Show menu

3. DP - 2016

3. Državno prvenstvo v rokometu na mivki za člane in članice in 1. Državno prvenstvo za dečke in deklice rojene leta 2000 in mlajše, Ljubljana 2016

V prijetnem okolju športnega društva Šentvid v Ljubljani letos potekalo 3. Državno prvenstvo v rokometu na mivki za člane in članice ter 1. Državno prvenstvo v kategoriji dečkov in deklic rojenih leta 2000 in mlajših.

Za razliko od prejšnje sezone, kjer so potekali kvalifikacijski turnirji ter nato finalni vikend, je bilo tokrat združeno vse v enem dnevu. Na odlično pripravljenih peščenih igriščih ŠD Beachvolley Šentvid se je v moški kategoriji pomerilo šest ekip ter v ženski pet ekip. V dopoldanskih igrah so potekali skupinski dvoboji, v večernem delu pa nato še boji za medalje.

V večerni polfinale so se pri moški uvrstile ekipe Ljublana Warriors, Ljubljana Tigers, Nizki start (lanskoletni zmagovalci z drugim imenom) in Gorica. V napetih polfinalnih dvobojih so na ljubljanskem derbiju slavili igralci Ljubljana Warriors in Nizki start.V finalu, ki je bil prav tako napet, pa so na koncu slavili rokometaši ekipe Nizki start in tako postali državni prvaki v rokometu na mivki za leto 2016.

Tudi pri dekletih smo videli izjemno veliko atraktivnih zadetkov, a pot v finalein s tem boj za naslov prvaka, sta si priborili ekipi Štajerska in branilke naslova RK Mivka. Gledalci so lahko v izenačenem finalu lahko spremljali streljanje "shootoutov", kjer pa so slavile rokometašice RK Mivka in tako še tretjič zapored osvojile naslov.

Nagrade najboljšim posameznikom in pokale za najboljše tri ekipe je tokrat podelil ambasador eleven.si Anže Ratajec.

Naj vratar: Urh Brana (NIZKI START)
Fair play igralec: Žiga Matajič (LJUBLJANA TIGERS)

Naj vratarka: Neža Curk (RK MIVKA)
Fair play igralka: Hana Lukan (ŠD NOTRANJSKA ROKOMETNA LIGA A)

Drugi dan turnirja se je zaključilo tudi 1. državno prvenstvo v rokometu na mivki za mlajše kategorije (letnik 2000 in mlajši), kjer sta slavili ekipi RK Jeruzalem Ormož in ŠD Notranjska rokometna liga A. V kategoriji dečkov so se tri ekipe pomerile v dvokrožnem sistemu medtem ko se je 7 dekliških ekip za naslov prvakinj borilo preko dveh predskupin. V boju za finale sta se pomerili ekipi ŽRK Ptuj in ŠD Notranjska rokometna liga A, ki je z večjo zbranostjo osvojila naslov državnih prvakinj.