Show menu

Zgodovina SP

Nastopi Slovenije na svetovnih prvenstvih

Slovenija je doslej nastopila na osmih svetovnih prvenstvih: Francija 2017 (3. mesto), Islandija 1995 (18. mesto), Francija 2001 (17. mesto), Portugalska 2003 (11. mesto), Tunizija 2005 (12. mesto), Nemčija 2007 (10. mesto), Španija 2013 (4. mesto) in Katar 2015 (8. mesto).

FRANCIJA 2017

REDNI DEL, METZ

1. kolo, četrtek, 12. januarja:
SLOVENIJA : ANGOLA 42:25 (22:13)
Slovenija: Skok, Kastelic, Blagotinšek 1, Henigman 2, Marguč 8, Kavtičnik 3 (1), Janc 6, Dolenec 3, Cingesar 4, Poteko, Miklavčič, Kodrin 2, Gaber 1, Bezjak 4 (2), Mačkovšek 8.
Angola: Gaspar, Figueira, Muachiessengue, Aguiar 1, Hebo 5, Mulenessa, Antionio 2, Kamuanga, Maneco 2, Teca 4, Nascimento, Quinanga 1, Lopes 6 (2), Pestana, Ferreira 4 (1).

2. kolo, sobota, 14. januarja:
ISLANDIJA : SLOVENIJA 25:26 (8:11)
Islandija: Gustavsson, Edvardsson, Kristajnsson, Karason 6, Hallmgrimsson, Atlason 4, Sigurdsson 3 (3), Gudmundsson 2, Gunnarsson 3, Arnarsson, Elisson 7, Jonsson, Helgason, Magnusson, Smarason.
Slovenija: Skok, Kastelic, Blagotinšek, Henigman, Marguč 1, Kavtičnik 4 (2), Janc 3, Dolenec, Cingesar 2, Poteko, Miklavčič, Kodrin, Gaber 3, Bezjak 6 (2), Zarabec 4, Mačkovšek 3.

3. kolo, ponedeljek, 16. januarja:
SLOVENIJA : MAKEDONIJA 29:22 (16:10)
Slovenija: Skok 1, Kastelic, Blagotinšek 3, Henigman 1, Marguč 4 (2), Kavtičnik 2, Janc 3, Dolenec 2, Cingesar 1, Poteko, Miklavčič, Kodrin 1, Gaber 1, Bezjak 4 (1), Zarabec 3 (1), Mačkovšek 3.
Makedonija: Kolev, Trajkovski, Manaskov 1, Stoilov 3, K. Lazarov 9 (4), Mitkov, Drogrishki 2, Taleski 1, Mirkulovski 1, V. Markoski, N. Markoski 1, Georgievski 1, F. Lazarov, Ojleski 1, Popovski 1, Neloski 1.

4. kolo, torek, 17. januarja:
SLOVENIJA : TUNIZIJA 28:28 (15:13)
Slovenija: Skok, Kastelic, Blagotinšek 1, Henigman 3, Marguč 1, Kavtičnik 7 (1), Janc 6, Dolenec 1, Cingesar 2, Poteko, Miklavčič, Kodrin 1, Gaber 1, Bezjak, Zarabec 4 (3), Mačkovšek 1.
Tunizija: Missaoui 1, Ma. Soussi, Toumi 3, Tej 2, Zaied, Bannour 5, Haj Youssef 1, Sanai 8, Boughanmi 1, Saied 2, Hosni 2, T. Jallouz, Chouiref 3, Mo. Soussi, W. Jallouz, Jaballah.

5. kolo, četrtek, 18. januarja:
ŠPANIJA : SLOVENIJA 36:26 (18:10)
Španija: Perez de Vargas, Corrales, Gurbindo 1, Fernandez 4, Rivera 6 (2), Tomas 1, Entrerrios 4, Dušebajev 1, Sarmiento 3, Aguinagalde, Canellas 4, Moros, Guardiola 3, Goni 2, Balaguer 7 (3), Figueras.
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 3, Henigman 1, Marguč 6 (1), Kavtičnik 2, Janc 3 (1), Dolenec 4 (1), Cingesar, Poteko 1, Miklavčič 2, Kodrin 1, Gaber, Bezjak, Zarabec 2, Mačkovšek 1.

