Show menu

ČLANICE

REPREZENTANTKE NA SP 2017
3 Teja Ferfolja Roman (ROM) leva zunanja 182 cm 20. september 1991
5 Tjaša Rudman Mlinotest Ajdovščina srednja zunanja 167 cm 16. avgust 1996
6 Ana Gros Metz Handball (FRA) desna zunanja 186 cm 21. januar 1991
9 Nina Žabjek Krim Mercator srednja zunanja 178 cm 4. marec 1998
10 Tjaša Stanko Krim Mercator srednja zunanja 172 cm 5. november 1997
11 Ana Abina Krim Mercator leva zunanja 175 cm 30. julij 1997
18 Nina Zulič Krim Mercator srednja zunanja 170 cm 4. december 1995
19 Neli Irman Spono Eagles (ŠVI) desno krilo 172 cm 7. april 1986
20 Alja Koren Krim Mercator desno krilo 185 cm 11. december 1990
21 Amra Pandžić Krim Mercator vratarka 178 cm 20. september 1989
24 Hana Vučko Krim Mercator leva zunanja 175 cm 14. november 1998
27 Alja Vrček Krka krožna napadalka 168 cm 10. avgust 1993
30 Maja Vojnović Krka vratarka 184 cm 26. januar 1998
32 Lina Krhlikar Frisch auf Göpppingen (NEM) krožna napadalka 184 cm 29. junij 1989
41 Aneja Beganovič Krim Mercator krožna napadalka 172 cm 9. november 1997
71 Ines Amon Krim Mercator levo krilo 169 cm 13. julij 1992
STROKOVNI ŠTAB
Uroš Bregar selektor reprezentance
Salvador Krajnčič pomočnik selektorja
Branka Jovanović trenerka vratark
Matej Ličen maser
Andraž Smolej maser
Primož Pori kondicijski trener
Tim Butkovec videoanalitik
Uroš Mohorič vodja reprezentance
Mateja Kavčič tehnični vodja
Nuša Skutnik zdravnica
SVETOVNO PRVENSTVO 2017, 1. DEL, SKUPINA A
Trier (Nemčija)

1. kolo, sobota, 2. decembra:
FRANCIJA : SLOVENIJA 23:24 
Francija: Dancette, Ayglon Saurina 1, Pineau 1, Landre 4, Zaadi 2, Leynaud, Houette 1, Niakate, Darleux, Dembele 3, Flippes 1, Kanor 3, Edwige, Nze Minko 2, Niombla 4, Lacrabere 1.
Slovenija: Ferfolja, Rudman, Gros 9, Žabjek, Stanko 4, Abina, Zulič 1, Irman 4, Koren 3, Pandžić, Vučko, Vrček 2, Vojnović, Krhlikar, Beganović, Amon 1.

2. kolo, nedelja, 3. decembra:
SLOVENIJA : ROMUNIJA 28:31 (14:14)
Slovenija: Ferfolja, Rudman, Gros 10, Žabjek, Stanko 5, Abina 1, Zuič 2, Irman, Koren 4, Pandžić, Vučko, Vrček 2, Vojnovič, Krhlikar 1, Beganović, Amon 3.
Romunija: Udristioiu 4, Geiger 1, Buceschi 5, Neagu 11, Laslo, Popa, Ardean 4, Dedu, Florianu, Dumanska, Pintea 6, Berbece, Tomescu, Zamfirescu, Tatar, Dragut.

3. kolo, torek, 5. decembra:
SLOVENIJA : ANGOLA 32:25 (15:15)
Slovenija: Pandžić, Vojnović, Ferfolja, Rudman 1 (1), Gros 7 (2), Žabjek, Stanko 6 (1), Abina, Zulić, Irman 6, Koren, Vučko 1, Vrček 5, Krhlikar 2, Beganović 1, Amon 3.
Angola: Branco, Alberto, Nenganga, Da Silva, Paulino, Machado 3, Silva, Paulo 4 (2), Kassoma 4, Kamalandua, Oliveira, Carlos 5 (1), Peres, Cazanga 6, Dos Santos 1, Guialo 2.

