5. 12. 2019

Slovenke v drugem polčasu opravile s Kubankami

Slovenska ženska članska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v japonskem Kumamotu uspešno odpravila s prvo izmed dveh odločilnih tekem za preboj v drugi del tekmovanja. Izbranke Uroša Bregarja so v drugem polčasu vendarle uspele streti odpor Kubank in jih odpravile z 39:26.

Odločilna tekma za uvrstitev v drugi del svetovnega prvenstva bo na sporedu v petek ob 7. uri po slovenskem času. Tekmice bodo Srbkinje. Obračun bo v neposrednem prenosu mogoče spremljatu na Šport TV 1 ter na Youtube kanalu IHF - Competitions.

Kubanke so gladko izgubile uvodne tri dvoboje na letošnjem mundialu. Na prvi tekmi proti Norvežankam so klonile s 16:47, na drugi proti Srbkinjam s 27:46, na tretji proti Nizozemkam s 23:51.

Ne glede na to so bile karibske igralke v prvem polčasu povsem enakovredne Slovenkam, ki so bile po senzacionalni zmagi nad Nizozemkami na drugih dveh tekmah brez moči proti Norvežankam in Angolkam.

Slovenke so bile v prvi polovici tekme v velikih škripcih, telesno povsem spodobne, taktično pa močno podhranjene Kubanke, so jih v prvi polovici tekme pošteno namučile. Predvsem je šepala igra v obrambi, to pa so Kubanke znale izkoristiti in že po desetih minutah igre ušle na dva gola (4:6).

Slovenke so bile do dvajsete minute v zaostanku (11:12), v končnici prvega polčasa pa nato vendarle zaigrale malenkostno bolje, a več kot dva gola prednosti si niso priigrale (15:13, 16:14 in 17:15).

Ana Gros, Tjaša Stanko, Polona Barič, Nina Zulič in druge slovenske igralke so prvo polovico tekme zaključile z vodstvom 17:15, v začetku druge pa so vendarle uveljavile svojo "rokometno širino" in postopoma lomile odpor tekmic. Bregarjeve izbranke so po bledem prvem polčasu v drugem povsem zagospodarile in ga dobile z 22:11.

Njihove napadalne akcije so bile enostavne, žoga je v primerjavi s prvim polčasom krožila z "dvojno hitrostjo", tudi obramba je bila na veliko višji kakovostni ravni. Zavoljo vsega tega je kubanska igra počasi začela pokati po šivih, Slovenke pa so bile iz minute v minuto vse bolj oddaljene od tekmic. V 43. minuti so si priigrale osem golov prednosti (27:19), najvišje vodstvo pa v končnici tekme (38:25 in 39:26).

V slovenski reprezentanci sta bili na današnji tekmi najbolj učinkoviti Stankova z enajstimi in Grosova z osmimi goli.

Uroš Bregar, selektor slovenske ženske članske reprezentance:
"Kubank nikakor nismo podcenjevali. Zavedali smo se, da bodo tekmice obračun zagotovo začele udarno. Na uvodu smo imeli kar nekaj težav, ki so se z velikimi luknjami v obrambi nadaljevale skozi celoten prvi polčas. Med glavnim odmorom smo se v slačilnici dogovorili, kako naprej in dekleta so to spoštovala. Nastala razlika mi je omogočila, da sem na parket poslal tudi najmlajše reprezentantke. Pred prvenstvom smo pričakovali, da bo zadnja tekma s Srbijo odločilna. Na žalost smo proti Angoli zapravili predčasno uvrstitev med najboljših 12 reprezentanc. Ta obračun moramo dobiti. Videli smo, da Srbija premore kakovostno ekipo s širokim naborom igralk. Kakovostne so tudi posameznice, zato bodo tekmice na petkovi tekmi favoritinje. Mi se bomo na njih dobro pripravili, podrobno analizirali četrtkovo tekmo proti Nizozemski in na tekmi skušali pokazati največ, česar bomo sposobni."

Nina Zulič, slovenska reprezentantka:
"Tekma proti Kubi je bila polna presenečenj in hitre igre. V prvem polčasu smo tekmicam dopustili, da nam vsilijo svoj ritem igre. V nadaljevanju smo le pokazali našo pravo igro in tekmo visoko dobili. To je dobro za naprej, pred tekmo s Srbijo smo si nekoliko dvignili samozavest. Na obračun, ki odloča o uvrstitvi v drugi del se bomo skušali čim bolje pripraviti. Nekatere detajle srbske igre smo že spoznali, sedaj pa je pred nami še nekaj dela, da se dokončno dogovorimo, kako bomo reševali stvari na obeh straneh igrišča. V petek gremo brezkompromisno po zmago!"

SP ZA ŽENSKE 2019 (Kumamoto, Japonska):
Skupina A, 4. krog, četrtek, 5. decembra:
KUBA : SLOVENIJA 26:39 (15:17)
Slovenija:
Zec, Klemenčič 1, Strnad, Gros 8, Žabjek 1, Stanko 11, Barič 4, Ferfolja, Vojnovič, Ljepoja, Zulič 6, Pišek 4, Pandžić, Vučko 1, Svetik 1, Beganović 2.

SLOVENIJA : SRBIJA

Prenos tekme bo mogoče spremljati na Šport TV in Youtube kanalu IHF - Competitions.
ŽE ODIGRANO:
1. krog, sobota, 30. novembra:
NIZOZEMSKA : SLOVENIJA 26:32 (14:15)
Slovenija:
 Zec, Klemenčič, Gros 7, Žabjek 1, Stanko 12, Abina, Barič 5, Ferfolja 1, Vojnovič, Ljepoja 1, Zulič 4, Pišek, Pandžić (15 obramb), Vučko, Svetik 1, Beganović.

SRBIJA : ANGOLA 32:25

NORVEŠKA : KUBA 47:16

2. krog, ponedeljek, 2. decembra:
SLOVENIJA : NORVEŠKA 20:36 (12:13)
Slovenija:
Zec, Klemenčič, Gros 9 (2), Žabljek, Stanko 3, Abina 1, Barič 1, Ferfolja, Vojnovič, Ljepoja, Zulič 3, Pišek, Pandžić, Vučko, Svetik 3, Beganović.

KUBA : SRBIJA 27:46

ANGOLA : NIZOZEMSKA 28:35

3. krog, torek, 3. decembra:
SLOVENIJA : ANGOLA 24:33 (12:16)
Slovenija:
 Zec 1 (5 obramb), Klemenčič, Gros 5, Žabjek, Stanko 9 (1), Abina, Barič 5 (1), Ferfolja 1, Vojnovič, Ljepoja, Zulič, Pišek 1, Pandžić (6 obramb), Vučko, Svetik 1, Beganović 1.

NIZOZEMSKA : KUBA 51:23

NORVEŠKA : SRBIJA 28:25