9. 12. 2020

Izoljani z zmago skočili pred Škofjeločane

V sredo je bila na Obali na sporedu prva izmed dveh zaostalih tekem 5. kroga Lige NLB. Na njej so se rokometaši Butana plina Izole razveselili druge zmage v sezoni, potem ko so bili s 27:22 boljši od škofjeloškega Urbanscapa.

LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 5. KROGA:

Sreda, 9. decembra:
RD BUTAN PLIN IZOLA : RD URBANSCAPE LOKA 27:22 (14:10)
Nikolić (2) in Jurič po 6; A. Jesenko 7 (4), Gartner in Mali po 5.

Igralec tekme: Thomas Postogna (RD Butan plin Izola)

Izoljani so na zaostali tekmi 5. kroga prišli do druge zmage v sezoni na deseti tekmi in se vsaj začasno nekoliko odlepili od dna lestvice. Zdaj so 11., s petimi osvojenimi točkami, torej mesto pred sredinimi tekmeci, ki so izgubili šesto tekmo v sezoni. Odigrali pa so dve tekmi manj od današnjih gostiteljev.
Domači so obračun na obali začeli bolje in hitro prišli do dveh zadetkov prednosti. Razpoložen je bil tudi vratar Izole Thomas Postogna, ki je obranil dve sedemmetrovki. Prednost so gostitelji ves čas ohranjali, ob koncu prvega dela igre pa so jo povišali in na odmor odšli s plus štiri (14:10).
Drugi polčas se je začel po željah gostov. S tremi zadetki Gašperja Malija so se približali na vsega gol razlike (15:14). V nadaljevanju so Izoljani strnili vrste in ustavili nalet gostov, dvoboj pa je bil do zadnjih petih minut izenačen.
Domači so bili vseskozi za gol ali dva v prednosti, odločilna pa sta bila zadetka Marka Nikolića za plus tri štiri minute pred koncem. Kljub minuti odmora Roberta Beguša, se razmerje moči ni več spremenilo, Izoljani pa so prišli do druge zmage v sezoni.
Pri Primorcih sta šest zadetkov dosegla Nikolić in Kristjan Jurič, pri gostih pa je enega več dosegel Aljaž Jesenko.
Rokometaše iz Izole v soboto čaka primorski derbi s Koprom, Škofjeločani pa doma gostijo Ormožane.

IZJAVI PO TEKMI:

Peter Božič, trener Butana plina Izole:
Super je, da smo uspeli zadržati doma dve točki, to nam je bilo zelo važno. Fantom moram čestitati za borbenost od začetka do konca. Borili so se kot levi. Na koncu se je zgodlia Stopar jeva poškodba, katera nas je le še bolj motivirala."

Robert Beguš, trener Urbanscapa Loke:
V prvem polčasu smo odigrali medlo v obrambi, tako da se je Butan plin Izola odlepila. To smo v drugem polčasu popravili in rezultat izenačili na 19:19. Žal smo nato naredili par neumnih napak. Ko je Izola povedla za tri gole je bila tekma odločena."