9. 4. 2022

Mariborčanke in Koprčanke so se razšle z neodločenim izidom

Edini sobotni obračun v 1. ženski rokometni ligi se je končal z neodločenim izidom.

Ekipi Branika Maribora in Kopra sta se na prvem četrtfinalnem dvoboju zelene skupine razšli z remijem. Semafor je po 60 minutah igre kazal 28:28.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, ČETRTFINALE:

sobota, 9. aprila:
ŽRK BRANIK MARIBOR : ŽURD KOPER 28:28 (14:16)
Marčič 7, Trifkovič (1) in Behin (2) po 4; Vatovec 6, Arnavtovič in Škabar po 4.

Prvi polčas je bil povsem v znamenju ekipe Kopra. Primorke so vodile vseh 30 minut, vmes tudi s štirimi goli prednosti (12:8). Gostiteljice so vseeno uspele obdržati priključek. Na odmor so se odpravile z dvema goloma zaostanka (14:16). V 39. minuti so Mariborčanke nato izenačile (18:18), nekaj trenutkov kasneje pa je Kaja Paradiž zadela za prvo vodstvo Štajerk (19:18). Obračun je bil vse do konca izenačen. V 59. minuti so imele zadetek prednosti izbranke Jožeta Perčiča, a je za neodločen izid zadela Nika Horvat.
V domači zasedbi je bila s sedmimi goli najbolj razpoložena Metka Marčič, za Koprčanke pa je šestkrat zadela Karin Vatovec.
Povratna tekma bo v sredo, 13. aprila, ob 19.30.