27. 11. 2022

70 golov na derbiju kroga v Celju, zmaga ostala doma

Na zadnji tekmi 10. kroga Lige NLB se je zmage razveselila zasedba Celja Pivovarne Laško. Ta je bila z 39:31 boljša od Rika Ribnice.

Na prvi tekmi je v sredo Krško doseglo prvenec po povratku med slovenske prvoligaše. V petek so se zmag razveselile še zasedbe Kopra, Trima Trebnjega, Krke in Gorenja Velenja, v soboto se je druščini uspešnejših ekip pridružil Slovenj Gradec.

LIGA NLB, 10. KROG

Nedelja, 27. novembra, ob 16.00:
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RD RIKO RIBNICA 39:31 (20:14)
Cokan 12 (4), Žabić in Vlah po 6; Laljek 6 (2), Bogdanović in Hrastnik po 5.

Igralec tekme: Tim Cokan (RK Celje Pivovarna Laško)

Na zadnji tekmi 10. kroga domačega prvenstva sta se pomerili ekipi, ki sta bili pred začetkom na tretjem in četrtem mestu. Na koncu so celjski rokometaši z dobro predstavo in narekovanjem ritma večji del dvoboja prepričljivo zmagali in na lestvici po točkah ujeli vodilne Trebanjce, medtem ko so Ribničani s tekmo manj ostali četrti.
Celjani so v prvem polčasu hitro prišli do prednosti (6:2), a so se Ribničani tudi hitro spet približali in prišli le na gol zaostanka (6:7). Toda preostanek prvega polčasa je minil po celjskih željah, saj so domači počasi spet povišali naskok in do odmora prišli na +6.
Približno takšna razlika je bila tudi večji del drugega polčasa. Gostom ni uspelo priti na ulovljiv zaostanek, Celjani pa so nadzirali tekmo in ohranjali prednost iz prvega polčasa. Le dvakrat, nazadnje pri 25:29, so igralci iz Ribnice še prišli malenkost bližje, nato pa so vse do konca dvoboja gledali v hrbet razpoloženim domačim igralcem, ki so tekmo končali pri 39 zadetkih.
Največji delež golov, kar 12, je imel v celjski zasedbi tokrat Tim Cokan, po šest sta jih dodala Stefan Žabić in Aleks Vlah. Pri poražencih pa je bil s šestimi najboljši Ivan Laljek.
Celjani bodo v naslednjem krogu 3. decembra gostovali pri Mariboru, Ribničani bodo tekmo tega kroga proti Slovenj Gradcu igrali 7. decembra.

IZJAVI PO TEKMI:

Tim Cokan, rokometaš RK Celje Pivovarna Laško:
"V tekmo smo odlično vstopili, skozi vseh šestdeset minut smo bili bolj željni zmage. V obrambi smo bili zelo agresivni, v napadu pa smo uspešno izkoriščali priigrane priložnosti. V zelo polnem Zlatorogu smo vpisali zasluženo zmago, ki je dobra popotnica za sredin evropski dvoboj s Pick Szegedom."

Ivan Laljek, rokometaš RD Riko Ribnica:
"Čestitke Celju Pivovarni Laško za zasluženo zmago. Poizkušali smo se pokazati v najboljši možni luči, a so bili domači danes preprosto premočan tekmec. Celjani so kaznovali vsako našo napako, ki jih ni bilo malo, hkrati pa so pokazali, zakaj so aktualni državni prvaki."