KONČNICA, PARIZ:

Osmina finala, sobota, 21. januarja:
RUSIJA : SLOVENIJA 26:32 (15:13)
Rusija: Bogdanov, Pavlenko, Kirijev, Kiselev, Šiškarev 5, Kovalev 1 (1), Škurinski, Černoivanov 1, Dereven 5, Čipurin, Kalaraš 3, Šelmenko 4, Dibirov 3, Soroka, Valiulin 1, Žitnikov 3.
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 1, Henigman, Marguč 5 (5), Kavtičnik 3, Janc 3, Dolenec 4 (1), Cingesar 6, Poteko, Kodrin 1, Gaber 1, Bezjak 2, Grebenc 2, Zarabec, Mačkovšek 4.

Četrtfinale, torek, 24. januarja:
SLOVENIJA : KATAR 32:30 (18:15)
Slovenija: Skok 1, Lesjak, Blagotinšek 2, Henigman 1, Marguč 6, Kavtičnik 1, Janc 1, Dolenec 5, Cingesar 2, Poteko 2, Kodrin, Gaber 3, Bezjak 1, Grebenc 3, Zarabec 2 (1), Mačkovšek 2.
Katar: Šarić, Al-Abdulla, Mabrouk 2, Alsaltialkrad 1, Roine 7 (3), Capote 6, Al-Karbi, Murad 1, Abdelhak, Alrayes 1, Alsafadi, Sinen, Mallash 3, Madadi 3, Ali 4, Hassaballa 2.

Polfinale, četrtek, 26. januarja:
FRANCIJA : SLOVENIJA 31:25 (15:12)
Francija: Gerard, Omeyer, Remili 6, Nyokas, Narcisse 4, N. Karabatić 3, Mahe 4 (1), N'Guessan 2, Accambray, Abalo 2, Sorhaindo 1, Guigou, Fabregas 3, Dipanda 1, Porte 5.
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 1, Henigman, Marguč 3, Kavtičnik 2, Janc 3, Dolenec 5 (3), Cingesar 3, Poteko, Kodrin, Gaber 3, Bezjak 2, Grebenc 2, Zarabec 1, Mačkovšek.

Tekma za 3. mesto, sobota, 28. januarja:
SLOVENIJA : HRVAŠKA 31:30 (13:18)
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 3, Henigman 2, Marguč 4 (3), Kavtičnik 1, Janc 2 (1), Dolenec 2, Cingesar 4, Poteko, Kodrin, Gaber 3, Bezjak 4, Grebenc 3, Zarabec 1, Mačkovšek 2.
Hrvaška: Stevanović, Pešić, Mihić, Duvnjak 4, Stepančić 1, Gojun, Matulić, Horvat 4 (1), Kontrec 1, Mandalinić 1, Štrlek 6, Musa, Jotić, Mamić 1, Šebetić 5, Cindrić 7.

KATAR 2015

Končni vrstni red: 1. Francija, 2. Katar, 3. Poljska, 4. Španija, 5. Danska, 6. Hrvaška, 7. Nemčija, 8. Slovenija, 9. Makedonija, 10. Švedska, 11. Islandija, 12. Argentina, 13. Avstrija, 14. Egipt, 15. Tunizija, 16. Brazilija, 17. Češka, 18. Belorusija, 19. Rusija, 20. Bosna in Hercegovina, 21. Iran, 22. Savdska Arabija, 23. Čile, 24. Alžirija

