Show menu

Zgodovina ostalo

Pripravljalne tekme v letu 2020

Slovenj Gradec, 3. januar:
SLOVENIJA : SEVERNA MAKEDONIJA 33:28 (19:12)
Slovenija: Blagotinšek 3, Henigman 4, Marguč 4, Kavtičnik 1, Cingesar 5, Cehte 2, Kodrin 1, Šoštarič 2, Horžen 2, Žabič 2, Ovniček 2, Bombač 1, Mačkovšek 4, Mlakar, Lesjak, Kastelic.

Trbovlje, 4. januar:
SLOVENIJA : ČRNA GORA 37:22 (17:9)
Slovenija: Ferlin, Kastelic, Blagotinšek 4, Henigman 3, Kavtičnik 3 (1), Janc 5, Dolenec 2, Cingesar 1, Cehte 3, Kodrin 1, Zarabec 6 (2), Šoštarič 1, Horžen 3, Žabić 1, Bombač 1 (1), Mačkovšek 3.

Pripravljalne tekme v letu 2019

Cerklje na Gorenjskem, 8. junij:
SLOVENIJA : AVSTRIJA 35:19 (18:11)
Slovenija: Blagotinšek 2, Verdinek 1, Henigman 1, Marguč 3, Janc, Panjtar, Kodrin 5, Gaber 2, Šoštarič 9, Vlah 2, Ovniček 1, Špende 5, Mačkovšek, Mlakar 2, Malus 1, Suholežnik 1, Kastelic, Zaponšek.

Ormož, 25. oktober:
SLOVENIJA : NIZOZEMSKA 29:29 (19:13)
Slovenija: Ferlin, Zaponšek, Henigman 5, Marguč 2 (2), Dolenec 4 (2), Cingesar 2, Skube 3, Poteko 1, Cehte 1, Kodrin 2, Gaber 3, Šoštarič 1, Ovniček, Grošelj, Bombač 5 (1), Suholežnik.

Maribor, 27. oktober:
SLOVENIJA : SRBIJA 30:24 (16:10)
Slovenija: Zaponšek, Kastelic, Henigman 3, Marguč, Janc 3, Dolenec 3 (1), Skube 2, Poteko, Cehte 1, Kodrin 1, Gaber 3, Zarabec 3 (1), Šoštarič 4, Ovniček, Bombač 5 (1), Suholežnik 2.

Kvalifikacije za EP 2020

1. kolo, Maribor, 24. oktober 2018:
SLOVENIJA : LATVIJA 27:21 (14:7)
Slovenija: Janc 5, Ferlin, Šoštarič 5, Henigman, Gaber 1, Bombač 3, Kastelic, Dolenec 3, Ocvirk, Zarabec 3, Ovniček 2, Blagotinšek 1, Verdinek 2, Cehte 1, Suholežnik, Cingesar 1.

2. kolo, Talin, 28. oktober 2018:
ESTONIJA : SLOVENIJA 20:31 (11:16)
Slovenija: Gaber 2, Cingesar 7, Verdinek, Blagotinšek 2, Bombač 6, Suholežnik, Janc 3, Ovniček, Cehte 4, Lesjak, Malus 2, Lesjak, Henigman, Šoštarič 2, Dolenec 1, Ferlin, Zarabec 2.

3. kolo, Almere, 11. april 2019:
NIZOZEMSKA : SLOVENIJA 26:27 (12:11)
Slovenija: Dolenec, Bombač, Lesjak, Marguč 3, Poteko 1, Zarabec 2, Mačkovšek 2, Cehte 2, Špende, Blagotinšek 2, Kastelic, Kodrin 2, Suholežnik, Verdinek, Janc 9, Henigman.

4. kolo, Celje, 14. april 2019:
SLOVENIJA : NIZOZEMSKA 30:23 (16:11)
Slovenija: Kavtičnik, Bombač, Poteko 4, Zarabec 5, Mačkovšek 3, Šoštarič 3, Cehte, Zaponšek, Blagotinšek 2, Kastelic, Kodrin 2, Ovniček 2, Suholežnik 1, Verdinek 2, Janc 3, Henigman 3.

5. kolo, Valmiera, 12. junij 2019:
LATVIJA : SLOVENIJA 25:24 (14:10)
Slovenija: Zaponšek, Kastelic, Blagotinšek 3, Verdinek, Henigman 2, Janc 1, Dolenec 8 (4), Cingesar, Gaber 2, Zarabec 2, Šoštarič 2, Vlah, Ovniček, Mačkovšek 2, Mlakar 2, Suholežnik.

6. kolo, Koper, 16. junij:
SLOVENIJA : ESTONIJA 32:28 (19:11)
Slovenija: Panjtar, Zaponšek 1, Blagotinšek 4, Henigman, Marguč 6 (2), Dolenec 2, Cingesar, Cehte 3, Kodrin 2, Gaber 7, Zarabec 2 (1), Šoštarič, Špende, Mačkovšek 3, Malus 2, Suholežnik.

