31. 3. 2021

Velenjske ose do zmage na zadnji tekmi pred prisilnim premorom Lige NLB

Zadnjo tekmo Lige NLB pred premorom so dobili rokometaši Gorenja Velenja. Ose so na domačem parketu s preobratom v drugem polčasu ugnale Riko Ribnico s 30:29.

Državno prvenstvo se s sredo prisilno zaustavlja, saj nadaljnje izvedbe vsaj do 11. aprila ne dovoljuje zadnji odlok Vlade Republike Slovenije.

LIGA NLB, 21. KROG:

Sreda, 31. marca:

RK GORENJE VELENJE : RD RIKO RIBNICA 30:29 (15:16)
Pajt 7 (4), Tajnik (1) in A. Kavčič po 5; Miličević 7, Strmljan 6.
STATISTIKA

Igralec tekme: Kenan Pajt (RK Gorenje Velenje)

Velenjski rokometaši so na zadnji domači tekmi pred enajstdnevno prekinitvijo državnega prvenstva po hudem boju na kolena položili tekmece iz Ribnice. Po njej so se zavihteli na drugo mesto, za vodilnimi Celjani zaostajajo pet, pred tretjeuvrščenimi Trebanjci pa imajo dve točki prednosti. Ribničani so kljub porazu zadržali šesto mesto v 14-članski ligi.

Rokometaši iz Šaleške doline so imeli na obračun status papirnatega favorita, a večji del dvoboja je kazalo na zmago njihovih tekmecev iz dežele suhe robe, ki so si po izenačenem prvem polčasu v začetku drugega dvakrat priigrali tri gole prednosti (19:16 in 20:17).

Izbranci gostujočega trenerja Gregorja Cvijića so nazadnje vodili v 50. minuti (25:24), v prelomnih trenutkih dvoboja pa s gostitelji vendarle nagnili tehtnico na svojo stran. Še v 55. minuti je bila tekma povsem odprta (27:27), nato pa so ose prek Timoteja Grmška in Kenana Pajta povedle z 29:27, prednost pa ubranile do konca dvoboja.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Pajt s sedmimi goli, dva manj sta dosegla Domen Tajnik in Aleks Kavčič. V gostujoči je Uroš Miličević dosegel sedem, Tilen Strmljan pa šest zadetkov.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ribniška pa bo gostila Butan Plin Izolo.

IZJAVI PO TEKMI:

Kenan Pajt, rokometaš Gorenja Velenja:
"Za nami je naporna tekma, tako psihično kot tudi fizično. Izčrpali smo se, a mi je všeč, da smo se kot ekipa borili do zadnje sekunde, tudi po sodnikovem žvižgu. Vsekakor je Riko Ribnica zahteven tekmec. Dokazali smo, da smo zelo žilava ekipa, čeprav smo mladi. To je dobra napotnica za naprej."

Gregor Cvijič, trener Riko Ribnice:
"To je bil pravi derbi. Menim, da smo imeli pravi odnos in da smo se zares borili. Žal nismo bili dovolj zbrani v ključnih trenutkih igre, vratar Velenjčanov pa je tudi dobro branil. Ta predstava kaže pot za naprej."