Rezultati tekem Slovenije

Slovenija Čile 36:23 (16:14)
Slovenija Belorusija 34:29 (17:08)
Slovenija Katar 29:31 (15:18)
Slovenija Brazilija 35:32 (19:18)
Slovenija Španija 26:30 (10:14)
Slovenija Makedonija 30:28 (16:15)
Slovenija Francija 23:32 (10:18)
Slovenija Danska 33:36 (15:19)
Slovenija Nemčija 27:30 (14:16)
Igralci, ki so nastopili za Slovenijo: Bezjak Marko, Blagotinšek Blaž, Bombač Dean, Bundalo Uroš, Cehte Klemen, Dolenec Jure, Gajič Dragan, Gaber Matej, Kavtičnik Vid, Kozlina Miladin, Natek Jure, Prošt Primož, Skube Sebstian, Škof Gorazd, Špiler David, Zorman Uroš, Žvižej Luka in Žvižej Miha. Selektor: Boris Denič

ŠPANIJA 2013

Končni vrstni red: 1. Španija, 2. Danska, 3. Hrvaška, 4. Slovenija, 5. Nemčija, 6. Francija, 7. Rusija, 8. Madžarska, 9. Poljska, 10. Srbija, 11. Tunizija, 12.Islandija, 13. Brazilija, 14. Makedonija, 15. Belorusija, 16. Egipt, 17. Alžirija, 18. Argentina, 19. Savdska Arabija, 20. Katar, 21. Južna Koreja, 22. Črna Gora, 23. Čile, 24. Avstralija

Rezultati tekem Slovenije

Slovenija Savdska Arabija 32:22 (17:15)
Slovenija Južna Koreja 34:27 (14:13)
Slovenija Poljska 25:24 (11:14)
Slovenija Belorusija 27:26 (12:17)
Slovenija Srbija 33:31 (19:16)
Slovenija Egipt 31:26 (19:11)
Slovenija Rusija 28:27 (14:13)
Slovenija Španija 22:26 (12:13)
Slovenija Hrvaška 26:31 (13:14)
Igralci, ki so nastopili za Slovenijo:Bezjak Marko, Bilbija Nenad, Bundalo Uroš, Dobelšek Jure, Dolenec Jure, Gaber Matej, Gajič Dragan, Kavtičnik Vid, Mačkovšek Borut, Marguč Gašper, Prošt Primož, Pucelj Peter, Skube Sebastian, Škof Gorazd, Zorman Uroš, Žvižej Luka in Žvižej Miha. Selektor: Boris Denič 

ŠVEDSKA 2011

Slovenija ni nastopila. Končni vrstni red: 1. Francija, 2. Danska, 3. Španija, 4. Švedska, 5. Hrvaška, 6. Islandija, 7. Madžarska, 8. Poljska, 9. Norveška, 10. Srbija, 11. Nemčija, 12. Argentina, 13. Južna Koreja, 14. Egipt, 15. Alžirija, 16. Japonska, 17. Slovaška, 18. Avstrija, 19. Romunija, 20. Tunizija, 21. Brazilija, 22. Čile, 23. Bahrain, 24. Avstralija

HRVAŠKA 2009

Slovenija ni nastopila. Končni vrstni red: 1. Francija, 2. Hrvaška, 3. Poljska, 4. Danska, 5. Nemčija, 6. Madžarska, 7. Švedska, 8. Srbija, 9. Norveška, 10. Slovaška, 11. Makedonija, 12. Južna Koreja, 13. Španija, 14. Egipt, 15. Romunija, 16. Rusija, 17. Tunizija, 18. Argentina, 19. Alžirija, 20. Kuba, 21. Brazilija, 22. Kuvajt, 23. Savdska Arabija, 24. Avstralija

NEMČIJA 2007

Končni vrstni red: 1. Nemčija, 2. Poljska, 3. Danska, 4. Francija, 5. Hrvaška, 6. Rusija, 7. Španija, 8. Islandija, 9. Madžarska, 10. Slovenija, 11. Tunizija, 12. Češka, 13. Norveška, 14. Ukrajina, 15. Južna Koreja, 16. Argentina, 17. Egipt, 18. Kuvajt, 19. Brazilija, 20. Maroko, 21. Angola, 22. Grenlandija, 23. Katar, 24. Avstralija.

