Zgodovina ostalo
Vse tekme Slovenije od osamosvojitve
Vse od osamosvojitve Slovenije se je ženska članska reprezentanca borila v kvalifikacijah za nastope na SP in EP ter nastopila na mnogih mednarodnih turnirjih doma in v tujini, odigrala kopico prijateljskih tekem ter se udeleževala sredozemskih iger. Prvo tekmo Slovenije je članska reprezentanca v Sloveniji odigrala 3.2.1993 proti Hrvaški v Litiji.
KVALIFIKACIJE ZA SP 2023
Sobota, 8. aprila ob 18.30 (Chieti, Italija)ITALIJA - SLOVENIJA 25:31 (11:17)
Slovenija: Klemenčič, Barukčić, Marković, Stanko 7, Abina A. 3, Vojnovič, Ljepoja 4, Zulić 4, Varagić 5, Pandžić, Svetik 2, Čopi, Tripkovič, Hrvatin 1, Gomilar Zickero 4, Abina E 1.
VEČ O TEKMI
Sreda, 12. aprila ob 17.30 (Kodeljevo, Ljubljana)SLOVENIJA - ITALIJA 33:21 (18:13)
Slovenija: Klemenčič, Gros 6, Marković, Stanko 5, Abina A. 2, Vojnovič, Ljepoja 1, Černigoj, Varagić 8, Pandžić, Lazović 2, Svetik 1, Tripkovič, Hrvatin 2, Gomilar Zickero 3, Abina E. 3.
PRIPRAVLJALNE TEKME PRED KVALIFIKACIJAMI ZA SP 2023
Petek, 3. marca, ob 18.00 (Šal'a, Slovaška):
SLOVAŠKA - SLOVENIJA 20:31 (11:15)
Slovenija: Klemenčič 4, Novak 3, Barukčić 1, Bajc, Žabjek 2, Stanko 6, A. Abina 4, Zelnik, Hauptman, Ljepoja 5, Kogovšek, Pandžić, Marković, Svetik 1, Gomilar Zickero 5, E. Abina, Vojnovič.
VEČ O TEKMI
Sobota, 4. marca, ob 16.00 (Šal'a, Slovaška):
SLOVAŠKA - SLOVENIJA 31:25 (13:13)
Slovenija: Klemenčič 2, Novak 4, Barukčić 4, Bajc, Marković, Žabjek 1, Stanko, A. Abina 3, Zelnik 1, Hauptman 2, Ljepoja 2, Kogovšek, Pandžić, Svetik, Gomilar Zickero 3, E. Abina 3.
PRIPRAVLJALNE TEKME PRED EP 2022
Sobota, 1. oktobra (Ljubljana, dvorana Stožice):
SLOVENIJA : MADŽARSKA 21:19 (11:9)
Slovenija: Mavsar 9 (2), Zulič 4 (2), Omoregie 3, Stanko 2 (2), Lazović 1, Klemenčič 1, Ljepoja 1, A. Abina, Varagić, Gomilar Zickero, Žabjek, Novak, E. Abina, Svetik, Marković, Zec, Pandžić, Vojnovič.
Četrtek, 29. septembra (Celje, dvorana Zlatorog):
SLOVENIJA : MADŽARSKA 22:22 (12:9)
Slovenija: Zec, Klemenčič 2, Novak, Omoregie 1, Marković, Žabjek, Stanko 5, A. Abina, Mavsar 5, Ljepoja, Zulič 4, Varagić, Pandžić, Lazović 2, Svetik 1, Gomilar Zickero 2.
Četrtek, 9. junija (Horsens, Danska):DANSKA : SLOVENIJA 38:30 (18:16)
Slovenija: Zec, Klemenčič 1, Gros 9, Omoregie 3, A. Abina, Mavsar 4, Ljepoja 4, Zulič 1, Varagić 3, Pandžić, Gomilar Zickero 4, E. Abina 1.
