Show menu

Intervjuji - Sep 2022

8. 9. 2022

Krimovke uvodoma s starimi evropskimi znankami

8. 9. 2022 - Rokometašice Krima Mercatorja bodo svoje popotovanje v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju v sezoni 2022/23 pričele v romunski prestolnici. V nedeljo jih ob 16. uri čaka zahtevna tekma skupinskega dela lige prvakinj z Bukarešto, kjer od leta 2018 igra tudi slovenska reprezentantka in nekdanja krimovka Elizabeth Omoregie.
7. 9. 2022

Postani prostovoljec na evropskem prvenstvu za ženske!

7. 9. 2022 - Slovenija bo med 4. in 20. novembrom sogostila največji ženski športni dogodek v zgodovini države. Ob Črni gori (Podgorica) in Severni Makedoniji (Skopje) bo v Celju in Ljubljani potekalo žensko evropsko prvenstvo v rokometu.
6. 9. 2022

Velenjčani in Ribničani dobili prve evropske tekmece

6. 9. 2022 - V novo sezono EHF evropskega pokala se bodo podali trije slovenski klubi - Gorenje Velenje, Riko Ribnica in Slovenj Gradec. Medtem ko prvi s tekmovanjem začenja v prvem krogu, se bosta prva temu pridružila v drugem krogu.
5. 9. 2022

Znani termini seminarjev za časomerilce in zapisnikarje

5. 9. 2022 - Rokometna zveza Slovenije v sodelovanju z Zvezo društev rokometnih sodnikov Slovenije razpisuje termine licenčnih seminarjev za časomerilce in zapisnikarje za sezono 2022/23. Seminarji bodo tudi letos, kot nadaljevanje dobre prakse, potekali na daljavo. Na podlagi povratnih informacij kandidatov iz pretekle sezone sta letos licenčna seminarja razdeljena vsebinsko in sicer na seminar za obnovitev oziroma podaljšanje licence ter seminar za pridobitev licence. Za vsak seminar bosta na voljo tudi dva termina.
4. 9. 2022

Marguč in Blagotinšek ubranila naslov prvaka v Ligi SEHA

4. 9. 2022 - Minuli konec tedna je v Zadru potekal finalni turnir regionalne Lige SEHA, ki je določil prvaka minule sezone. Še tretjič zapored je to postala ekipa Veszprema s slovenskima reprezentantoma Gašperjem Margučem in Blažem Blagotinškom.
4. 9. 2022

Po 10 letih Superpokal znova v rokah Velenjčanov

4. 9. 2022 - Rokometaši Gorenja Velenja se veselijo četrtega slovenskega superpokalnega naslova. Izjemen derbi proti večnim rivalom iz Celja so odločile sedemmetrovke, po katerih so rokometaši iz Šaleške doline slavili zmago s 35:33. Za najkoristnejšega igralca Superpokala je bil izbran Domen Tajnik, z 12 zadetki najboljši strelec tekme.
3. 9. 2022

Trebanjci končali evropsko pot

3. 9. 2022 - Rokometaši trebanjskega Trima so končali nastope v evropski ligi. Po neodločenem izidu na prvi tekmi pred tednom na Švedskem, ko je bilo 33:33, so na današnji povratni tekmi uvodnega kroga v Trebnjem proti Kristianstadu izgubili z 31:36 (15:21).
3. 9. 2022

Krimovke ostajajo neporažene na Superpokalih

3. 9. 2022 - Rokometašice Krima Mercatorja so še sedmič osvojile slovenski Superpokal. Na tradicionalnem uvodu v rokometno sezono so izbranke Dragana Adžića v Izoli premagale tekmice iz celjskega kluba Z'dežele s 30:24.
1. 9. 2022

Celjani predstavili cilje v novi sezoni

1. 9. 2022 - V mesto grofov se je vrnil močan vonj po rokometu. Igralci Celja Pivovarne Laško bodo po enoletnem premoru znova nastopili v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini, poleg nastopa v ligi prvakov bodo v sezoni 2022/23 naskakovali tudi vse tri domače lovorike - državno prvenstvo, pokalno tekmovanje in Superpokal.
1. 9. 2022

Med vikendom za prvi slovenski rokometni lovoriki nove sezone

1. 9. 2022 - Na slovenskih igriščih se s superpokalnima tekmama začenja nova rokometna sezona! V soboto se bodo ob 18. uri za prvo lovoriko v sezoni v Izoli borile rokometašice Krima Mercatorja in Z'dežele iz Celja, dan kasneje ob 18.15 v Gornji Radgoni pa rokometaši Celja Pivovarne Laško in Gorenja Velenja.