Pripravljalne tekme v letu 2018

Dol pri Hrastniku, četrtek, 4. januarja:
SLOVENIJA : IRAN 31:19 (17:9)
Slovenija: Skok, Blagotinšek 2, Marguč 8, Janc 3, Potočnik 2, Cingesar, Cehte 3, Medved 3, Bezjak, Barišič-Jaman 1, Žabič 1, Mačkovšek 2, Mlakar 5, Leban 1, Suholežnik, Kastelic.

Murska Sobota, torek, 9. januarja:
SLOVENIJA : SRBIJA 36:32 (15:15)
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 5, Henigman 2, Marguč 5 (2), Janc 8 (1), Cingesar 3, Cehte, Medved 2, Zarabec, Bezjak 2, Grebenc 2, Žabič 1, Mačkovšek 2, Mlakar 1, Leban 1, Suholežnik 2.
Srbija: Čupara, Šešum 2, Đukić, Nenadić 5, Radivojević 2, Marković 2, Đorđić 5, Stojković, Ilić 4 (1), Zelenović 3, Beljanski 2, Marsenić 2, Obradović, Vujić, Jovanović 2, Stevanović, Vujin 3, Ivić, Ivanišević, Milosavljev, Crnoglavac, Vorković.

Velenje, sreda, 10. januar:
SLOVENIJA : SRBIJA 33:25 (14:15)
Slovenija: Lesjak, Kastelic, Blagotinšek 2, Henigman 3, Marguč 4 (1), Janc 4, Potočnik 1, Cingesar 3, Cehte 1, Medved 3, Zarabec 2, Bezjak 2, Barišić-Jaman 1, Grebenc 2, Žabič, Mačkovšek 2, Mlakar 3, Suholežnik.
Srbija: Milosavljev, Obradović 5, Vorkapić, Crnoglavac 1, Đukić 1, Radivojević, Marković, Stojković 3, N. Ilić 1 (1), V. Ilić 2, Zelenović 6, Beljanski 2, Jovanović 3, Stevanović 1, Ivanišević, Vujić, Nenadić, Đorđić, Marsenić.

Trbovlje, sobota, 7. aprila:
SLOVENIJA : BELORUSIJA 34:29 (17:10)
Slovenija: Baznik, Kastelic, Blagotinšek 1, Marguč 2, Kavtičnik, Janc 4, Potočnik 2, Dolenec 4 (4), Cingesar 2, Poteko, Medved 3, Zarabec 5, Vlah 1, Mačkovšek 7, Mlakar 1, Suholežnik 3.
Belorusija: Saldacenka, Maroz, Brouka 4, Kuleš 2, Babičev 3, Šilovič 4, Puhovski 4 (2), Rutenka 3, Nikulenka 1, Karvatski 2 (1), Jurinok, Padšilvala 1, Karalek 3, Citiov, Gajdučenko 2, Aliohin.

Laško, nedelja, 8. aprila:
SLOVENIJA : BELORUSIJA 27:23 (14:12)
Slovenija: Blagotinšek 4, Verdinek 1, Kavtičnik 2, Janc 2, Potočnik, Dolenec 1, Medved 1, Zarabec, Šoštarič 3, Vlah, Žabič 3, Kavčič 3, Mačkovšek 2, Mlakar 2, Malus 2, Lesjak, Suholežnik 1, Kastelic.
Belorusija: Brouka, Kulesh 1, Babichev 5, Shylovich, Pukhouski 7, Rutenka 1, Saldatsenka, Nikulenkau 1, Karvatski 5, Yorynok 1, Maroz, Padshyvalau, Karalek, Tsitou, Gayduchenko, Aliokhin.

Kvalifikacije za EP 2018

1. kolo, Velenje, sreda, 2. novembra:
SLOVENIJA : ŠVICA 32:27 (12:15)
Slovenija: Skok, Škof, Blagotinšek 1, Henigman 1, Marguč 4 (3), Kavtičnik 2, Janc 6 (3), Dolenec 2, Cingesar 1, Poteko 2, Cehte, Kodrin 3, Gaber 2, Zorman 4, Grebenc, Bombač 4.
Švica: Wick, Portner, Meister 1, Liniger 6 (3), Tynowski 3, Vernier, Svajlen, Lier, Alili 3, Sidorowicz 2, Delhees 3, Von Deschwanden 3, Küttel 1, Marković, Maros 5, Huwyler.

2. kolo, Lizbona, nedelja, 6. novembra:
PORTUGALSKA : SLOVENIJA 26:26 (11:9)
Portugalska: Bravo, Candeias, Portela 1, Duarte 5, H. Rocha, Branquinho, Spinola, T. Rocha 3, Martins 3, Pereira 2, Rodrigues 3, Cavalcanti, Fernandes 3, Antunes 4, Amador 2.
Slovenija: Prošt, Lesjak, Blagotinšek 3, Henigman 3, Marguč 4 (4), Kavtičnik 4, Janc 3, Dolenec 5, Poteko, Cehte, Žvižej 1, Kodrin 1, Bezjak, Grebenc 1, Zarabec 1, Bombač.

