 so se razigrali izbranci domačega trenerja Damjana Škaperja in povedli s 13:7. V nadaljevanju so navzlic manjšim nihanjem zaigrali dovolj kakovostno in gostujočo zasedbo iz dolenjske prestolnice pahnili na zadnje mesto v Ligi NLB.
V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Blaž Nosan s sedmimi goli, enega manj sta dosegla Stefan Ranisavljević in Jan Pucelj. V gostujoči je Tilen Kukman dosegel sedem, Jaka Avsec pa šest zadetkov.
Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, novomeška pa bo gostila Koper. Obe tekmi bosta v soboto, 17. oktobra.

Damjan Škaper, trener Rika Ribnice:
"Po dveh zaporednih porazih je bil tokrat motiv toliko večji. Pristop je bil drugačen in lahko rečem, da je bila obramba na visoki ravni. Posledično je bilo lažje tudi v napadu."

Roman Zarabec, trener Krke:
"S tekmo nikakor nisem in ne morem biti zadovoljen. Kljub temu, da smo med tednom trdo trenirali in se pripravljali na tekmo z željo po zmagi, so fantje v Ribnici povsem zatajili. Očitam jim predvsem pristop, ki na tej tekmi vsekakor ni bil pravi, saj so delovali medlo in enostavno pregoreli v želji po uspehu."

Torek, 13. oktobra, ob 20.00:
RK TRIMO TREBNJE : RK GORENJE VELENJE (prenos na TV Slovenija 2 in spletni prenos na RTV 4D)