EHF EURO CUP 2022
4. krog, četrtek, 7. oktobra:
NORVEŠKA : SLOVENIJA 29:17 (14:9)
Slovenija: Stanko 6, Ljepoja 2, Zulič 2, Varagić 2 (1), Gomilar Zickero 2 (2), Svetik 1, Lazović 1, Jurič 1, Černigoj, Žabjek, Kuralt, Mrmolja, Vojnovič, Pandžić, Fegic, Hrvatin.
3. krog, nedelja, 10. oktobra:
SLOVENIJA : NORVEŠKA 21:26 (11:12)
Slovenija: Vojnovič, Pandžić, Omoregie 2, Černigoj 1, Žabjek, Stanko 1, Mrmolja, Ljepoja 2, Zulič 2, Varagić 5 (3), Fegic, Lazović 4, Svetik, Beganović, Gomilar Zickero 4 (2), Hrvatin.
STATISTIKA
1. krog, dvorana Zlatorog (Celje), Dvorana Zlatorog (Celje), četrtek, 3. marca:SLOVENIJA : SEVERNA MAKEDONIJA 29:28 (15:14)Slovenija: Vojnovič, Klemenčič 2, Jurič, Gros 10 (4), Abina 3, Mrmolja 1, Ljepoja 1, Zulič 7, Pandžić, Fegic, Urbančič, Svetik 1, Tripković, Beganović, Gomilar Zickero 2, Kramar 2.
STATISTIKAVEČ O TEKMI
5. krog, Športni center Boris Trajkovski (Skopje, Severna Makedonija), nedelja, 6. marca:
SEVERNA MAKEDONIJA : SLOVENIJA 20:27 (11:13)Slovenija: Jurič 1, Gros 7 (2), Abina 2, Zelnik, Mrmolja 1, Vojnovič, Ljepoja 3, Zulič 6, Pandžić, Zelnik, Fegic, Beganović, Gomilar Zickero 3 (1), Kramar 4.
6. krog, Arena Stožice (Ljubljana), četrtek, 21. aprila:
SLOVENIJA : ČRNA GORA 28:33 (12:11)
Slovenija: Vojnović, Pandžić, Gros 10 (5), Omoregie 1, Žabjek, Stanko 3, A. Abina, Zelnik, Mavsar 4, Mrmolja, Ljepoja 4, Zulić 2, Varagić 1, Beganović 1, Gomilar Zickero 1, Kramar 1.
2. krog, Bemax Arena (Podgorica, Črna gora), nedelja, 24. aprila:ČRNA GORA : SLOVENIJA 34:30 (15:18)
Slovenija: Vojnovič, Pandžić, Klemenčič 2, Matavš, Omoregie 1, A. Abina 3, Zelnik 1, Mrmolja 2, Zulič 1, Varagić 9 (1), Čopi 1, Tripković, Beganović 4, Gomilar Zickero 2, E. Abina 4, Kramar.
STATISTIKAVEČ O TEKMI
PRIRPAVLJALNI TEKMI PRED SP 2021
Sobota, 27. novembra (Poreč, Hrvaška):HRVAŠKA : SLOVENIJA 29:21 (15:10)
Slovenija: Zec, Jurič, Novak, Gros 2, Omoregie 2, Žabjek, Stanko 8, Mrmolja, Vojnovič, Zulič 2, Varagić 1, Pandžić, SVetik, Čopi, Hrvatin, Beganović 2, Gomilar Zickero 1, Kramar 1.
Četrtek, 25. novembra (Poreč, Hrvaška):
HRVAŠKA : SLOVENIJA 28:24 (13:12)
Slovenija: Svetik 1, Kramar 3, Novak, Stanko 3, Hrvatin, Zulič 2, Omoregie, Žabjek, Gros 4, Mrmolja 1, Čopi 1, Gomilar Zickero, Vojnovič, Zec, Pandžić, Ljepoja 5, Beganović 3, Jurič.