Rezultati tekem Slovenije

Slovenija Grenlandija 35:21 (17:09)
Slovenija Kuvajt 33:23 (17:11)
Slovenija Tunizija 34:27 (14:16)
Slovenija Nemčija 29:35 (14:17)
Slovenija Francija 19:33 (10:18)
Slovenija Islandija 31:32 (15:17)
Slovenija Poljska 27:38 (13:17)
Slovenija Madžarska 33:34 (16:16)
Igralci, ki so nastopili za Slovenijo: Backovič Ognjen, Brumen Matjaž, Gajič Dragan, Ivančič Rok, Jovičič Zoran, Kavaš Boštjan, Kozlina Miladin, Kozomara Goran, Lapajne Beno, Lubej Zoran, Mlakar Matjaž, Natek Jure, Rutenka Sergej, Škof Gorazd, Špiler David in Žvižej Luka. Selektor: Kasim Kamenica

 

TUNIZIJA 2005

Končni vrstni red: 1. Španija, 2. Hrvaška, 3. Francija, 4. Tunizija, 5. Srbija in Črna gora, 6. Grčija, 7. Norveška, 8. Rusija, 9. Nemčija, 10. Češka, 11. Švedska, 12. Slovenija, 13. Danska, 14. Egipt, 15. Islandija, 16. Japonska, 17. Alžirija, 18. Argentina, 19. Brazilija, 20. Angola, 21. Katar, 22. Kuvajt, 23. Kanada, 24. Avstralija.

Rezultati tekem Slovenije

Slovenija Kuvajt 34:17 (15:11)
Slovenija Islandija 34:33 (14:16)
Slovenija Alžirija 33:28 (19:14)
Slovenija Češka 26:28 (14:17)
Slovenija Rusija 27:31 (18:16)
Slovenija Grčija 37:29 (17:13)
Slovenija Tunizija 26:26 (09:11)
Slovenija Francija 26:26 (12:10)
Slovenija Švedska 27:33 (13:16)
Igralci, ki so nastopili za Slovenijo: Backovič Ognjen, Brumen Matjaž, Ficko Boštjan, Jovičič Zoran, Kavtičnik Vid, Kozlina Miladin, Kozomara Goran, Lapajne Beno, Mlakar Matjaž, Natek Jure, Oštir Marko, Podpečan Dušan, Rutenka Sergej, Škof Gorazd, Špiler David in Zorman Uroš. Selektor: Slavko Ivezič 

PORTUGALSKA 2003

Končni vrstni red: 1. Hrvaška, 2. Nemčija, 3. Francija, 4. Španija, 5. Rusija, 6. Madžarska, 7. Islandija, 8. Jugoslavija, 9. Danska, 10. Poljska, 11. Slovenija, 12. Portugalska, 13. Švedska, 14. Tunizija, 15. Egipt, 16. Katar, 17. Argentina, 18. Alžirija, 19. Savdska Arabija, 20. Kuvajt, 21. Avstralija, 22. Brazilija, 23. Maroko, 24. Grenlandija.

Rezultati tekem Slovenije

Slovenija Danska 24:33 (10:17)
Slovenija Švedska 29:25 (14:12)
Slovenija Egipt 26:27 (14:13)
Slovenija Brazilija 30:27 (15:10)
Slovenija Alžirija 35:25 (16:13)
Slovenija Francija 22:31 (11:14)
Slovenija Madžarska 25:28 (10:13)

Igralci, ki so nastopili za Slovenijo: Backovič Ognjen, Brumen Matjaž, Jovičič Zoran, Kastelic Andrej, Kozlina Miladin, Lapajne Beno, Lubej Zoran, Oštir Marko, Pungartnik Roman, Simonovič Ivan, Sokolov Sergej, Tomšič Tomaž, Torlo Mustafa, Vugrinec Renato, Zorman Uroš in Žvižej Luka. Selektor: Niko Markovič

 

FRANCIJA 2001

Končni vrstni red: 1. Francija, 2. Švedska, 3. Jugoslavija, 4. Egipt, 5. Španija, 6. Rusija, 7. Ukrajina, 8. Nemčija, 9. Hrvaška, 10. Tunizija, 11. Islandija, 12. Južna Koreja, 13. Alžirija, 14. Norveška, 15. Argentina, 16. Portugalska, 17. Slovenija, 18. Češka, 19. Brazilija, 20. Grenlandija, 21. Savdska Arabija, 22. Maroko, 23. Kuvajt, 24. ZDA.

