Show menu

Zgodovina EP

Nastopi Slovenije na evropskih prvenstvih

Slovenija je doslej nastopila na enajstih evropskih prvenstvih: Portugalska 1994 (10. mesto), Španija 1996 (11. mesto), Hrvaška 2000 (5. mesto), Švedska 2002 (12. mesto), Slovenija 2004 (2. mesto), Švica 2006 (8. mesto), Norveška 2008 (10. mesto), Avstrija 2010 (11. mesto), Srbija 2012 (6. mesto), Poljska 2016 in Hrvaška 2018 (8. mesto). Največji uspeh je dosegla leta 2004, ko je pred domačimi gledalci osvojila naslov podprvaka Evrope.

HRVAŠKA 2018

Reprezentanca: Matevž Skok, Blaž Blagotinšek, Matic Verdinek, Nik Henigman, Gašper Marguč, Vid Kavtičnik, Blaž Janc, Gregor Potočnik, Darko Cingesar, Nejc Cehte, Miha Zarabec, Marko Bezjak, Jan Grebenc, Igor Žabič, Borut Mačkovšek, Žiga Mlakar, Patrik Leban, Urban Lesjak, Matic Suholežnik, Urh Kastelic, selektor: Veselin Vujović.

Končni vrstni red: 1. Španija, 2. Švedska, 3. Francija, 4. Danska, 5. Hrvaška, 6. Češka, 7. Norveška, 8. SLOVENIJA, 9. Nemčija, 10. Belorusija, 11. Makedonija, 12. Srbija, 13. Islandija, 14. Madžarska, 15. Avstrija, 16. Črna gora.

---

PRVI DEL, ZAGREB (Arena Zagreb)

1. kolo, sobota, 13. januarja:
MAKEDONIJA : SLOVENIJA 25:24 (11:11)
Makedonija: Mitrevski, Ristovski, Manaskov 8 (3), Velkovski, Stoilov 1, K. Lazarov 7 (2), Pribak 1, Jonovski, Taleski 1, Mirkulovski 2, Markoski, Kuzmanovski, Georgievski 2, F. Lazarov 2, Popovski, Peševski 1.
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 3, Verdinek, Henigman 1, Marguč 2 (1), Kavtičnik 1, Janc 3 (2), Cingesar 3, Zarabec 3, Bezjak 1, Grebenc, Žabič, Mačkovšek 2, Mlakar 4, Suholežnik 1.

2. kolo, ponedeljek, 15. januarja:
SLOVENIJA : NEMČIJA  25:25 (15:10)
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 4, Verdinek, Marguč, Kavtičnik 3 (1), Janc 4 (1), Potočnik, Cingesar 1, Zarabec 5, Bezjak 3, Grebenc, Žabič, Mačkovšek 4, Mlakar 1, Suholežnik.
Nemčija: Heinevetter, Wolff, Gensheimer 7 (2), Wiencek, Reichmann 4 (2), Pekeler 2, Weinhold 2, Roscheck, Weber 3, Fäth, Groetzki 4, Hafner 1, Janke, Kühn 1, Kohlbacher, Drux 1.

3. kolo, sreda, 17. januarja:
ČRNA GORA : SLOVENIJA 19:28 (13:14)
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 4, Verdinek 1, Marguč 6 (3), Kavtičnik 1, Janc, Potočnik, Cingesar, Zarabec 2, Bezjak 5 (3), Grebenc 1, Žabič 1, Mačkovšek 3, Mlakar 3, Suholežnik 1.
Črna gora: Mijatović, Simić, Čavor, Marković, Radović 1, M. Vujović 2, Radojević, Simović, S. Vujović, Ševaljević 6 (2), Božović 3, Lasica, Andjelić 1, Grbović 2, Lipovina 4.