4. kolo, četrtek, 7. decembra:
PARAGVAJ : SLOVENIJA 22:28 (9:18)
Paragvaj: Villalba, Yaryes, F. Acuna 3, Genes, Insfran 4, Rolon, Fiore 8 (2), Dos Santos, Fernandez 3, Faria 3, Gorosa, Leiva, Benitez, Martinez, A. Acuna, Gonzalez 1.
Slovenija: Pandžić, Vojnović, Ferfolja, Rudman 1, Gros 6 (4), Žabjek 1, Stanko 6 (1), Abina 1, Zulić, Irman 1, Koren 4, Vučko, Vrček 2, Krhlikar, Beganović 2, Amon 4.

5. kolo, petek, 8. decembra:
ŠPANIJA : SLOVENIJA 33:26 (13:14)
Španija: Navarro, Zoqbi, Martin 2, Nunez 1, Arderius, Chavez, Gutierrez 2, Echeverria 1, Garcia 2, A. Gonzalez 4, Pena 9, Ortega, M. Gonzalez 4, Rodriguez 1, Musons 3, Barbosa, Cabral 4.
Slovenija: Pandžić, Vojnović, Ferfolja 4, Rudman, Gros 7, Žabjek, Stanko 7, Abina, Zulić 1, Irman 2, Koren 1, Vučko, Vrček, Krhlikar, Beganović, Amon 4.
LESTVICA
1 Romunija 5 4 0 1 123:112 (+11) 8
2 Francija 5 3 1 1 135:98 (+37) 7
3 Španija 5 3 1 1 135:109 (+26) 7
4 SLOVENIJA 5 3 0 2 138:134 (+4) 6
5 Angola 5 1 0 4 124:141 (-17) 2
6 Paragvaj 5 0 0 5 95:156 (-61) 0
OSMINA FINALA, LEIPZIG

Nedelja, 10. decembra:
SLOVENIJA : ŠVEDSKA 21:33 (12:18)
Slovenija: Pandžić, Vojnović, Ferfolja 1, Rudman 1, Gros 4, Žabjek, Stanko, Abina 1, Zulić, Irman 2, Koren 8 (1), Vučko, Vrček 1, Krhlikar 1, Beganović, Amon 2.
Švedska: Bundsen, Idehn, Toft Hansen 4, Mellegard 2, Ekenman-Fernis, Strömberg 1, Roberts 3, Sand 1, Gustin 1, Westberg 8, Lagerquist 3, Gullden 3 (2), Blomstrand 2, Hagman 5, Jacobsen, Alm.
KVALIFIKACIJE ZA EP 2018

3. kolo, sreda, 21. marca, ob 19.30:
ISLANDIJA : SLOVENIJA

4. kolo, nedelja, 25. marca, ob 17.00:
SLOVENIJA : ISLANDIJA 

5. kolo, 30./31. maj 2018:
SLOVENIJA : DANSKA

6. kolo, 2./3. junij 2018:
ČEŠKA : SLOVENIJA

1. kolo, Farum, sreda, 27. septembra:
DANSKA : SLOVENIJA 28:22 (12:11)
Danska: Toft, Boegelund, S. Iversen, Fisker 2, Woller 2, Heindahl 8, Grigel, Tranborg 5, L. Jörgensen, Kristiansen, T. Jensen, S. Jörgensen 6, A. Jensen, Haugsted 5, R. Iversen, Reinhardt.
Slovenija: Leški, Ferfolja 1, Abina 2, Gros 5, Stanko 6, Marinček 1, Ljepoja, Zulič 2, Irman 1, Koren, Pandžič, Mrmolja, Barič 3, Hrnčič, Vrček 1, Hren.

2. kolo, Celje (Zlatorog), nedelja, 1. oktobra:
SLOVENIJA : ČEŠKA 28:28 (15:14)
Slovenija: Ferfolja 2, Abina, Amon, Gros 8, Stanko 11, Marinček, Lepoja, Zulič 1, Irman 2, Koren 2, Pandžič, Barič 1, Vučko, Hrnčič, Vrček 1, Hren. 
Češka: Knedlikova 4, Rysankova 1, Salcakova 4, Ruckova 2, Kordovska, Hrbkova 2, Satrapova, Luzumova 7, Adamkova, Marcikova 1, MÜllnerova, Setelikova 1, Kudlackova, Zachova, Jeravkova 2, Mala 4.
LESTVICA
1 Danska 2 2 0 0 57:36 (+21) 4
2 Češka 2 1 1 0 58:51 (+7) 3
3 SLOVENIJA 2 0 1 1 50:56 (-6) 1
4 Islandija 2 0 0 2 37:59 (-22) 0
AktualnoZgodovina - EPZgodovina - SPOstaloDosedanji selektorji