3. kolo, sreda, 3. maja, Stožice (10.000 gledalcev):
SLOVENIJA : NEMČIJA 23:32 (12:19)
Slovenija: Prošt, Lesjak, Blagotinšek 2, Henigman, Marguč 3 (3), Janc 2, Dolenec 5 (2), Poteko 1, Miklavčič, Kodrin 1, Bezjak 4, Grebenc 2, Razgor, Zarabec 2, Mačkovšek 1, Mlakar.
Nemčija: Heinevetter, Wolff, Gensheimer 11 (7), Lemke 1, Wiencek 3, Reichmann 2, Wiede, Pekeler 2, Fäth 2, Groetzki 4, Weber 4, Dahmke 2, Ernst, Pieczkowski, Kohlbacher, Drux 1.

4. kolo, Halle, sobota, 6. maja:
NEMČIJA : SLOVENIJA 25:20 (14:10)
Nemčija: Heinevetter, Wolff, Gensheimer 1 (1), Lemke, Wiencek 4, Reichmann 1, Wiede 4, Pekeler 2, Weinhold 1, Fäth 3, Groetzki 1, Weber 4, Dahmke 2, Pieczkowski, Kohlbacher 1, Drux 1.
Slovenija: Skok, Kastelic, Skube, Blagotinšek 1, Henigman 5, Marguč, Janc 3 (2), Dolenec 4, Poteko, Miklavčič, Kodrin 2, Bezjak 1, Razgor, Zarabec 3 (1), Mačkovšek 1, Mlakar.

5. kolo, Schaffhausen, sreda, 14. junija:
ŠVICA : SLOVENIJA 20:33 (9:18)
Švica: Kindle, Portner, Schmid 3 (1), Meister, Rubin 2, Lier 1, Sidorowicz 1, Rothlisberger, Kuttel 1, Marković 1, Maros 6, Huwyler 1, Kusio, Strebel, Zehnder, Gerbl 4.
Slovenija: Skok, Kastelic 2, Blagotinšek 5, Verdinek 2, Marguč 2, Dolenec 5 (1), Miklavčič 3, Kodrin 1, Gaber, Bezjak 2, Barišić Jaman 1, Grebenc 3, Žabič 4, Mačkovšek 1, Mlakar 1, Leban 1.

6. kolo, Koper, sobota, 17. junija:
SLOVENIJA : PORTUGALSKA 28:18 (12:9)
Slovenija: Skok, Ferlin, Blagotinšek 1, Verdinek 3, Marguč 4, Janc 2, Potočnik 2, Dolenec 4, Miklavčič 1, Gaber 1, Bezjak 4 (1), Barišić-Jaman 3, Zarabec, Žabič, Mačkovšek 1, Leban 2.
Portugalska: Quintana 1, Costa, Portela 2, Duarte 2, Martins, Branquinho 1, Marques, Sousa, Rocha 3, Soares 1, Pereira, Cavalcanti 1, Fernandes 1, Antunes 1, Magalhaes 4, Salina 1.

Pripravljalne tekme v letu 2017

Brežice, petek, 30. decembra:
SLOVENIJA : SAVDSKA ARABIJA 31:19 (13:9)
Slovenija: Skok, Kastelic, Lesjak, Blagotinšek 1, Henigman 1, Marguč 4, Janc 2, Dolenec 2, Cingesar 1, Poteko 1, Miklavčič 1, Kodrin 6, Bezjak 4 (1), Grebenc 1, Razgor 1, Zarabec 2, Mačkovšek 4.
Savdska Arabija: Al Abass 2, Aljanabi 1, Almohasen 2 (2), Al Hamad, Alabdulali 1 (1), Almaa, Alfarhan, Alsafar, Al Salem 2, Al Obaidi 2, Alabas 1, Alrahi 1, Rada 1, Alkahadrawi 3, Ibrahim, Alzaer 1, Alhannabi 1.

Toulouse, petek, 6. januarja:
FRANCIJA : SLOVENIJA 29:27 (13:13)
Francija: Remili 1, Nyokas, Narcisse, Gerard, N. Karabatić 6, Mahe 13, Omeyer, N'Guessan 1, Accambray, Abalo 1, Sorhaindo 1, Guigou 1, L. Karabatić 4, Fabregas, Claire, Dipanda 1, Porte, Lenne.
Slovenija: Skok, Blagotinšek, Henigman 4, Marguč 3, Kavtičnik 2, Janc 2, Dolenec 4, Cingesar 2, Poteko, Miklavčič, Kodrin 1, Gaber 2, Bezjak 4, Zarabec 2, Mačkovšek 1, Lesjak, Kastelic.

Montpellier, nedelja, 8. januarja:
FRANCIJA : SLOVENIJA 33:26 (17:13)
Francija: Gerard, Omeyer, Remili 4, Nyokas 1, Narcisse, N. Karabatić 2, Mahe 4 (1), N'Guessan, Accambray 3, Abalo 3, Sorhaindo 3, Guigou 3, L. Karabatić 1, Fabregas 1, Dipanda 1, Claire 1, Porte 5, Lenne 1.
Slovenija: Skok, Kastelic 1, Lesjak, Blagotinšek, Henigman 3, Marguč 5 (2), Kavtičnik 3, Janc 1, Dolenec 2, Cingesar 1, Poteko 1, Miklavčič, Kodrin 2, Gaber 2, Bezjak 1 (1), Mačkovšek 4.

