Show menu

Intervjuji - Jan 2010

11. 1. 2010

V soboto so se zbrale kandidatke za reprezentanco letnika 1994

11. 1. 2010 - Z reprezentančnimi aktvivnostmi so v letu 2010 začele tudi ženske reprezentance. Kot prva je z akcijo začela generacija letnika 1994 in mlajših, ki se je v soboto, 9. januarja, zbrala v športni dvorani v Žalcu.
10. 1. 2010

Turnir na Danskem so slovenski rokometaši končali s porazom proti Norveški s 30:37, selektor Serdarušić opozarja na slabosti

10. 1. 2010 - Norveška rokometna reprezentanca je na zadnji tekmi mednarodnega turnirja na Danskem premagala slovensko moško izbrano vrsto s 37:30 (19:13). Prvo mesto na turnirju je z maksimalnim izkupičkom točk osvojila Danska, Slovenija (z enakim številom točk kot Norveška in Češka) pa je bila tretja.
9. 1. 2010

V drugem polčasu je slovenska reprezentanca strla odpor Čehov in visoko zmagala

9. 1. 2010 - Po porazu v dramatični končnici proti evropskim prvakom Dancem (35:36) se je moška reprezentanca Slovenije v drugem krogu mednarodnega turnirja na Danskem pomerila s Češko. Slovenski rokometaši so v Horsensu na tekmi, polni preobratov, po izenačenem prvem polčasu (17:17) na koncu visoko zmagali s 37:30. V nedeljo ob 13.50 se bodo Slovenci pomerili še z Norveško.
9. 1. 2010

Krim Mercator v ligi prvakinj zlahka premagal Metz in ostaja pri stoodstotnem izkupičku

9. 1. 2010 - Po dolgem premoru se je vrnila evropska liga prvakinj. V petem krogu skupine B je Krim Mercator, ki si je že pred tem zagotovil napredovanje med osmerico najboljših klubov v Evropi, na Kodeljevem zlahka premagal francoski Metz s 35:31 (20:14)
8. 1. 2010

Slovenski rokometaši so v dramatični končnici izgubili proti evropskim prvakom Dancem

8. 1. 2010 - Na prvi tekmi mednarodnega turnirja na Danskem se je moška članska reprezentanca Slovenije pomerila z gostitelji. V dramatični končnici so bili uspešnejši aktualni evropski prvaki s 36:35 (18:19), petnajst sekund pred koncem pa je Luka Žvižej s sedmih metrov zapravil priložnost za izenačenje.
8. 1. 2010

Slovenska reprezentanca se mudi na turnirju v Aarhusu

8. 1. 2010 - Slovenska moška rokometna reprezentanca se mudi na mednarodnem turnirju na Danskem v Aarhusu. Gre za zadnje preizkuse pred odhodom na evropsko prvenstvo. Na prvi tekmi je po hudem boju izgubila z branilci evropskega naslova Danci.
8. 1. 2010

Moško mladinsko reprezentanco čakajo štiri pripravljalne tekme

8. 1. 2010 - Moška mladinska reprezentanca Slovenije se bo vnovič zbrala prihodnji teden za skupne priprave, v času katerih bo odigrala tudi štiri pripravljalne tekme. Odpotovala bo v Lovošice na Češko ter se tam pomerila z gostitelji, nato pa še na Slovaško, kjer bo igrala prav tako z domačini.
8. 1. 2010

Mirko Alilović, Dragan Gajič in Nejc Poklar bodo v prihodnji sezoni oblekli dres Celja Pivovarne Laško

8. 1. 2010 - Iz RK Celje Pivovarna Laško so sporočili imena treh okrepitev za prihodnjo sezono. Dres Celjanov bodo oblekli hrvaški reprezentančni vratar Mirko Alilović ter slovenska reprezentanta Dragan Gajič in Nejc Poklar.

V rubriki Intervju gostuje kapetan slovenske moške reprezentance Uroš Zorman

Uroš Zorman: V naši skupini nas bodo imeli za 'outsiderje'

8. 1. 2010 - Kapetan slovenske rokometne reprezentance Uroš Zorman je v pogovoru za spletno stran Rokometne zveze Slovenije spregovoril o trenutnem stanju v moštvu ter pričakovanjih na evropskem prvenstvu v Avstriji. Slovenijo čaka igranje v skupini s Švedsko, Nemčijo in Poljsko. Izkušeni, danes še 29-letni organizator igre (9. januarja namreč prazunje rojstni dan), je prepričan v kvaliteto ekipe, zato na tem graditi optimizem in upa na polfinale.