DRUGI DEL, VARAŽDIN

1. kolo, petek, 19. januarja:
SLOVENIJA : DANSKA 28:31 (14:16) 
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 2, Verdinek 1, Marguč 1, Kavtičnik 1, Janc 5 (2), Potočnik 1, Cingesar 3, Zarabec 6 (2), Bezjak, Grebenc 1, Žabič, Mačkovšek 4, Mlakar 2, Suholežnik 1.
Danska: N. Landin, Green, M. Landin, Mortensen 6, Lauge Schmidt 4, Zachariassen 1, Svan 11, Lindberg 1 (1), R. Toft Hansen 1, Mollgaard, Mensah Larsen, H. Toft Hansen 2, Hansen 2, Olsen, Damgaard Nielsen 1, Balling Christiansen 2.

2. kolo, torek, 23. januarja:
SLOVENIJA : ŠPANIJA 31:26 (13:12)
Slovenija: Skok, Kastelic, Blagotinšek 4, Verdinek 2, Marguč 5 (3), Kavtičnik 3, Janc 3, Potočnik, Cingesar 2, Zarabec 2, Bezjak 2, Žabič 2, Mačkovšek 4, Mlakar 2, Leban, Suholežnik.
Španija: Perez de Vargas, Corrales, Gurbindo 1, Rivera 3 (1), Entrerrios 3, A. Dušebajev 2, Sarmiento 1, Aguinagalde 1, Canellas 1, Morros de Argila 1, Arino 1, Guardiola 1, Sole 6 (1), Balaguer, Figueras 4, D. Dušebajev 1 (1).

3. kolo, sreda, 24. januarja:
SLOVENIJA : ČEŠKA 26:26 (11:12)
Slovenija: Skok, Kastelic, Blagotinšek, Verdinek, Marguč 5 (3), Kavtičnik 5, Janc, Potočnik 2, Cingesar 3, Zarabec 5, Bezjak 2, Žabič 1, Mačkovšek 1, Mlakar 1, Leban, Suholežnik 1.
Češka: Mrkva, Galia, Hrstka 1, Bečvar 2, Landa, Horak 1, Kotrč, Kašparek 4, Stehlik, Šlachta, Petrovsky, Zdrahala 9 (2), Čip 5, Svitak, Mubenzem 3, Zeman 1.

SRBIJA 2012

Končni vrstni red: 1. Danska, 2. Srbija, 3. Hrvaška, 4. Španija, 5. Makedonija, 6. Slovenija, 7. Nemčija, 8. Madžarska, 9. Poljska, 10. Islandija, 11. Francija, 12. Švedska, 13. Norveška, 14. Češka, 15. Rusija, 16. Slovaška

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Norveška 27:28 (14:14)
Slovenija Hrvaška 29:31 (12:16)
Slovenija Islandija 34:32 (17:13)
Slovenija Francija 26:28 (15:14)
Slovenija Madžarska 32:30 (14:13)
Slovenija Španija 32:35 (15:15)
Slovenija Makedonija 27:28 (12:16)

Za Slovenijo so nastopili: Bezjak Marko, Brumen Matjaž, Dobelšek Jure, Dolenec Jure, Gaber Matej, Gajič Dragan, Mačkovšek Borut, Miklavčič David, Prošt Primož, Pucelj Peter, Skube Sebastian, Škof Gorazd, Špiler David, Zorman Uroš, Žvižej Luka in Žvižej Miha. Selektor: Boris Denič

 

AVSTRIJA 2010

Končni vrstni red: 1. Francija, 2. Hrvaška, 3. Islandija, 4. Poljska, 5. Danska, 6. Španija, 7. Norveška, 8. Češka, 9. Avstrija, 10. Nemčija, 11. Slovenija, 12. Rusija, 13. Srbija, 14. Madžarska, 15. Švedska, 16. Ukrajina

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Švedska 27:25 (07:13)
Slovenija Nemčija 34:34 (16:11)
Slovenija Poljska 30:30 (13:12)
Slovenija Češka 35:37 (12:21)
Slovenija Francija 28:37 (18:17)
Slovenija Španija 32:40 (14:20)

Za Slovenijo so nastopili: Brumen Matjaž, Dobelšek Jure, Gajič Dragan, Kavtičnik Vid, Kozlina Miladin, Lubej Zoran, Natek Jure, Pajovič Aleš, Rezar Aljoša, Skube Sebastian, Škof Gorazd, Špiler David, Vugrinec Renato, Zorman Uroš, Žvižej Luka in Žvižej Miha. Selektor: Zvonimir Serdarušič

 

NORVEŠKA 2008

Končni vrstni red: 1. Danska, 2. Hrvaška, 3. Francija, 4. Nemčija, 5. Švedska, 6. Norveška, 7. Poljska, 8. Madžarska, 9. Španija, 10. Slovenija, 11. Islandija, 12. Črna gora, 13. Rusija, 14. Češka, 15. Belorusija, 16. Slovaška.

