19. 9. 2022

Krimovke uspešne prvič v sezoni

Nov rokometno pester teden so odprle rokometašice Trga ABC Izole in Krima Mercatorja. Prepričljive zmage (38:17) so se veselile varovanke Dragana Adžića, ki so niti igre v svojih rokah držale vseh 60 minut.

Tekma modre skupine med Ptujčankami in Litijankami je prestavljena.

Enako velja za obračun zelene skupine med Logatčankami in Ljubljančankami. Ekipi Kopra in Olimpije bosta dvoboj drugega kroga odigrali v nedeljo, 2. oktobra, Vrhničanke pa so tokrat proste.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 2. KROG

Ponedeljek, 19. septembra
ŽRK TRGO ABC IZOLA : RK KRIM MERCATOR 17:38 (8:18)
Berzelak 4, Nadarevič (3), Krese (1) in Mateković po 3; Kovarova 7 (1), Klemenčič in Abina po 6.

Aktualne državne prvakinje so v Izoli hitro zagospodarile na igrišču. Že v 12. minuti so vodile za pet golov, prednost pa iz minute v minuto povečevale. Varovanke Boruta Hrena so v prvem polčasu uspele doseči osem zadetkov, Ljubljančanke deset več (8:10). Razmerje moči se v drugem delu srečanja ni spremenilo. Zmagovalke so bile znane že dolgo pred zadnjim zvokom sirene. V 55. minuti je semafor kazal 34:17 v korist Ljubljančank, ki so naredile še delni niz 4:0. Končni izid tekme (38:17) je z zadetkom s črte sedmih metrov postavila Manca Jurič.
Ana Berzelak je bila s štirimi zadetki najboljša strelka domače zasedbe, Sara Kovarova pa jih je za ljubljansko prispevala sedem.
Krimovke v tretjem krogu čaka domača preizkušnja proti Celjankam, Izolanke pa prvo gostovanje v sezoni. Odpravile se bodo v Litijo.

IZJAVI PO TEKMI

Urša Mateković, rokometašica Trga ABC Izole: "Igrale smo korektno, a nismo uresničile vseh ciljev, ki smo si jih zadale. Želele smo čim manj nasprotnih napadov tekmic. Kljub temo smo se z ekipo potrudile po najboljših močeh."

Nataša Ljepoja, rokometašica Krima Mercatorja: "Za nami je prva tekma 1. ženske rokometne lige. Vesele smo, ker smo jo odprle borbeno in s tem nadaljevale do konca."