Škofja Loka, četrtek, 8. junija:
SLOVENIJA : ČRNA GORA 38:24 (19:14)
Slovenija: Skok, Ferlin, Blagotinšek 3, Verdinek 1 (1), Marguč 7 (2), Janc 4, Potočnik 2, Miklavčič 2, Kodrin 5, Gaber 3, Grebenc 2, Zarabec 2 (2), Žabič, Mačkovšek 2, Mlakar 2, Leban 3 (1).
Črna gora: Mijatović, Mijušković, Campar 1, Simović, Perišić 2, Popović, Andjelić, Marković, Radović 1, Vujović 7 (2), Grbović 1, Lipovina 4, Vukičević 2, Božović 5, Lasica 1, Radojević.

Šmartno pri Litiji, petek, 9. junija:
SLOVENIJA : ČRNA GORA 33:24 (15:12)
Slovenija: Ferlin, Kastelic, Blagotinšek 3, Verdinek 2, Marguč 3 (2), Janc 2 (1), Potočnik, Cehte 5, Kodrin 1, Barišić Jaman 5, Grebenc 3, Zarabec 1, Žabič 1, Mačkovšek 2, Mlakar 3, Leban 2.
Črna gora: Mijušković, Matović, Campar, Simović, Perišić, Popović 1, Marković, Radović, Vujović 3 (2), Andjelić 3, Grbović 4, Lipovina 6, Vukičević 4, Božović 2, Lasica 1, Radojević.

Stožice, četrtek, 26. oktobra:
SLOVENIJA : HRVAŠKA 26:26 (13:14)
Slovenija: Ferlin, Lesjak, Blagotinšek 1, Henigman 2, Marguč 5 (3), Janc 1, Potočnik, Cingesar 1, Kodrin 1, Medved 3 (1), Gaber 3, Bezjak, Barišić-Jaman 1, Vlah, Zarabec 1 (1), Žabič, Mlakar 7, Zugan.
Hrvaška: Pešić, Alilović, Mihić, Vori, Marić, Stepančić 3, Gojun, Horvat 1, Karačić 2, Štrlek 1, Čupić 8 (5), Musa, Mamić, Cindrić 5, Vranković 1, Kozina 1, Mandalinić 4, Jaganjac.

Zagreb, sobota, 28. oktobra:
HRVAŠKA : SLOVENIJA 21:20 (11:9)
Hrvaška: Pešić, Alilović, Mihić 2, Vuglač 4, Stepančić, Vori 1, Gojun, Horvat 2, Karačić 4, Mandalinić, Štrlek, Čupić 6 (5), Musa, Mamić, Cindrić 2, Kozina, Jaganjac, Vranković.
Slovenija: Ferlin, Kastelic, Blagotinšek, Marguč 2, Dolenec 8 (4), Janc, Potočnik, Cingesar, Medved 1, Gaber 2, Bezjak 1 (1), Barišič-Jaman, Vlah 1, Zarabec 3, Žabič 1, Zugan, Malus, Okleščen 1.

Pripravljalne tekme pred OI 2016

Maribor, 16. julija:
SLOVENIJA : TUNIZIJA 33:25 (15:14)
Slovenija: Blagotinšek 2, Henigman, Marguč 7, Kavtičnik 2, Janc 6, Dolenec 3, Škof, Cingesar 4, Skube 2, Poteko, Miklavčič, Gaber 1, Zorman, Razgor 2, Bombač 4, Lesjak.
Tunizija: Missaoui, Toumi 3, Tej 2, Maaref, Bannour 3, Maggaiz, Haj Youssef, Sanai 3, Boughanmi 4, Saied, Hosni, Ben Salah, Hammed 2, Chouiref 3, Soussi 1, Jallouz 5.

Trbovlje, 17. julija:
SLOVENIJA : TUNIZIJA 39:24 (22:9)
Slovenija: Skok, Lesjak, Blagotinšek 1, Henigman 2, Marguč 3, Kavtičnik 4, Janc 6, Dolenec 2, Cingesar 5, Skube, Poteko, Miklavčič 1, Gaber 4, Bezjak 5, Razgor 1, Zarabec 4, Bombač 1.
Tunizija: Missaoui, Maggaiz, Bedoui, Toumi 3, Tejissam, Maaref, Bannour, Bhar, Haj, Sanai 2, Boughanmi 5, Saied, Hosni, Ben Salah 3, Hammed 3, Chouiref 3, Soussi 2, Jallouz 3

Koper, 22. julij:
SLOVENIJA : HRVAŠKA 27:25 (13:9)
Slovenija: Blagotinšek 4, Henigman 1, Marguč 3, Kavtičnik 2, Janc 1, Dolenec 2 Cingesar 1, Skube, Poteko 1, Miklavčič, Gaber 2, Zorman, Bezjak 4, Razgor, Zarabec 3, Bombač 3, Skok, Škof (10 obramb), Lesjak (3 obrambe).
Hrvaška: Stevanović, Mihić 3, Duvnjak 1, Kopljar 6, Gojun, Matulić, Pešić 3, Ivić 2, Karačić 3, Kontrec, Štrlek 3, Čupić 2, Slišković 4, Cindrić 1, Brozović 1.

