18. 9. 2022

Celjanke suvereno preko Velenjčank

Na lokalnem derbiju med zasedbama Z'dežele in Velenja so bile suvereno uspešnejše gostiteljice. V dvorani Zlatorog je domača ekipa dosegla zmago z 39:16.

Na nedeljskem dvoboju modre skupine 1. ženske rokometne lige je celjski klub poskrbel za zanesljivo zmago nad tekmicami iz Velenja.

Drugi krog državnega prvenstva v modri skupini, ki so ga s petkovo zmago nad novomeško Krko otvorile Ajdovke, se bo nadaljeval v ponedeljek z gostovanjem aktualnih prvakinj iz Ljubljane v Izoli.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 2. KROG

Nedelja, 18. septembra:
ŽRK Z'DEŽELE : ŽRK VELENJE 39:16 (17:4)
Vrček 8, Regner (2) in Novak po 7; Oder 4 (4), Černivec in Jeras po 3.

Lokalni obračuni med Celjankami in Velenjčankami pogosto ponudijo zanimive ter predvsem borbene rokometne predstave. Tokratni nedeljski dvoboj med zasedbama Z'dežele in Velenja ni bil pretirano izenačen, a je gledalcem v dvorani Zlatorog postregel s številnimi zadetki, ki so večinoma končali za hrbtoma velenjskih vratark.
Gostiteljice tekme v knežjem mestu so nadzor nad dogajanjem na igrišču prevzele že v zgodnji fazi tekme, dominantne pa so bile predvsem v obrambi. Rokometašicam Velenja so med enajsto in trideseto minuto dovolile zgolj do zadetka, same pa so jih do odmora dosegle 17.
V nadaljevanju obračuna so del svoje rokometne kakovosti pokazale tudi izbranke Snežane Rodič, a gostje se niso uspele približati zasedbi Miše Marinček, ki je svoje vodstvo s prvega polčasa še nadgradila in se na koncu veselila zmage s končnim izidom 39:16.
Najboljša strelka tekme je bila z osmimi goli Sanja Vrček, z zadetkom manj sta ji sledili Katarina Regner in Erin Novak. Za velenjsko ekipo je štirikrat v polno zadela Nika Oder.
Na lestvici 1. ženske rokometne lige je stanje tokratnih tekmecev zrcalno. Ekipa Z'dežele je z drugo prvenstveno zmago potrdila mesto na vrhu, Velenje pa bo za prve točke in skok z dna moralo počakati vsaj do naslednjega kroga.

IZJAVI PO TEKMI

Jasmina Pišek, rokometašica Z'dežele: "S prvo domačo tekmo smo lahko zadovoljni, saj sta točki ostali v Celju. Priložnost za igro in dokazovanje smo dobile vse rokometašice. Vsekakor imamo v nadaljevanju sezone še veliko prostora za izboljšanje igre."

Snežana Rodič, trenerka Velenja: "Po zaključeni tekmi v Celju lahko rečem, da sem razočarana. V obračun smo šle s strahom, anemično in brez idej. Delale smo veliko individualnih tehničnih napak in bile brez vodje na igrišču. Čestitke Z'dežele za zmago. Celjanke so celotno tekmo igrale s pravim pristopom in pokazale, kako se bori za svoj dres."
1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 2. KROG

Sobota, 17. septembra
ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA : ŽRK KRKA NOVO MESTO 31:24 (15:10)
VEČ O TEKMI