21. 11. 2021

Žalčanke pred reprezentančnim premorom do dveh točk v Velenju

Na nedeljskem obračunu desetega kroga modre skupine 1. ženske rokometne lige so dve točke osvojile Žalčanke.

Rokometašice Zelenih dolin Žalca na reprezentančni premor odhajajo z zmago. Na gostovanju v Velenju so gostiteljice premagale s končnim rezultatom 32:29.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 10. KROG:

nedelja, 21. novembra:
ŽRK VELENJE : RK ZELENE DOLINE ŽALEC 29:32 (17:19)
Borišek in Ferenc (4) po 7; Žener 9 (3), Cerovak 7 (2).

Uvodne minute dvoboja v Rdeči dvorani so pripadle gostiteljicam. V vodstvo jih je najprej povedla Laura Cerovak, kasneje pa prednosti niso izpustile iz rok. V 14. minuti je Tjaša Žener zadela za štiri gole razlike (12:8), sledila pa je minuta odmora na zahtevo ekipe iz Velenja. Gostiteljice so se nato z delnim izidom 3:0 približale Žalčankam. Ob polčasu so zaostajale za dva gola (19:17).
Tudi v drugi polovici tekme so bile gostje ves čas v prednosti, največ za tri zadetke. Velenjčanke so se jim v 45. minuti po golu Ane Jeras približale na 26:25, a rezultata jim ni uspelo obrniti. Pomagala ni niti minuta odmora osem minut pred koncem. Izbranke Milana Ramšaka so vodstvo od prve minute kronale s končno zmago. Rezultat tekme je znašal 32:29.
Za gostiteljice sta sedem zadetkov prispevali Sara Borišek in Nastja Ferenc, med Žalčankami pa je bila z devetimi goli najbolj razigrana Tjaša Žener.
Po reprezentančnem premoru bodo Velenjčanke gostovale v Zagorju, Žalčanke pa v Litiji.

IZJAVI PO TEKMI

Nastja Ferenc, rokometašica Velenja:
"Po tekmi proti Žalčankam smo razočarane. Želele smo si zmage v domači dvorani. Zavedamo se, da je bila to priložnost za novi dve točki. Naredile smo preveč napak v napadu, v obrambi pa smo odigrale zmedeno. Rezultat je takšen, kot je."

Tjaša Žener, rokometašica Zelenih dolin Žalca:
"Zmage smo si zelo želele, kar smo kazale od prve minute. Do tokratnega obračuna nismo imele sreče, saj smo si na dveh tekmah s tekmicami razdelile točki. Čestitke ekipi za zasluženo zmago."