Opatija, 26. julij:
HRVAŠKA : SLOVENIJA 22:20 (13:9)
Hrvaška: Stevanović, Mihić, Duvnjak 4, Stepančić 1, Kopljar 1, Gojun, Matulić, Pešić, Karačić 6, Kontrec, Štrlek 4, Čupić, Mamić 1, Slišković 2, Cindrić, Brozović 3.
Slovenija: Blagotinšek 1, Henigman 3, Marguč 3, Kavtičnik 2, Janc 1, Cingesar 3, Skube 2, Poteko, Miklavčič 1, Gaber 2, Bezjak, Razgor, Zarabec 1, Bombač 1, Lesjak, Skok.

Rio de Janeiro, 4. avgust:
SLOVENIJA : DANSKA 22:21 (9:12)
Slovenija: Skok 1, Blagotinšek 3, Henigman, Kavtičnik 3, Janc, Dolenec 1, Škof, Cingesar 3, Poteko, Gaber 2, Zorman 3, Bezjak 5, Razgor 1, Zarabec 1, Bombač.

KVALIFIKACIJE ZA EP

za EP 2014

Slovenija Belorusija 33:35 (17:18)
Slovenija Romunija 31:22 (14:11)
Slovenija Islandija 34:35 (18:15)
Slovenija Islandija 28:29 (13:09)
Slovenija Belorusija 32:32 (14:16)
Slovenija Romunija 34:26 (16:13)

za EP 2012

Slovenija Portugalska 34:31 (17:14)
Slovenija Portugalska 29:31 (13:14)
Slovenija Poljska 30:28 (14:14)
Slovenija Poljska 27:32 (14:15)
Slovenija Ukrajina 31:25 (17:15)
Slovenija Ukrajina 43:32 (22:16)

za EP 2010

Slovenija Izrael 36:28 (21:16)
Slovenija Izrael 40:27 (19:15)
Slovenija Bolgarija 40:23 (19:14)
Slovenija Bolgarija 47:20 (13:11)
Slovenija Nemčija 26:27 (13:13)
Slovenija Nemčija 30:28 (12:20)
Slovenija Belorusija 38:26 (17:13)
Slovenija Belorusija 36:32 (18:17)

za EP 2008

Slovenija Makedonija 33:28 (12:13)
Slovenija Makedonija 33:32 (10:12)

za EP 2000

Slovenija Finska 32:25 (16:10)
Slovenija Finska 35:32 (18:17)
Slovenija Estonija 34:20 (16:10)
Slovenija Estonija 33:18 (19:07)
Slovenija Avstrija 33:29 (14:17)
Slovenija Avstrija 28:20 (12:10)
Slovenija Madžarska 27:23 (11:08)
Slovenija Madžarska 32:29 (17:14)

za EP 1998

Slovenija Češka 25:29 (13:16)
Slovenija Češka 26:25 (09:11)
Slovenija Francija 23:27 (08:12)
Slovenija Francija 24:26 (11:10)
Slovenija Izrael 28:27 (13:13)
Slovenija Izrael 35:21 (18:12)

za EP 1996

Slovenija Turčija 26:20 (10:07)
Slovenija Turčija 23:23 (11:11)
Slovenija Avstrija 22:26 (12:12)
Slovenija Avstrija 27:19 (13:06)
Slovenija Hrvaška 22:19 (12:12)
Slovenija Hrvaška 21:30 (10:16)

za EP 1994

Slovenija Litva 22:20 (11:11)
Slovenija Madžarska 24:19 (15:10)
Slovenija Norveška 24:19 (10:12)
Slovenija Norveška 19:23 (10:12)
Slovenija Litva 22:24 (09:14)
Slovenija Madžarska 15:18 (05:09)
Slovenija Gruzija 34:14 (16:08)
Slovenija Gruzija 29:12 (13:07)
Slovenija Češka 19:16 (10:07)
Slovenija Češka 19:22 (09:13)

KVALIFIKACIJE ZA SP

za SP 2015

Slovenija Švica 33:30 (18:13)
Slovenija Ukrajina 28:32 (15:16)
Slovenija Luksemburg 36:16 (13:07)
Slovenija Luksmeburg 37:26 (19:13)
Slovenija Švica 31:23 (19:12)
Slovenija Ukrajina 35:23 (15:10)

za SP 2013

Slovenija Portugalska 31:26 (11:10)
Slovenija Portugalska 27:26 (13:08)

za SP 2011

Slovenija Madžarska 27:25 (12:12)
Slovenija Madžarska 25:28 (14:13)

za SP 2009

Slovenija Slovaška 33:32 (15:16)
Slovenija Slovaška 29:30 (16:17)

za SP 2007

Slovenija Avstrija 36:26 (17:10)
Slovenija Avstrija 31:25 (14:13)

za SP 2003

Slovenija Izrael 33:24 (13:09)
Slovenija Izrael 29:25 (14:09)

za SP 1999

Slovenija Avstrija 29:24 (12:09)
Slovenija Avstrija 21:21 (09:10)
Slovenija Belorusija 26:31 (11:15)
Slovenija Belorusija 31:24 (16:13)
Slovenija Hrvaška 31:25 (16:14)
Slovenija Hrvaška 25:28 (11:09)

za SP 1997

Slovenija Švica 26:14 (12:10)
Slovenija Švica 23:29 (13:12)
Slovenija Italija 19:12 (07:06)
Slovenija Italija 18:19 (10:08)
Slovenija Avstrija 19:21 (07:10)
Slovenija Avstrija 25:20 (14:10)

