15. 2. 2023

Krimovke ostajajo neporažene tudi po derbiju vrha lestvice

Krimovke sezono nadaljujejo naporažene. Mlinarke so na derbiju vodilnih zasedb 1. ženske rokometne lige klonile proti Ljubljančankam (25:28) in redni del državnega prvenstva zaključujejo na drugem mestu modre skupine.

V ljubljanskih Stožicah Ajdovkam ni uspelo pripraviti presenečenja, tudi na gostovanju pri Krimovkah aktualnim državnim prvakinjam niso uspele odščipniti točke.

Zasedba iz Ajdovščine je redni del prvenstva zaključila na drugem mestu modre skupine z 12 zmagami in 24 osvojenimi točkami. Krim Mercator je trenutno pri 26 točkah, zasedbo Dragana Adžića pa pred koncem tedna čaka še prestavljen dvoboj 11. kroga v Litiji.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 14. KROG

Sreda, 15. februarja:
RK KRIM MERCATOR : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 28:25 (19:13)
Stanko 6 (3), Dmitrieva in Radičević (2) po 5; Abina 7 (2), Perazić 6.

Aktualne državne prvakinje, rokometašice Krima Mercatorja, so svojo nalogo proti izzivalkam iz Vipavske doline opravile uspešno, a pot do dveh točk ni bila enostavna. Četa slovenskega selektorja Dragana Adžića je najboljše obdobje dvoboja doživela v drugi polovici prvega polčasa, ko so tigrice zadevale kot za stavo in si do odmora priborile vodstvo s šestimi zadetki (19:13). Pred tem smo v prvih 30 minutah srečanja sicer spremljali napadalno raznovrstno, a dokaj enakovredno predstavo. V 23. minuti je Rusinja Daria Dmitrieva zabila za 14:12 in s tem začela serijo ekipe iz prestolnice, ki je do velikega odmora ustvarila delni rezultat 6:1 in se na počitek med polčasoma odpravila v zavidljivi prednosti.
Pogovor glavnega stratega Jana Žbogarja s svojo zasedbo med polčasom je bil več kot učinkovit, Mlinarke so v nadaljevanje vstopile prerojene. Zabile so šest zaporednih zadetkov, v 39. minuti je za izenačenje na 19:19 zadela Nena Černigoj.
A slovenske predstavnice v ligi prvakov so se pravočasno prebudile in odgovorile s tremi zaporednimi zadetki, po minuti odmora na zahtevo gostujočega strokovnega tabora pa smo v 46. minuti videli zadnji izenačenje izida po drugi zaporedni uspešni sedemmetrovki Veronike Briški.
Krim Mercator si je nato znova priigral vodstvo s tremi zadetki, kolikor je znašala tudi prednost Ljubljančank ob zadnjem zvoku sirene v Stožicah (28:25).
Najboljša strelka dvoboja je bila s sedmimi zadetki Ana Abina, na drugi strani je bila šestkrat uspešna Tjaša Stanko.

Dragan Adžić, trener RK Krim Mercator:
"Mlinotest je bil odličen. Za nas je zelo dobro, da so lahko nastopili v popolni zasedbi in so visoko motivirani. Naše rokometašice po veliki evropski zmagi niso dale svojega maksimuma, kar je na koncu moja odgovornost. Na koncu smo zadovoljni z zmago in odlično igro Ajdovščine."

Klara Hrovatič, vratarka RK Mlinotest Ajdovščina:
"Za nami je zadnja tekma rednega dela. Gostovanje v Ljubljani je bilo zelo zanimivo. Morda smo v prvem polčasu še iskali pravo nit igre, v drugem pa nam je steklo in smo ga dobile s tremi zadetki. Mislim, da je to zelo dobra popotnica za končnico lige."