KVALIFIKACIJE ZA SP 2021
KVALIFIKACIJE ZA SVETOVNO PRVENSTVO:
1. tekma, sobota, 17. aprila (Ljubljana, ŠD Kodeljevo):
SLOVENIJA : ISLANDIJA 24:14 (13:7)
Slovenija: Zec, Pandžić 1, Jurič 2, Novak, Omoregie 9, E. Abina, Stanko 4, A. Abina, Ferfolja, Ljepoja 1, Fegic, Lazović 3, Svetik 4, Čopi, Beganović, Gomilar-Zickero.
Islandija: Thorsteinsdottir, Gisladottir, Jacobsen, Jonsdottir 2, Knutsdottir 1, Haraldsdottir, Örvarsdottir, Juliusdottir, Davidsdottir, Sturludottir 2, Thompson 5, Gylfadottir, Hauksdottir 2, Gudmundsdottir 1, Eradze, Magnusdottir 1.
STATISTIKA
2. tekma, sreda, 21. aprila (Hafnarfjordur, Islandija):
ISLANDIJA : SLOVENIJA 21:21 (8:9)
Islandija: Thorsteinsdottir, Gisladottir, Jacobsen, Jonsdottir 2, Knutsdottir, Haraldsdottir 1, Örvarsdottir 1, Juliusdottir 5, Davidsdottir, An. Gudmundsdottir 3, Sturludottir 1, Thompson 4, Gylfadottir, Hauksdottir 4, As. Gudmundsdottir, Magnusdottir.
Slovenija: Pandžić, Vojnovič, Jurič, Novak, Omoregie 1, E. Abina 1, Stanko 8, A. Abina 1, Ljepoja 1, Fegic, Lazović 1, Svetik 1, Čopi, Beganović 3, Gomilar Zickero 4, Ferfolja.
STATISTIKAVEČ O TEKMI
za SP 2011
Slovenija |
Francija |
19:28 (9:11) |
Slovenija |
Francija |
20:28 (10:16) |
za SP 2009
Slovenija |
Črna gora |
22:33 (14:16) |
Slovenija |
Bolgarija |
31:20 (14:9) |
Slovenija |
Italija |
29:24 (15:12) |
Slovenija |
Finska |
36:26 (15:15) |
Slovenija |
Azerbajdžan |
25:27 (12:13) |
KVALIFIKACIJE ZA EP
za EP 2012
Slovenija |
Švedska |
20:27 (10:15) |
Slovenija |
Avstrija |
29:28 (13:13) |
Slovenija |
Češka |
19:31 (11:16) |
Slovenija |
Češka |
21:29 (10:15) |
Slovenija |
Švedska |
23:26 (10:15) |
Slovenija |
Avstrija |
26:29 (11:15) |
za EP 2010
Slovenija |
Nemčija |
24:35 (11:19) |
Slovenija |
Nemčija |
17:27 (10:10) |
Slovenija |
Belorusija |
30:31 (16:16) |
Slovenija |
Belorusija |
30:21 (17:10) |
Slovenija |
Italija |
34:22 (17:07) |
Slovenija |
Italija |
28:26 (16:14) |
PRIJATELJSKE TEKME
2009
Slovenija |
Japonska |
19:28 (9:12) |
Slovenija |
Angola |
32:25 (14:14) |
Slovenija |
Španija |
19:25 (8:13) |
Slovenija |
Nizozemska |
27:30 (14:13) |
Slovenija |
Slovaška |
20:28 (08:12) |
Slovenija |
Južna Koreja |
31:32 (16:16) |
Slovenija |
Švica |
33:26 (17:11) |
Slovenija |
Švica |
35:32 (16:18) |
Slovenija |
Italija |
40:19 (22:7) |
Slovenija |
Madžarska |
25:37 (14:20) |
Slovenija |
Švedska |
17:26 (9:14) |
SREDOZEMSKE IGRE
SI 2009, Pescara, 7. mesto
Slovenija |
Italija |
44:27 (19:11) |
Slovenija |
Srbija |
26:30 (12:15) |
Slovenija |
Francija |
21:27 (11:13) |
Slovenija |
Črna gora |
25:26 (11:13) |