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Češka 34:32 (16:14)
Slovenija Poljska 27:33 (14:23)
Slovenija Hrvaška 24:29 (15:16)
Slovenija Črna gora 31:29 (16:13)
Slovenija Norveška 33:29 (14:13)
Slovenija Danska 23:28 (11:15)

Za Slovenijo so nastopili: Backovič Ognjen, Dobelšek Jure, Gajič Dragan, Kavtičnik Vid, Kozlina Miladin, Kozomara Goran, Lapajne Beno, Mlakar Matjaž, Natek Jure, Pajovič Aleš, Praznik Rok, Pungartnik Roman, Škof Gorazd, Špiler David, Zorman Uroš in Žvižej Luka. Selektor: Miro Požun

 

ŠVICA 2006

Končni vrstni red: 1. Francija, 2. Španija, 3. Danska, 4. Hrvaška, 5. Nemčija, 6. Rusija, 7. Islandija, 8. Slovenija, 9. Srbija in Črna gora, 10. Poljska, 11. Norveška, 12. Ukrajina, 13. Madžarska, 14. Švica, 15. Portugalska, 16. Slovaška.

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Švica 29:25 (16:13)
Slovenija Ukrajina 33:31 (16:17)
Slovenija Poljska 33:29 (16:10)
Slovenija Francija 30:34 (11:20)
Slovenija Nemčija 33:36 (16:20)
Slovenija Španija 33:39 (16:19)

Za Slovenijo so nastopili: Backovič Ognjen, Gajič Dragan, Jovičič Zoran, Kavtičnik Vid, Kozlina Miladin, Lapajne Beno, Lubej Zoran, Natek Jure, Ošit Marko, Pajovič Aleš, Podpečan Dušan, Rutenka Sergej, Škof Gorazd, Vugrinec Renato, Zorman Uroš in Žvižej Luka. Selektor: Slavko Ivezič

 

SLOVENIJA 2004

Končni vrstni red: 1. Nemčija, 2. Slovenija, 3. Danska, 4. Hrvaška, 5. Rusija, 6. Francija, 7. Švedska, 8. Srbija in Črna gora, 9. Madžarska, 10. Španija, 11. Češka, 12. Švica, 13. Islandija, 14. Portugalska, 15. Ukrajina, 16. Poljska.

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Islandija 34:28 (13:13)
Slovenija Češka 37:33 (15:18)
Slovenija Madžarska 29:29 (13:14)
Slovenija Srbija in Črna gora 27:20 (14:11)
Slovenija Nemčija 24:31 (10:18)
Slovenija Francija 27:22 (12:09)
Slovenija Hrvaška 27:25 (15:13)
Slovenija Nemčija 25:30 (10:16)

Za Slovenijo so nastopili: Backovič Ognjen, Bedekovič Branko, Ficko Boštjan, Jovičič Zoran, Kastelic Andrej, Kavtičnik Vid, Lapajne Beno, Lubej Zoran, Pajovič Aleš, Podpečan Dušan, Pungartnik Roman, Simonovič Ivan, Škof Gorazd, Tomšič Tomaž, Vugrinec Renato in Zorman Uroš. Selektor: Tone Tiselj

 

ŠVEDSKA 2002

Končni vrstni red: 1. Švedska, 2. Nemčija, 3. Danska, 4. Islandija, 5. Rusija, 6. Francija, 7. Španija, 8. Češka, 9. Portugalska, 10. Jugoslavija, 11. Ukrajina, 12. Slovenija, 13. Švica, 14. Izrael, 15. Poljska, 16. Hrvaška.