SREDOZEMSKE IGRE

2013 - Mersin

Slovenija je osvojila 5. mesto
Slovenija Egipt 28:33 (14:22)
Slovenija Grčija 40:20 (17:12)
Slovenija Hrvaška 34:32 (18:19)
Slovenija Tunizija 32:32 (17:17)
Slovenija Srbija 29:26 (12:09)
Za Slovenijo so nastopili: Lesjak Urban, Bundalo Uroš, Nosan Mitja, Čemas Matevž, Šoštarič Mario, Poteko Vid, Bombač Dean, Mačkovšek Borut, Dolenec Jure, Ferlin Klemen, Razgor Simon, Cingesar Darko, Skube Staš, Marguč Gašper, Papež Jernej. Selektor: Boris Denič

2005 - Almeria

Slovenija je osvojila 6. mesto.
Slovenija Egipt 30:31 (16:11)
Slovenija Grčija 28:25 (11:13)
Slovenija Srbija in Črna gora 30:33 (14:16)
Slovenija Tunizija 23:25 (10:15)
Slovenija Italija 30:27 (13:13)
Za Slovenijo so nastopili: Dobelšek Jure, Hribar Boštjan, Ivančič Rok, Kavaš Boštjan, Konečnik Robi, Kozlina Miladin, Kozomara Goran, Lorger Gregor, Mlakar Matjaž, Natek Jure, Oštir Marko, Podpečan Dušan, Prošt Primož, Sirk Aleš in Luka Žvižej. Selektor: Slavko Ivezič

2001 - Tunis

Slovenija je osvojila 5. mesto.
Slovenija Maroko 39:28 (18:15)
Slovenija Jugoslavija 24:24 (13:11)
Slovenija Španija 25:32 (10:13)
Slovenija Alžirija 30:27 (16:17)
Slovenija Jugoslavija 26:33 (14:17)
Za Slovenijo so nastopili: Bedekovič Branko, Denič Boris, Ficko Boštjan, Jovičič Zoran, Kastelic Andrej, Kavtičnik Vid, Lapajne Beno, Lubej Zoran, Oštir Marko, Pajovič Aleš, Podpečan Dušan, Pungartnik Roman, Sokolov Sergej, Tomšič Tomaž in Vugrinec Renato. Selektor: Matjaž Tominec

1997 - Bari

Slovenija je osvojila 4. mesto.
Slovenija Bosna in Hercegovina 31:25 (13:12)
Slovenija Turčija 24:24 (10:12)
Slovenija Španija 27:27 (12:13)
Slovenija Jugoslavija 25:24 (12:13)
Slovenija Hrvaška 21:23 (13:11)
Slovenija Španija 27:31 (10:15)
Za Slovenijo so nastopili: Begovič Rajko, Cvijič Gregor, Denič Boris, Franc Aleš, Kastelic Andrej, Lapajne Beno, Likavec Jani, Ocvirk Tomaž, Pajovič Aleš, Papež Borut, Strašek Boštjan, Šafarič Robi, Šerbec Uroš, Tomšič Tomaž in Vugrinec Renato. Selektor: Slavko Ivezič


1993 - Roussillon

Slovenija je osvojila 3. mesto.
Slovenija Grčija 29:24 (14:10)
Slovenija Hrvaška 18:24 (10:09)
Slovenija Tunizija 31:23 (12:09)
Slovenija Italija 23:16 (10:04)
Slovenija Francija 27:30 (12:15)
Slovenija Egipt 24:23 (11:12)
Za Slovenijo so nastopili: Banfro Tettey, Čop Jani, Denič Boris, Doberšek Boštjan, Jeršič Tomaž, Kleč Tomaž, Levc Aleš, Likavec Jani, Plaskan Borut, Pungartnik Roman, Pušnik Rolando, Stojakovič Nenad, Strašek Boštjan, Šerbec Uroš in Tomšič Tomaž. Selektor: Tone Tiselj

PRIJATELJSKE TEKME

2015

Slovenija Danska 26:36 (11:19)
Slovenija Švedska 23:29 (14:13)
Slovenija Islandija 32:32 (18:15)

2014

Slovenija Danska 25:31 (12:15)
Slovenija Francija 27:26 (14:13)
Slovenija Norveška 28:30 (15:14)
Slovenija Avstrija 34:29 (14:14)
Slovenija Egipt 34:20 (17:10)
Slovenija Alžirija 34:21 (15:06)

