13. 10. 2020

Trebanjci s preobratom ostajajo neporaženi

Tudi po torkovem derbiju Trimo Trebnje nadaljuje niz neporaženosti. Po preobratu so izbranci Uroša Zormana v Novem mestu z 29:28 ugnali zasedbo Gorenja Velenja, za katero je to prvi poraz v tej sezoni Lige NLB.

Pred tem so bile v omenjenem krogu odigrane štiri tekme. V petek je Koper s sedemmetrovko tri sekunde pred koncem ugnal LL Grosista Slovana (31:30). Dan kasneje so se prve zmage v sezoni razveselili pri Dobovi (31:26 proti Butanu plinu Izoli), nova uspeha pa so vpisali še pri ekipah Celja Pivovarne Laško in Rika Ribnice. Prva je bila boljša na gostovanju v Ormožu (37:30), slednja pa je ravno po bolečem porazu v Prlekiji tokrat v domači dvorani stresla jezo nad Krko (41:30).

Tekmi med Urbanscape Loko in Mariborom Branikom ter Slovenj Gradcem 2011 in Ljubljano sta bili, zaradi obvezne 10-dnevne karantene zasedbe z gorenjske in okužbe s koronavirusom v ekipi s prestolnice, prestavljeni.

LIGA NLB, 6. KROG:

Torek, 13. oktobra:
RK TRIMO TREBNJE : RK GORENJE VELENJE 29:28 (14:17)
Cirar 6, Hamidović 5 (2); Tajnik 10 (4), A. Kavčič 5.

Igralec tekme: Gregor Potočnik (RK trimo Trebnje).

Osrednja tekma kroga med dvema neporaženima ekipama iz Trebnjega in Velenja se je v dolenjski prestolnici končala z zmagoslavjem domače zasedbe. Ta je po obračunih proti Kopru, ormoškemu Jeruzalemu, Ribnici in Krki na kolena položila še ekipo iz Velenja, ki je odigrala svojo prvo tekmo po desetdnevni osamitvi zaradi okužbe nekaterih igralcev z novim koronavirusom. Velenjska zasedba je pred tem premagala Ljubljano, LL Grosist Slovan in Slovenj Gradec 2011.
Prvi polčas je minil v absolutni prevladi rokometašev iz Šaleške doline, ki so si že v 11. minuti priigrali štiri gole prednosti (7:3) in domačega trenerja Uroša Zormana prisili, da je zahteval minuto odmora. A njegovi novi napotki niso pomagali, Dolenjci so dve minuti kasneje zaostali za pet zadetkov (3:8).
Gostitelji so se prebudili šele sredi prvega polčasa, v 20. minuti so povsem zadihali za ovratnik Velenjčanov (9:10), v končnici prve polovice tekme pa znova zaigrali nezbrano in bledo ter si v 26. minuti znova priigrali primanjkljaj petih golov (11:16).
V začetku drugega polčasa so se pogumno podali v lov na tekmeca, po golu Gregorja Potočnika v 38. minuti so tekmo postavili v začetno izhodišče (18:18).
V izenačenem in povsem enakovrednem nadaljevanju je bilo v prelomnih trenutkih dvoboja več modrosti na strani gostiteljev, ki so po golu Gala Cirarja s krilnega položaja ter zadeti sedemmetrovki Dina Hamidovića poldrugo minuto pred koncem dvoboja povedli z 28:26, prednost pa zadržali vse do zadnjega zvoka sirene.
V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Cirar s šestimi goli, v gostujoči pa Domen Tajnik z desetimi zadetki.

IZJAVI PO TEKMI:

Uroš Zorman, trener Trima Trebnjega:
"Za nami je izjemno naporna tekma. Začeli smo jo slabo, a v končnici z borbenostjo dobili. Čestitke fantom za borbo in Gorenju Velenju za korektno tekmo. Čez nekaj dni je na sporedu težko gostovanje, na katerega se bomo čim bolje pripravili."

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:
"Prvi polčas smo odigrali zelo dobro, nato pa je Trimo Trebnje več igralo na moč in uspelo slaviti zmago. Mi smo izgubili tudi nekaj žog. Gostiteljem čestitam za zmago."