7. 1. 2023

Gorenjke presenetile Pirančanke

V Zeleni skupini 1. ženske rokometne lige je tudi druga tekma v letu 2023 prinesla presenečenje. Sava Kranj je na gostovanju z 28:26 premagala Piran.

Od petkove tekme med Zvezdo Logatcem in Ljubljano v Zeleni skupini sicer ni več neporaženih ekip. Rokometašice s prestolnice so klonile prvič v sezoni.
zadnja tekma 9. kroga bo na sporedu v nedeljo, ko bo Koper gostoval pri Olimpiji.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 9. KROG

Sobota, 7. januarja:
RK PIRAN : RK SAVA KRANJ 26:28 (14:14)
Kolobarić in Borišek (3) po 8; Ožegovič 9 (3), Rauter 8 (4).

Po petkovem porazu prvouvrščene Ljubljane so Pirančanke imele možnost, da znižajo zaostanek na lestvici, ki je pred obračunom proti Savi Kranju znašal štiri točke. A po porazu zaostanek Primork za prvim mestom lestvice Zelene skupine, ki edino prinaša kvalifikacije za preboj v Modro skupino, ostaja enak, za nameček pa so se jim le na točko zaostanka približale tokratne tekmice z Gorenjske.
Gostje so večji del tekme narekovale ritem igri. Že v prvem polčasu so se nekajkrat uspele odlepiti, a so jih Pirančanke vedno uspele ujeti. Tako je bilo tudi ob odhodu na glavni odmor, kamor sta se ekipi podali z neodločenim izidom 14:14.
Po devetih minutah nadaljevanja je Sava Kranj z uspešno izvedeno sedemmetrovko Neže Rauter ušla na 18:15, a že pet minut za tem so Primorke izid poravnale na 18:18. Sledilo je novo obdobje izenačene igre, Primorke pa so naposled v 56. minuti z golom Kristine Kokotec za 25:24 sploh prvič povedle. Gorenjke so za tem strnile svoje vrste, v končnici preobrnile izid in vpisale četrto zmago v sezoni.
Za Piran sta Anja Kolobarić in Sara Borišek zadeli po osemkrat. Na drugi strani je osemkrat zadela Rauterjeva, medtem ko je Nika Ožegovič dosegla še zadetek več.

IZJAVI PO TEKMI:

Vladoša Nižetič, pomočnica trenerja RK Piran:
"Odigrana je bila prva tekma v novem letu., sedem dni po novem letu. Prvi poraz doma. Več športne sreče je tokrat imel Kranj in zmagal. Ne bom rekla da zasluženo, vendar je zmagal in tako odnesel domov dve točki. Bila je težka tekma, z veliko vzponi in veliko padci. Bilo je več padcev, kot vzponov. Dekleta so se borila po svojih najboljših močeh. So odlične igralke, sestavljajo dobro ekipo. Gledamo naprej. Osredotočeni smo na naslednje tekme in verjamemo, da bodo dekleta še trd oreh marsikateri ekipi."

Nika Ožegovič, rokometašica RK Sava Kranj:
"Prišli smo po zmago in dve točki. Presrečne smo, da nam je to uspelo. Odigrale smo zelo osredotočeno, maksimalno borbeno in željno. Čestitke ekipi za sladko zmago."