2013

Slovenija Makedonija 31:25 (12:12)
Slovenija Nemčija 24:27 (11:14)
Slovenija Nemčija 30:31 (17:14)
Slovenija Črna Gora 31:26 (14:08)
Slovenija Tunizija 28:23 (17:10)
Slovenija Danska 30:35 (12:14)

2012

Slovenija Danska 29.29 (12:16)
Slovenija Islandija 26:29 (13:13)
Slovenija Poljska 24:25 (16:10)
Slovenija Grčija 31:21 (16:10)
Slovenija Češka 33:28 (18:15)
Slovenija Avstrija 29:36 (19:15)
Slovenija Madžarska 29:26 (12:10)
Slovenija Alžirija 29:19 (14:08)

2011

Slovenija Bahrain 37:23 (19:13)
Slovenija Norveška 33:36 (11:18)
Slovenija Romunija 28:20 (15:08)
Slovenija Švica 39:37 (17:20)
Slovenija Srbija 32:24 (16:11)
Slovenija Srbija 24:27 (13:13)
Slovenija Norveška 39:25 (19:12)

2010

Slovenija Avstrija 32:29 (15:13)
Slovenija Rusija 42:32 (23:15)
Slovenija Češka 32:33 (15:15)
Slovenija Danska 35:36 (19:18)
Slovenija Češka 37:30 (17:17)
Slovenija Norveška 30:37 (13:19)

2009

Slovenija Švica 32:30 (17:11)
Slovenija Ukrajina 41:27 (22:12)
Slovenija Avstrija 31:33 (17:13)
Slovenija Slovaška 38:28 (20:10)
Slovenija Danska 31:30 (13:10)
Slovenija Češka 28:27 (12:14)
Slovenija Ukrajina 41:32 (18:15)
Slovenija Hrvaška 32:34 (13:18)
Slovenija Avstrija 32:29 (15:14)
Slovenija Avstrija 32:33 (16:17)

2008

Slovenija Romunija 37:36 (18:19)
Slovenija Madžarska 29:33 (14:15)
Slovenija Slovaška 33:30 (19:14)
Slovenija Slovaška 35:32 (21:14)
Slovenija Švedska 34:31 (21:20)
Slovenija Bosna in Hercegovina 29:28 (15:16)

2007

Slovenija Švica 35:29 (16:11)
Slovenija Švica 35:34 (15:14)
Slovenija Madžarska 24:30 (11:15)
Slovenija Hrvaška 29:32 (11:14)
Slovenija Grčija 37:27 (15:16)
Slovenija Bosna in Hercegovina 35:33 (17:16)

2006

Slovenija Japonska 28:35 (15:20)
Slovenija Romunija 37:34 (18:19)
Slovenija Srbija in Črna gora 23:31 (12:19)
Slovenija Srbija in Črna gora 31:29 (13:14)
Slovenija Hrvaška 25:27 (10:14)
Slovenija Madžarska 33:32 (16:17)
Slovenija Nemčija 33:32 (16:16)

2005

Slovenija Nemčija 26:28 (12:15)
Slovenija Nemčija 31:30 (15:09)
Slovenija Srbija in Črna gora 32:29 (15:12)
Slovenija Tunizija 36:22 (18:16)
Slovenija Srbija in Črna gora 30:33 (15:15)
Slovenija Tunizija 31:28 (12:16)
Slovenija Tunizija 40:30 (17:16)
Slovenija Hrvaška 30:29 (14:16)
Slovenija Nemčija 32:26 (13:16)
Slovenija Nemčija 27:19 (14:10)
Slovenija Tunizija 31:28 (16:12)
Slovenija Hrvaška 33:36 (14:17)
Slovenija Tunizija 30:28 (16:13)

2004

Slovenija Islandija 34:39 (18:18)
Slovenija Hrvaška 33:28 (16:12)
Slovenija Švedska 31:31 (17:14)
Slovenija Nemčija 28:30 (13:15)
Slovenija Nemčija 27:33 (12:16)
Slovenija Madžarska 30:24 (18:11)
Slovenija Danska 26:37 (14:16)
Slovenija Grčija 32:27 (16:15)
Slovenija Egipt 30:25 (13:14)
Slovenija Egipt 29:20 (11:139
Slovenija Poljska 29:31 (14:15)
Slovenija Poljska 33:24 (18:10)
Slovenija Makedonija 30:24 (12:15)
Slovenija Makedonija 30:24 (13:11)

2003

Slovenija Srbija in Črna gora 21:28 (09:15)
Slovenija Španija 21:37 (12:18)
Slovenija Švedska 30:27 (16:13)
Slovenija Slovaška 33:28 (15:16)
Slovenija Slovaška 33:26 (19:12)
Slovenija Islandija 32:25 (19:14)
Slovenija Islandija 26:26 (12:14)
Slovenija Islandija 29:37 (16:16)
Slovenija Srbija in Črna gora 24:25 (12:14)
Slovenija Danska 22:26 (11:16)
Slovenija Islandija 26:26 (10:16)
Slovenija Španija 28:27 (16:14)
Slovenija Brazilija 30:25 (16:10)
Slovenija Češka 28:27 (13:13)

