Show menu

Novice - Jul 2010

22. 6. 2010

Veszprem - povratna tekma kvalifikacij za svetovno prvenstvo v objektivu Slavka Kolarja

22. 6. 2010 - Slovenska moška članska reprezentanca, ki jo vodi Zvonimir Serdarušić, je v Veszpremu na povratni kvalifikacijski tekmi za SP 2011 doživljala pravi pekel. Najprej visoko vodila, a se proti Madžarom prehitro veselila, kar jo je vodilo v poraz. Ta pa je bil usoden, saj dva gola prednosti s prve tekme v dvorani na Kodeljevem nista bili dovolj za pot na svetovno prvenstvo. Vse skupaj je v fotografski objektiv ujel Slavko Kolar.
4. 7. 2010

Začel se je 18. rokometni festival Eurofest

4. 7. 2010 - S slovesno otvoritvijo, mimohodom ekip in ekshibicijsko tekmo zvezd Slovenija - Primorska se je v soboto zvečer v Izoli začel že 18. Eurofest, tradicionalni rokometni festival. Na letošnjem Eurofestu nastopa več kot 3000 udeležencev v 160 ekipah iz 18 držav sveta.
23. 6. 2010

Tradicionalni rokometni festival Eurofest se bliža

23. 6. 2010 - Na novinarski konferenci na sedežu Rokometne zveze Slovenije so organizatorji 18. Eurofesta, rokometnega festivala na Primorskem, predstavili program, udeležence in vse, kar sodi zraven.
2. 7. 2010

V Sarajevu ustanovni sestanek regionalne lige za moške, o usodi slovenskih klubov kasneje

2. 7. 2010 - Predstavniki rokometnih zvez Slovenije, Hrvaške, Srbije, Črne gore, Makedonije ter Bosne in Hercegovine so izpeljali ustanovni sestanek regionalne lige za moške v Sarajevu. Ta naj bi predvidoma zaživela v sezoni 2011/12, v naslednjih mesecih pa naj bi bila znana tudi odločitev o tem, ali bosta v ligi nastopila tudi slovenska kluba.
2. 7. 2010

Hypo že našel zamenjavo za Prokopa

2. 7. 2010 - Potem ko je legendarni Gunnar Prokof, dosedanji alfa in omega Hypa z Dunaja, po 38 letih odstopil z vseh funkcij v klubu, so že našli zamenjavo zanj. Trener bo Martin Matuschkowitz, klubski direktor pa Dieter Heger.
30. 6. 2010

Poleg Krke in Celeie Žalec je igranje v evropskih pokalih odpovedalo tudi Zagorje GEN-I

30. 6. 2010 - Od petih slovenskih klubov v ženski konkurenci, ki imajo pravico nastopa v evropskih pokalnih tekmovanjih v sezoni 2010/11, bosta igrala samo dva. Nastop v Evropi v prihajajoči sezoni je namreč po odpovedi Krke iz Novega mesta in Celeie Žalec zdaj odpovedalo tudi Zagorje GEN-I.
1. 7. 2010

EHF že objavila razpored tekem turnirja povabljencev za ligo prvakov, gostitelj še ni znan

1. 7. 2010 - Čeprav še ni znan gostitelj turnirja povabljencev ("wild card") za letošnjo ligo prvakov, je evropska zveza že objavila razpored tekem. Gorenje iz Velenja se bo v prvem krogu pomerilo z nemškim klubom Rhein Neckar Löwen.