7. 11. 2020

Koprčani v gosteh na kolena spravili Ribničane

Rokometaši Kopra so se na parket Lige NLB vrnili po več kot štirih tednih brez tekme in pripravili lepo presenečenje. Na zaostalem obračunu 5. kroga so v gosteh na kolena spravili zasedbo Rika Ribnice in jo ugnali s 30:26.

LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 5. KROGA:

Sobota, 7. novembra:
RD RIKO RIBNICA : RD KOPER 26:30 (12:15)
Knavs 6, Setnikar 5 (1); Poklar 8 (5), Slatinek Jovičić 7.

Igralec tekme: Staš Slatinek Jovičić (RD Koper)

Ribničani in Koprčani so bili pred tekmo na 7. in 8. mestu sosedje na sredini razpredelnice, le da so imeli prvi s tremi zmagami ob tekmi več dve točki prednosti. Po boljšem drugem polčasu so tretjo zmago sezone zabeležili Koprčani in z Ribničani zamenjali uvrstitev.
Po tritedenskem prisilnem "koronskem" počitku so prvič igrali varovanci Damjana Škaperja, koprski trener Uroš Rapotec pa je svojo ekipo v DP vnovič vodil po skoraj mesecu dni.

Koprčani so dobili izenačen prvi polčas proti dolenjski zasedbi s tremi goli prednosti, pred tem so po tesnem vodstvu s 13:12 zabili edina gola v zadnji minuti prvega dela.

Po štirih minutah nadaljevanja je bilo po delnem izidu 5:0 že 18:12 za Koper. Bor Breznikar je v 40. minuti povišal prednost na 22:15 in Koprčani so nato tekmo brez pretresov popeljali do zmage. Štiri minute pred zaključkom je bilo 30:22, Ribničani so s štirimi goli v nizu nato le ublažili tretji zaporedni poraz.

Rokometaše naslednjo soboto čakajo tekme 9. kroga DP, Koprčani bodo igrali v Celju proti Pivovarni Laško, Ribničani bodo v Izoli gostovali pri ekipi Butan Plini.

IZJAVA PO TEKMI:

Uroš Rapotec, trener Kopra:
"Fantom čestitam za zmago. Od prve do zadnje minute so vedeli, kaj želijo. Borili so se vsi za enega, eden za vse, ter igrali pametno, tako v obrambi kot v napadu. Rad bi povedal, da me je bilo malo strah, saj en mesec nismo imeli tekme, zato nisem vedel kako dobro smo pripravljeni. Ampak trud, ki ga fantje vlagajo na treningih, je bil poplačan in če bodo tako nadaljevali bom zelo zadovoljen."