2002

Slovenija Bosna in Hercegovina 26:26 (14:10)
Slovenija Bosna in Hercegovina 28:26 (12:14)
Slovenija Portugalska 21:35 (12:17)
Slovenija Francija 22:33 (14:16)
Slovenija Portugalska 29:28 (15:14)
Slovenija Egipt 30:34 (15:15)
Slovenija Hrvaška 23:24 (09:11)
Slovenija Hrvaška 26:29 (13:16)
Slovenija Slovaška 33:26 (19:12)
Slovenija Madžarska 26:29 (15:15)
Slovenija Madžarska 24:22 (11:11)
Slovenija Slovaška 33:28 (15:16)
Slovenija Bosna in Hercegovina 32:27 (14:14)
Slovenija Bosna in Hercegovina 32:24 (16:11)
Slovenija Bosna in Hercegovina 36:27 (17:15)
Slovenija Alžirija 24:23 (13:08)
Slovenija Rusija 32:31 (17:17)

2001

Slovenija Italija 35:23 (19:06)
Slovenija Hrvaška 25:27 (16:13)
Slovenija Hrvaška 25:30 (14:15)
Slovenija Egipt 29:24 (15:13)
Slovenija Francija 25:25 (13.10)
Slovenija Luksemburg 33:22 (17:08)
Slovenija Francija 27:31 (14:15)
Slovenija Francija 21:28 (10:14)
Slovenija Egipt 25:24 (10:12)
Slovenija Rusija 24:31 (14:15)
Slovenija Hrvaška 36:24 (18:13)
Slovenija Jugoslavija 31:26 (12:13)
Slovenija Jugoslavija 25:30 (17:13)
Slovenija Hrvaška 27:42 (12:21)
Slovenija Tunizija 14:17 (09:08)
Slovenija Madžarska 23:21 (12:10)
Slovenija Švica 14:21 (09:09)
Slovenija Južna Koreja 18:22 (05:14)
Slovenija Ukrajina 18:25 (08:12)

2000

Slovenija Španija 22:28 (09:14)
Slovenija Nemčija 30:26 (16:14)
Slovenija Portugalska 26:25 (09:11)
Slovenija Hrvaška 33:26 (15:13)
Slovenija Euro Team 31:35 (15:17)
Slovenija Švedska 298:23 (11:10)
Slovenija Egipt 27:31 (12:17)
Slovenija Alžirija 27:26 (13:12)
Slovenija Bosna in Hercegovina 39:20 (20:09)
Slovenija Kuba 28:27 (16:12)
Slovenija Nemčija 26:29 (13:17)
Slovenija Kuvajt 30:15 (16:07)
Slovenija Belorusija 22:21 (13:12)
Slovenija Avstrija 27:24 (12:10)
Slovenija Švica 23:20 (11:12)

1999

Slovenija Litva 26:15 (15:07)
Slovenija Poljska 32:31 (15:14)
Slovenija Tunizija 27:25 (15:10)
Slovenija Portugalska 28:19 (13:06)
Slovenija Danska 23:26 (09:12)
Slovenija Savdska Arabija 33:22 (17:10)
Slovenija Savdska Arabija 31:29 (17:12)
Slovenija Jugoslavija 27:28 (12:15)
Slovenija Hrvaška 23:24 (13:09)
Slovenija Hrvaška 36:37 (12:10)

1998

Slovenija Švedska 29:30 (13:16)
Slovenija Makedonija 30:22 (19:11)
Slovenija Portugalska 21:25 (13:15)
Slovenija Litva 25:24 (11:13)

1997

Slovenija Savdska Arabija 35:19 (18:07)
Slovenija Litva 28:23 (12:08)
Slovenija Hrvaška (mladinci) 36:26 (17:13)
Slovenija Hrvaška 26:28 (15:15)
Slovenija Madžarska 29:26 (12:14)
Slovenija Madžarska 26:29 (13:14)

1995

Slovenija Španija 19:23 (12:10)
Slovenija Jugoslavija 21:31 (09:13)
Slovenija Francija 21:22 (14:10)
Slovenija Francija 24:17 (13:07)
Slovenija Francija 21:28 (13:14)
Slovenija Poljska 23:20 (11:10)
Slovenija Hrvaška 30:29 (14:14)
Slovenija Tunizija 18:16 (10:10)

1994

Slovenija Hrvaška 20:19 (12:12)

1993

Slovenija Hrvaška 20:21 (12:09)

1992

Slovenija Hrvaška 18:21 (06:10)
Slovenija Islandija 19:22 (10:14)
Slovenija Islandija 15:15 (08:06)
Slovenija Italija 19:13 (09:08)
Slovenija Tunizija 24:21 (13:13)
Slovenija Italija 20:21 (14:11)
Slovenija Estonija 28:21 (16:12)
Slovenija Češkoslovaška 20:23 (09:14)
Slovenija Češkoslovaška 19:20 (07:13)
Slovenija Avstrija 20:19 (08:10)
Slovenija Hrvaška 22:30 (12:14)
Slovenija Italija 18:19 (06:10)