Show menu

Zgodovina OI

Slovenija je doslej na olimpijskih igrah nastopila trikrat: 
  • Sydney 2000 (8. mesto)
  • Atene 2004 (11. mesto)
  • Rio de Janeiro 2016 (6. mesto)

RIO DE JANEIRO 2016

SKUPINA B

1. kolo, 7. avgust:
SLOVENIJA : EGIPT 27:26 (15:15)
Slovenija: Skok, Škof, Blagotinšek 2, Henigman, Kavtičnik 4, Janc 8, Dolenec 1, Cingesar 1, Poteko, Gaber 2, Zorman, Bezjak 7, Razgor 2, Bombač.
Egipt: Khalil, Hendawy, Abouebaid 3, Ramadan 2, Eissa 4, Amer, Elbassiouny, Hashem, Elmasry, Elderaa 1, Elahmar 7, Shebib 3, Mohamed 2, Sanad 1.


ŠVEDSKA : NEMČIJA 29:32 (15:18)
POLJSKA : BRAZILIJA 32:34 (13:16)

2. kolo, 9. avgust:
BRAZILIJA : SLOVENIJA 28:31 (13:16)
Brazilija: M. Dos Santos 1, Almeida, Teixeira, Da Silva 2, Candido 1, De Toledo 1, Hubner, T. Dos Santos 3, Pozzer 1, Chiuffa 8, O. Dos Santos Guimaraes, Santos 2, Soares 3, Langaro 6.
Slovenija: Skok, Škof, Blagotinšek 1, Henigman, Kavtičnik 3, Janc 6, Dolenec 5, Cingesar 2, Poteko, Gaber 1, Zorman 3, Bezjak 1, Razgor 4, Bombač 5.


NEMČIJA : POLJSKA 32:29 (16:14)
EGIPT : ŠVEDSKA 26:25 (12:13)

3. kolo, 11. avgust:
SLOVENIJA : ŠVEDSKA 29:24 (14:13)
Slovenija: Skok, Škof, Blagotinšek, Henigman, Kavtičnik 3, Janc 5, Dolenec 3, Cingesar 3, Poteko, Gaber 3, Zorman 4, Bezjak, Razgor 5, Bombač 3.
Švedska: Andersson, Appelgren, Gottfridson 2, Andersson 1, Tollbring 6, Nilsson 5, Stenbacken, Karlsson, Jakobsson 5, Petersen, Stenmalm, Zachrisson 4, Nilsson, Nielsen 1.


POLJSKA : EGIPT 33:25 (16:10)
BRAZILIJA : NEMČIJA 33:30 (17:16)

4. kolo, 13. avgust:
SLOVENIJA : NEMČIJA 25:28 (12:11)
Slovenija: Skok, Škof, Blagotinšek, Kavtičnik 1, Janc 2, Dolenec 6, Cingesar, Poteko 1, Gaber 4, Zorman 3, Bezjak 4, Razgor, Zarabec 1, Bombač 3.
Nemčija: Heinevetter, Wolff 2, Gensheimer 6, Lemke 1, Wiencek 1, Reichmann 5, Wiede 1, Pekeler 3, Weinhold 2, Strobel, Hafner 2, Kuhn, Dissinger, Drux 5.


EGIPT : BRAZILIJA 27:27 (15:13)
ŠVEDSKA : POLJSKA 24:25 (13:12)

5. kolo, 15. avgust:
POLJSKA : SLOVENIJA 20:25 (13:13)
Poljska: Szmal, Wyszomirski 2, Lijewski 2, Jachlewski 1, Krajewski 1, Bielecki 4, Wisniewski 4, B. Jurecki, M. Jurecki, Jurkiewicz 1, Syprzak 2, Daszek 2, Kus, Szyba 3.
Slovenija: Škof, Lesjak, Blagotinšek 2, Kavtičnik 4, Janc 1, Dolenec 2, Cingesar 1, Poteko, Gaber 1, Zorman 3, Bezjak 2, Razgor 2, Zarabec 7, Bombač.


