28. 5. 2016

Riko Ribnica z zmago do končnega 3. mesta

Z obračunom med Rikom Ribnico in Urbanscape Loko se je tudi uradno zaključila sezona 1. NLB Leasing lige. Dolenjci so po zmagi s 36:29 osvojili končno 3. mesto.

1. NLB LEASING LIGA, KONČNICA, 10. KOLO:

Sobota, 28. maja:

RIKO RIBNICA : URBANSCAPE LOKA 36:29 (19:14)

Nosan in Grebenc po 7; Bogdanič Jenko in Dolenec  po 7.

Na zadnji tekmi v sezoni, odločitev o prvaku je padla v petek v Celju, so rokometaši iz Ribnice premagali zadnjeuvrščene tekmece. Vprašanja o zmagovalcu ni bilo, čeprav so se gostje nekajkrat približali na tri gole zaostanka, vendar so domači vsakokrat spet stopili na plin in pobegnili na varno razdaljo.

Po začetnem vodstvu 6:3 in 10:5 so Ribničani nekoliko popustili, toda po znižanju na 11:8 je hitro sledil nov niz in zanesljivo vodstvo ob polčasu za pet.

Nadaljevanje je bilo podobno, saj so gostje v 40. minuti še znižali na 22:19. Vendar so bili takrat zadnjič tako blizu, pri 29:22 deset minut pred koncem pa je bilo jasno, da preobrata ne bo.

Za zmagovalce sta največ golov, po sedem, dosegla Jan Grebenc in Blaž Nosan, tudi poraženci pa so imeli dva strelca s po sedmimi goli, Tima Bogdanič-Jenka in Jureta Dolenca.