24. 2. 2021

Pipp v Velenju prehitel sireno za točko Škofjeločanov

Rokometaši Urbanscapa Loke so se na sredinem gostovanju v Velenju razveselili velike točke. Končni izid 24:24 proti tamkajšnjemu Gorenju je z uspešnim strelom iz nasprotnega napada tik pred zadnjim piskom sirene postavil Urban Pipp.

Isti dan je v Slovenj Gradcu gostovala Riko Ribnica in si v zadnjih 10 minutah priborila zmago (30:26). Na sosedskem derbiju v Mariboru so se zmage veselili rokometaši ormoškega Jeruzalema (31:28), obračun z repa lestvice Lige NLB med Krko in Butanom plinom Izolo pa se je končal brez zmagovalca, četudi so Primorci imeli na voljo 14 sekund za zadnji napad, a do strela niso prišli.

LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 13. KROGA:

Sreda, 24. februarja:
RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RD RIKO RIBNICA 26:30 (12:16)
Živković 5 (1), Milenković in Cvetko (3) po 4; Eskeričić 8, Knavs 6.

Igralec tekme: Tilen Strmljan (RD Riko Ribnica)

Rokometaši iz dežele suhe robe so po hudem in ogorčenem boju dosegli deseto zmago v tej sezoni in se zavihteli na četrto mesto, osmoljenci današnje tekme iz Slovenj Gradca pa navzlic osmemu porazu ostajajo v zgornji polovici razpredelnice.
Izbranci gostujočega trenerja Gregorja Cvijića so si po zelo učinkoviti predstavi v končnici prvega in samem začetku drugega polčasa priigrali že pet golov prednosti (17:12). A Korošci se niso predali, z veliko boljšo predstavo v obeh smereh so po golu Vida Levca v 40. minuti izid izenačili na 18:18.
Do konca tekme se je v Slovenj Gradcu odvijal neizprosen boj za vsako žogo. V prelomnih trenutkih na trenutke zelo iskrivega dvoboja so bili bolj zbrani in preudarni gosti iz Ribnice, ki so med 52. in 55. minuto naredili delni izid 3:0 in povedli s 26:23, prednost pa ubranili do konca tekme.
V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Kristian Eskeričić z osmimi goli, v domači pa Nemanja Živković s petimi zadetki.
Zasedba iz Slovenj Gradca bo na naslednji tekmi gostila Maribor Branik, ribniška pa bo gostovala v Kopru.

IZJAVI PO TEKMI:

Sebastjan Sovič, trener Slovenj Gradca 2011:
"Čestitati moram obema ekipama za pravo borbo. Vedeli smo, da bo tekma borbena in kakovostna. Mogoče smo reagirali na nekatere sodniške napake preveč emocionalno, izgubili osredotočenost na tekmo in padli na disciplini. Menim, damo zaradi tega izgubili tekmo. Fantom nimam kaj očitat, borili so se od prve do zadnje minute in morali bomo dvigniti glave, v soboto je nova tekma."

Gregor Cvijić, trener Rika Ribnice:
"Glede na rezultat smo zanesljivo zmagali. Vedeli smo, da ne bo lahko, saj je Slovenj Gradec izvrstna ekipa, kar je dokazala nemalokrat, tako doma kot tudi v gosteh. S čvrsto obrambo in 60 minutami borbe smo izpolnili cilj."

LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 9. KROGA:

RK MARIBOR BRANIK : RK JERUZALEM ORMOŽ 28:31 (10:16)
Rakita 6 (1), Planinšek in Budja po 5; Žuran in Hebar (2) po 7.

Igralec tekme: Rok Žuran (RK Jeruzalem Ormož)

Obračun mariborske in ormoške ekipe se je končal po okusu v tej sezoni bolj prepričljive zasedbe iz Prlekije, ki po deveti zmagi ostaja v zgornji polovici razpredelnice.
Ormožani so rutinirano opravili svojo nalogo v štajerski prestolnici. Do 21. minute je bila tekma povsem odprta (9:9), nato pa se tehtnica odločno nagnila na stran gostov, ki so si v 32. minuti priigrali lepo prednost sedmih golov (17:10).
Izbranci domačega trenerja Siniše Markote so v nadaljevanju skušali tekmo postaviti na glavo, nekajkrat so se približali na tri gole zaostanka, a to je tudi vse, kar so jim gosti dovolili.
V ormoški ekipi je bil na tekmi najbolj učinkovit Martin Hebar s sedmimi, v mariborski pa Filip Rakita s šestimi goli.
Mariborska ekipa bo naslednjo tekmo igrala v Slovenj Gradcu, ormoška pa bo gostila novomeško Krko.

Siniša Markota, trener Maribora Branika:
"Tekmo smo izgubili zaradi lastnih napak. Ko 12 minut ne dosežeš gola, tekme ne moreš dobiti. V prvem delu smo igrali preslabo obrambo, v drugem pa smo nato ves čas lovili tekmeca. Jeruzalemu Ormožu bi čestital za zasluženo zmago.”

Saša Prapotnik, trener Jeruzalema Ormoža:
"Mislim, da je tekmo zares odločila druga polovica prvega polčasa. Priigrali smo si razliko, Mariborčani so nas nato lovili, mi pa smo vedno držali varno razdaljo treh oziroma štirih golov. Gostitelji so bili posledično vedno pod pritiskom. Mislim, da smo zasluženo zmagali. Imamo veliko težav s poškodbami, zato bi fantom čestital za celoten teden na treningih. V soboto pa gremo naprej."

LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 10. KROGA:

MRK KRKA : RD BUTAN PLIN IZOLA 25:25 (16:15)
Kukman 7 (2), Irman (3) in Je. Avsec po 5; Nikolić 8, Miklavec 5 (2).

Igralec tekme: Tilen Kukman (MRK Krka)

Rokometna bitka moštev iz spodnjega dela prvenstvene lestvice se je po ogorčenem in izenačenem spopadu končala brez zmagovalca.
V dolenjski prestolnici se je od prve do zadnje minute odvijal neizprosen boj za vsak centimeter igrišča. Obe ekipi sta imeli svoje priložnosti za zmago, obe sta se gnali do skrajnih meja, kljub očitni želji po zmagi na obeh straneh pa se je njun dvoboj končal z delitvijo točk.
V sklepnih minutah dvoboja so bili celo bližje zmagi rokometaši z Obale, ki so po golu Nejca Demšarja povedli s 25:24, končni izid na dvoboju pa je postavil Tilen Kukman.
V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Kukman s sedmimi, v gostujoči pa Marko Nikolić z osmimi goli.
Novomeška ekipa bo naslednjo tekmo igrala v Ormožu, izolska pa v Škofji Loki.

Mirko Skoko, trener Krke:
"Upali smo na zmago, saj menim, da smo kakovostnejša ekipa od izolske in jim čestitam za točko. Menim, da smo jim jo mi podarili in naše darilo so tekmeci z odprtimi rokami sprejeli. Mi smo imeli že v prvem polčasu priložnost, da se odlepimo, a to nismo izkoristili. Drugi del smo začeli bolje, s čvrstejšo obrambo. Razlog, da zmaga ni ostala doma, pa je v tem, da smo zgrešili veliko neoviranih strelov iz šestih metrov. Ni mi jasno, kakšen strah se je naselil med fante, saj je bilo opaziti, da pri osnovnih podajah nismo bili zbrani, saj so nam žoge letele izven igrišča. Menim, da fantje ne kažejo niti trideset odstotkov tistega, česar so zmožni. Igralec v prvi ligi potrebuje poleg tehničnega in taktičnega znanja še trezno glavo takrat, ko je to najbolj potrebno ali pod pritiskom, ampak mi tega žal nimamo."

Vid Miklavec, rokometaš Butana plina Izole:
"Točke smo si s Krko razdelili, kar je po mojem mnenju najbolj pravično. Obe ekipi močno potrebujeta točke za nadaljevanje in obstanek v Ligi NLB. Mi imamo v nadaljevanju nekaj lažjih tekem in na njih bomo poskušali iskati ugoden rezultat. Tudi s Krko nas še čaka tekma v Izoli in videli bomo, kako bo na koncu."

LIGA NLB, 17. KROG:

RK GORENJE VELENJE : RD URBANSCAPE LOKA 24:24 (11:10)
Sokolič 5 (2), Tajnik (1) in Haseljić po 4; A, Jesenko 7 (3), M. Jesenko 5 (2).

Igralec tekme: Aljaž Panjtar (RK Gorenje Velenje)

Velenjska zasedba se je pred dnevi v velikem slogu prebila v četrtfinale evropskega pokala in Borac iz Banjaluke na dveh tekmah premagala s skupnim izidom 64:44, na današnji zaostali tekmi 13. kroga pa je proti domači tekmici iz Škofje Loke iztržila le polovičen izkupiček.
Po osvojeni točki, čeravno je pričakovala dve, se je znova prebila na drugo mesto, ob tekmi manj ima pet točk zaostanka za Celjem Pivovarno Laško, medtem ko je Urbanscape Loka po točkah ujela osmouvrščeno Dobovo in devetouvrščeni Maribor Branik.
Rokometaši iz Šaleške doline so prepričljivo odprli dvoboj, po vodstvu s 7:2 pa so do sape prišli tudi Gorenjci in povsem vzpostavili ravnotežje na igrišču. Velenjčani so se na veliki odmor podali le z golom prednosti (11:10), v začetku drugega polčasa pa le ujeli pravi ritem in v 42. minuti povedli z 19:14.
Po vodstvu s 24:18 v 50. minuti so močno popustili in Škofjeločanom dovolili, da so po delnem izidu 6:0 uprizorili prvovrsten prevrat, izenačujoči gol pa je tik pred zadnjim zvokom sirene dosegel Urban Pipp.
V domači ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Tilen Sokolič s petimi goli, v gostujoči pa Aljaž Jesenko s sedmimi zadetki.
Velenjska ekipa bo naslednjo tekmo igrala v Dobovi, škofjeloška pa bo gostila Butan Plin Izolo.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:
“V prvem polčasu smo zgrešili ogromno neoviranih priložnosti. Urbanscape Loka se je vrnila v igro. Vsi vemo, da ko se Škofjeločani vrnejo v pravi ritem, so nevarni. Na koncu nismo imeli širine, poškodoval se je Aleks Kavčič, kar je Urbanscape Loka izkoristila.”

Matija Nikolić, rokometaš Urbanscapa Loke:
"Glede na to, da smo videli, v kakšni pripravljenosti je Gorenje Velenje, ki je v evropskem pokalu deklasiralo zelo močno ekipo Borca, smo pričakovali zelo težko tekmo. Smo pričakovali, da bomo tako dobro igrali? Nismo. Lahko smo zadovoljni s točko."