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Švica 34:34 (18:16)
Slovenija Islandija 25:31 (11:15)
Slovenija Španija 20:25 (07:11)
Slovenija Jugoslavija 24:24 (11:14)
Slovenija Nemčija 28:31 (12:12)
Slovenija Francija 21:36 (10:19)
Slovenija Ukrajina 29:34 (14:20)

Za Slovenijo so nastopili: Bedekovič Branko, Brumen Matjaž, Ficko Boštjan, Kastelic Andrej, Kozomara Goran, Lapajne Beno, Lubej Zoran, Pajovič Aleš, Podpečan Dušan, Praznik Rok, Pungartnik Roman, PušnikRolando, Sovič Sebastjan, Tomšič Tomaž, Vugrinec Renato in Zorman Uroš. Selektor: Matjaž Tominec

 

HRVAŠKA 2000

Končni vrstni red: 1. Švedska, 2. Rusija, 3. Španija, 4. Francija, 5. Slovenija, 6. Hrvaška, 7. Portugalska, 8. Norveška, 9. Nemčija, 10. Danska, 11. Islandija, 12. Ukrajina.

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Portugalska 27:28 (12:12)
Slovenija Rusija 23:27 (12:16)
Slovenija Danska 28:24 (13:09)
Slovenija Švedska 24:26 (12:11)
Slovenija Islandija 27:26 (17:12)
Slovenija Hrvaška 25:24 (12:12)

Za Slovenijo so nastopili: Banfro Tettey, Cvijič Gregor, Jovičič Zoran, Kastelic Andrej, Lapajne Beno, Lubej Zoran, Pajovič Aleš, Puc Iztok, Pungartnik Roman, Pušnik Rolando, Šerbec Uroš, Tomšič Tomaž in Vugrinec Renato. Selektor: Leopold Jeras

 

ITALIJA 1998

Slovenija ni nastopila. Končni vrstni red: 1. Švedska, 2. Španija, 3. Nemčija, 4. Rusija, 5. Jugoslavija, 6. Madžarska, 7. Francija, 8. Hrvaška, 9. Litva, 10. Češka, 11. Italija, 12. Makedonija.

ŠPANIJA 1996

Končni vrstni red: 1. Rusija, 2. Španija, 3. Jugoslavija, 4. Švedska, 5. Hrvaška, 6. Češka, 7. Francija, 8. Nemčija, 9. Romunija, 10. Madžarska, 11. Slovenija, 12. Danska.

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Rusija 18:22 (07:10)
Slovenija Jugoslavija 20:21 (10:10)
Slovenija Hrvaška 22:26 (09:13)
Slovenija Madžarska 17:21 (07:10)
Slovenija Nemčija 16:25 (05:10)
Slovenija Danska 27:24 (12:11)

Za Slovenijo so nastopili: Begovič Rajko, Cvijič Gregor, Denič Boris, Ficko Boštjan, Glaser Bruno, Glavač Gregor, Kastelic Andrej, Lapajne Beno, Pungartnik Roman, Pušnik Rolando, Sokolov Sergej, Stojakovič Nenad, Šafarič Robi, Šerbec Uroš, Tomšič Tomaž in Vugrinec Renato. Selektor: Miro Požun

 

PORTUGALSKA 1994

Končni vrstni red: 1. Švedska, 2. Rusija, 3. Hrvaška, 4. Danska, 5. Španija, 6. Francija, 7. Madžarska, 8. Belorusija, 9. Nemčija, 10. Slovenija, 11. Romunija, 12. Portugalska.

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Švedska 17:22 (10:10)
Slovenija Danska 19:19 (08:10)
Slovenija Španija 16:24 (08:13)
Slovenija Madžarska 19:24 (09:11)
Slovenija Portugalska 23:22 (08:10)
Slovenija Nemčija 18:28 (10:15)

Za Slovenijo so nastopili: Andrejoč Dušan, Banfro Tettey, Čater Tomaž, Denič Boris, Jeršič Tomaž, Kleč Tomaž, Levc Aleš, Likavec Jani, Novak Tomaž, Plaskan Borut, Pungartnik Roman, Pušnik Rolando, Strašek Boštjan, Šerbec Uroš in Tomšič Tomaž. Selektor: Tone Tiselj