Rezultati tekem Slovenije

Slovenija Ukrajina 28:24 (16:08)
Slovenija Savdska Arabija 35:22 (17:13)
Slovenija Norveška 29:30 (12:18)
Slovenija Tunizija 23:28 (10:13)
Slovenija Rusija 30:33 (15:15)

Igralci, ki so nastopili za Slovenijo: Brumen Matjaž, Cvijič Gregor, Ficko Boštjan, Imperl David, Jovičič Zoran, Lapajne Beno, Lubej Zoran, Pajovič Aleš, Simonvič Ivan, Sokolov Sergej, Tomšič Tomaž, Torlo Mustafa, Vugrinec Renato in Žvižej Luka. Selektor: Matjaž Tominec

 

EGIPT 1999

Slovenija ni nastopila. Končni vrstni red: 1. Švedska, 2. Rusija, 3. Jugoslavija, 4. Španija, 5. Nemčija, 6. Francija, 7. Egipt, 8. Kuba, 9. Danska, 10. Hrvaška, 11. Madžarska, 12. Tunizija, 13. Norveška, 14. Južna Koreja, 15. Alžirija, 16. Brazilija, 17. Maroko, 18. Makedonija, 19. Kuvajt, 20. Kitajska, 21. Argentina, 22. Savdska Arabija, 23. Nigerija, 24. Avstralija.

JAPONSKA 1997

Slovenija ni nastopila. Končni vrstni red: 1. Rusija, 2. Švedska, 3. Francija, 4. Madžarska, 5. Islandija, 6. Egipt, 7. Španija, 8. Južna Koreja, 9. Jugoslavija, 10. Litva, 11. Češka, 12. Norveška, 13. Hrvaška, 14. Kuba, 15. Japonska, 16. Tunizija, 17. Alžirija, 18. Italija, 19. Portugalska, 20. Kitajska, 21. Savdska Arabija, 22. Argentina, 23. Maroko, 24. Brazilija.

ISLANDIJA 1995

Končni vrstni red: 1. Francija, 2. Hrvaška, 3. Švedska, 4. Nemčija, 5. Rusija, 6. Egipt, 7. Švica, 8. Češka, 9. Belorusija, 10. Romunija, 11. Španija, 12. Južna Koreja, 13. Kuba, 14. Islandija, 15. Tunizija, 16. Alžirija, 17. Madžarska, 18. Slovenija, 19. Danska, 20. Kuvajt, 21. ZDA, 22. Maroko, 23. Japonska, 24. Brazilija.

Rezultati tekem Slovenije

Slovenija Hrvaška 24:26 (09:13)
Slovenija Rusija 22:27 (12:13)
Slovenija Kuba 26:34 (16:17)
Slovenija Češka 22:23 (12:11)
Slovenija Maroko 37:16 (18:09)

Igralci, ki so nastopili za Slovenijo: Andrejič Dušan, Banfro Tettey, Denič Boris, Ficko Boštjan, Jeršič Tomaž, Levc Aleš, Novak Tomaž, Plaskan Borut, Pungartnik Roman, Pušnik Rolando, Stojakovič Nenad, Strašek Boštjan, Šerbec Uroš, Tomšič Tomaž in Vugrinec Renato. Selektor: Miro Požun

 

ŠVEDSKA 1993

Slovenija ni nastopila. Končni vrstni red: 1. Rusija, 2. Francija, 3. Švedska, 4. Švica, 5. Španija, 6. Nemčija, 7. Skupnost neodvisnih držav, 8. Islandija, 9. Danska, 10. Romunija, 11. Madžarska, 12. Egipt, 13. Norveška, 14. Avstrija, 5. Južna Koreja, 16. ZDA.