NEMČIJA : EGIPT 31:25 (15:12)
ŠVEDSKA : BRAZILIJA 30:19 (16:10)

ČETRTFINALE, 17. avgust:
DANSKA : SLOVENIJA 37:30 (16:13)
Danska: Landin, Green, Christiansen 1, Mensah 3, Mortensen 4, Noddesbo, Svan 8, R. Toft 2, Mollgaard, Sondergaard, H. Toft 5, Hansen 8, Olsen 6, Damgaard.
Slovenija: Škof, Lesjak, Blagotinšek 2, Kavtičnik 5, Janc 6, Dolenec, Cingesar 2, Poteko, Miklavčič 1, Gaber 1, Zorman 3, Bezjak 6, Razgor, Zarabec 4.

Celoten razpored moškega in ženskega rokometnega turnirja na olimpijskih igrah si lahko ogledate tukaj.

Končni vrstni red: 5. Hrvaška, 6. SLOVENIJA, 7. Brazilija, 8. Katar, 9. Egipt, 10. Argentina, 11. Švedska, 12. Tunizija.

Rezultati tekem Slovenije

Za Slovenijo so nastopili: Matevž Skok, Blaž Blagotinšek, Nik Henigman, Vid Kavtičnik, Blaž Janc, Jure Dolenec, Gorazd Škof, Darko Cingesar, Vid Poteko, David Miklavčič, Matej Gaber, Uroš Zorman, Marko Bezjak, Simon Razgor, Miha Zarabec, Dean Bombač, Urban Lesjak.

ATENE 2004

Končni vrstni red: 1. Hrvaška, 2. Nemčija, 3. Rusija, 4. Madžarska, 5. Francija, 6. Grčija, 7. Španija, 8. Južna Koreja, 9. Islandija, 10. Brazilija, 11. Slovenija, 12. Egipt.

Rezultati tekem Slovenije

1. kolo Slovenija Rusija 25:28 (13:16)
2. kolo Slovenija Hrvaška 26:27 (10:13)
3. kolo Slovenija Islandija 25:30 (10:10)
4. kolo Slovenija Španija 28:41 (15:18)
5. kolo Slovenija Južna Koreja 26:23 (12:11)
Za 11. mesto Slovenija Egipt 30:24 (11:13)

Za Slovenijo so nastopili: Brumen Matjaž, Jovičič Zoran, Kastelic Andrej, Kavtičnik Vid, Kozlina Miladin, Lapajne Beno, Natek Jure, Oštir Marko, Pajovič Aleš, Podpečan Dušan, Rutenka Sergej, Tomšič Tomaž, Vugrinec Renato, Zorman Uroš in Žvižej Luka. Selektor: Tone Tiselj

 

SYDNEY 2000

Končni vrstni red: 1. Rusija, 2. Švedska, 3. Španija, 4. Jugoslavija, 5. Nemčija, 6. Francija, 7. Egipt, 8. Slovenija, 9. Južna Koreja, 10. Tunizija, 11. Kuba, 12. Avstralija.

Rezultati tekem Slovenije

1. kolo Slovenija Francija 24:24 (09:11)
2. kolo Slovenija Švedska 30:32 (17:12)
3. kolo Slovenija Avstralija 33:20 (14:09)
4. kolo Slovenija Španija 28:31 (13:17)
5. kolo Slovenija Tunizija 22:20 (09:12)
Četrtfinale Slovenija Rusija 22:33 (09:14)
Za 5.-8. mesto Slovenija Francija 22:29 (09:17)
Za 7. mesto Slovenija Egipt 28:34 (12:18)

Za Slovenijo so nastopili: Banfro Tettey, Bedekovič Branko, Cvijič Gregor, Jovičič Zoran, Kastelic Andrej, Lapajne Beno, Likavec Jani, Lubej Zoran, Pajovič Aleš, Puc Iztok, Pungartnik Roman, Pušnik Rolando, Šerbec uroš, Tomšič Tomaž in Vugrinec Renato. Selektor: Leopold Jeras