14. 3. 2022

Zagorjanke doma brez možnosti proti Krimovkam

Zagorjanke in Krimovke so odprle rokometno dogajanje v novem tednu. Na zaostalem dvoboju 10. kroga modre skupine 1. ženske rokometne lige so Ljubljančanke z izjemno obrambo tekmicam dovolile vsega deset zadetkov, kar jim je prineslo novo visoko zmago. Tekma se je končala z izidom 10:35.

Na novembrskih obračunih v 10. krogu sta se zanesljivih zmag veselili zasedbi Krke Novega mesta in Z'dežele. Prva je s 35:21 premagala Izolanke, druga pa je bila za 11 golov boljša od Litijank (25:14). Z dvema točkama sta se v tem krogu z gostovanj vrnili ekipi Zelenih dolin Žalca in Mlinotesta Ajdovščine. Žalčanke so v Velenju zmagale z 32:29, Ajdovke pa na Ptuju s 30:27.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 10. KROG:

ponedeljek, 14. marca:
RŽK ZAGORJE : RK KRIM MERCATOR 10:35 (5:19)
Kolobarić 7 (2), Zakrajšek, Pirc in Deljič po 1; Jurič 9, Abina 7.

Zagorjanke so bile proti rokometašicam Krima Mercatorja brez možnosti za zmago. Po tem, ko so bile Ljubljančanke v prvem krogu te sezone 1. ženske rokometne lige boljše za 22 golov (40:18), so na gostovanju prišle še do zanesljivejše zmage. Že po polovici prvega polčasa so imele šest zadetkov prednosti (8:2), nato pa so še dodatno stopile na plin. Do odmora sta med gostiteljicami zadele le še Manca Pirc in dvakrat Lara Kolobarić, veliko uspešnejše pa so bile rokometašice iz prestolnice. Po 30 minutah igre so vodile že z 19:5 in tekma je bila praktično odločena. Drugi polčas namreč ni prinesel presenečenja. Zagorjanke so znova zadele le petkrat, izbranke Nataše Derepasko pa na drugi strani 16-krat ter s tem zanesljivo dobile tekmo.
Najboljša strelka v Zagorju je bila Manca Jurič z devetimi goli, sedem jih je za zmagovalno zasedbo dodala še Ema Abina. Prav tolikokrat je bila za gostiteljice uspešna Lara Kolobarić. Poleg nje so se v ekipi Zagorja med strelke vpisale le še Emily Zakrajšek, Manca Pirc in Tijana Deljič s po enim golom.

Zala Drnovšek, rokometašica Zagorja:
"Tekma nam tako v obrambi kot v napadu nikakor ni stekla. Po pričakovanjih so tekmice zmagale z lepo razliko."

Nataša Ljepoja, rokometašica Krima Mercatorja:
"Za nami je še ena tekma v 1. ženski rokometni ligi, na kateri smo po pričakovanjih osvojile dve točki. Priložnost za igro so dobile vse rokometašice. Tako v obrambi kot v napadu smo igrale dobro."