22. 12. 2021

Velenjčanke se od leta 2021 poslavljajo z zmago

Rokometašice Velenja so bile na zadnji tekmi v tem koledarskem letu 1. ženske rokometne lige boljše od Žalčank.

Ekipi Zelenih dolin Žalca in Velenja sta na sredinem obračunu prikazale izenačeni predstavi. Po napeti končnici so se zmage z 28:26 veselile gostje, ki so na lestvici 1. ženske rokometne lige prehitele tokratne tekmice. Velenjčanke so zdaj sedme, Žalčanke pa zasedajo osmo mesto.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 1. KROG:

sreda, 22. decembra:
RK ZELENE DOLINE ŽALEC : ŽRK VELENJE 26:28 (14:16)
Cerovak 7 (3), Žener 6 (5); Ferenc 8 (7), Kaltak 6.

Po dveh zadetkih Hane Fideršek so z izidom 2:0 povedle gostiteljice. Tudi v nadaljevanju so prednost držale v svojih rokah. Največ so vodile v 19. minuti, ko je za 12:8 zadela Tina Robida. Nato je sledil preobrat. Velenjčankam je uspel delni izid 8:2, s katerim so na odmor odšle z dvema goloma prednosti (16:14).
Gostje so tudi v drugem polčasu v vodstvu vztrajale do 45. minute, ko je za izenačenje na 19:19 zadela Laura Cerovak. Končnica tekme med ekipama Zelenih dolin Žalca in Velenja je bila izenačena. Minuto pred koncem pa so izbranke Snežane Rodič povedle s tremi goli prednosti in dvoboj je bil odločen. Rezultat je na koncu znašal 28:26 v korist Velenjčank.
V domači zasedbi je bila strelsko najbolj razpoložena Laura Cerovak, ki je dosegla sedem zadetkov. Na drugi strani je mrežo osemkrat zatresla Nastja Ferenc.
V 11. krogu modre skupine 1. ženske rokometne lige bodo Žalčanke gostovale v Litiji, Velenjčanke pa v Zagorju.

Kristina Kokotec, rokometašica Zelenih dolin Žalca:
"Borile smo se, kar ni bilo dovolj. To kaže tudi rezultat. Verjamem, da bi s soigralkami lahko dosegle več, a se žal ni izšlo. Preveč napak smo naredile v obrambi, pa tudi v napadu. Iz teh napak se bomo nekaj naučile in jih v drugem delu sezone popravile."

Nika Priteržnik, rokometašica Velenja:
"Vesela sem, da smo s soigralkami stopile skupaj. Pokazale smo borbeno predstavo z veliko energije. Igrale smo ena za drugo, kar nas je pripeljalo do zmage."