Show menu

9. 7. 2024

Na Rogli rokometašice zaključile prvi ciklus priprav

9. 7. 2024 - Ženska članska rokometna reprezentanca je na Rogli sklenila prvi ciklus skupnih priprav na olimpijske igre. Za zaključek je odigrala pripravljalno tekmo proti Madžarski in tekmicam morala priznati premoč z 21:31.
8. 7. 2024

Znani rokometni potniki v olimpijski Pariz

8. 7. 2024 - Čez 18 dni bo v Parizu zagorel olimpijski ogenj. Izvršni odbor Olimpijskega komiteja Slovenije je na ponedeljkovi seji potrdil sestavo olimpijske reprezentance, ki jo tvorita tudi obe članski rokometni ekipi.
8. 7. 2024

Na prvem preizkusu proti Egiptu neodločen izid

8. 7. 2024 - Slovenska moška rokometna reprezentanca je v Celju odigrala prvo pripravljalno tekmo pred bližajočimi se olimpijskimi igrami v Parizu. Z Egiptom se je v dvorani Zlatorog razšla z neodločenim izidom 27:27.
5. 7. 2024

V Kranjski Gori zaključek drugega tedna, v ponedeljek proti Egiptu

5. 7. 2024 - V Kranjski Gori je v petek moška članska rokometna reprezentanca zaključila drugi pripravljalni ciklus na bližajoče se olimpijske igre. Znova se bo zbrala v nedeljo pozno popoldne v Ljubljani, v ponedeljek pa jo v Celju čaka prva pripravljalna tekma.
4. 7. 2024

Malus iz nemške Bundeslige k Slovanu

4. 7. 2024 - Rokometaši RD LL Grosist Slovana se še naprej krepijo. Najnovejša okrepitev je 28-letni Celjan Jaka Malus, ki se po dveh letih igranja v elitni nemški ligi vrača v domovino. Z ljubljanskim klubom, katerega vodenje je pred časom prevzel reprezentančni selektor Uroš Zorman, je podpisal enoletno pogodbo, so sporočili iz kluba.
4. 7. 2024

Marguč ostaja brez nastopa na olimpijskih igrah

4. 7. 2024 - Slovenski reprezentant Gašper Marguč ne bo zastopal barve Slovenije na bližnjih olimpijskih igrah v Parizu. Nastop v rokometni reprezentanci mu je preprečila poškodba.
3. 7. 2024

Teden dni do prvega piska na evropskem prvenstvu do 20 let

3. 7. 2024 - Čez natanko teden dni se bo v Celju in Laškem začelo evropsko prvenstvo za rokometaše do 20 let. V boje med 24 reprezentancami se bo med 10. in 21. julijem podala tudi slovenska ekipa.
2. 7. 2024

Na ženskem EP tudi slovenska sodnika

2. 7. 2024 - Evropska rokometna zveza (EHF) je sporočila imena 18 sodniških parov, ki jih je delegirala za tekme na ženskem evropskem prvenstvu, ki bo v Avstriji, Švici in na Madžarskem potekalo konec leta. Med njimi je tudi slovenski sodniški par Ozren Backović/Mirko Palačković.
29. 6. 2024

Novi kapetan David Didović ostaja v Trebnjem do leta 2027

29. 6. 2024 - Krožni napadalec in novi kapetan trebanjskih rokometašev David Didović bo barve Trima Trebnje branil še vsaj tri leta. Letos bo tako z levi pričel že šesto sezono v trebanjskem dresu, so sporočili iz dolenjskega kluba.
1. 7. 2024

Rokometašice začele tlakovati pot proti olimpijskemu Parizu

1. 7. 2024 - Slovenske rokometašice v letošnjem poletju čaka največji izziv na njihovih športnih poteh. Na olimpijskih igrah v Parizu bodo nastopile kot prva ženska ekipa iz slovenska kolektivnih športov. V ponedeljek so na Rogli vstopile v sklepne priprave.