Show menu

Zgodovina SP

Nastopi Slovenije na svetovnih prvenstvih

Slovenija je nastopila na petih svetovnih prvenstvih: Nemčija 1997 (18. mesto), Italija 2001 (9. mesto), Hrvaška 2003 (8. mesto), Rusija 2005 (14. mesto) in Nemčija 2017 (14. mesto).

NEMČIJA 2017

SVETOVNO PRVENSTVO 2017, 1. DEL, SKUPINA A
Trier (Nemčija)

1. kolo, sobota, 2. decembra:
FRANCIJA : SLOVENIJA 23:24 (10:13)
Slovenija: Ferfolja, Rudman, Gros 9, Žabjek, Stanko 4, Abina, Zulič 1, Irman 4, Koren 3, Pandžić, Vučko, Vrček 2, Vojnović, Krhlikar, Beganović, Amon 1.

2. kolo, nedelja, 3. decembra:
SLOVENIJA : ROMUNIJA 28:31 (14:14)
Slovenija: Ferfolja, Rudman, Gros 10, Žabjek, Stanko 5, Abina 1, Zuič 2, Irman, Koren 4, Pandžić, Vučko, Vrček 2, Vojnovič, Krhlikar 1, Beganović, Amon 3.

3. kolo, torek, 5. decembra:
SLOVENIJA : ANGOLA 32:25 (15:15)
Slovenija: Pandžić, Vojnović, Ferfolja, Rudman 1 (1), Gros 7 (2), Žabjek, Stanko 6 (1), Abina, Zulić, Irman 6, Koren, Vučko 1, Vrček 5, Krhlikar 2, Beganović 1, Amon 3.

4. kolo, četrtek, 7. decembra:
PARAGVAJ : SLOVENIJA 22:28 (9:18)
Slovenija: Pandžić, Vojnović, Ferfolja, Rudman 1, Gros 6 (4), Žabjek 1, Stanko 6 (1), Abina 1, Zulić, Irman 1, Koren 4, Vučko, Vrček 2, Krhlikar, Beganović 2, Amon 4.

5. kolo, petek, 8. decembra:
ŠPANIJA : SLOVENIJA 33:26 (13:14)
Slovenija: Pandžić, Vojnović, Ferfolja 4, Rudman, Gros 7, Žabjek, Stanko 7, Abina, Zulić 1, Irman 2, Koren 1, Vučko, Vrček, Krhlikar, Beganović, Amon 4.

OSMINA FINALA, LEIPZIG

Nedelja, 10. decembra:
SLOVENIJA : ŠVEDSKA 21:33 (12:18)
Slovenija: Pandžić, Vojnović, Ferfolja 1, Rudman 1, Gros 4, Žabjek, Stanko, Abina 1, Zulić, Irman 2, Koren 8 (1), Vučko, Vrček 1, Krhlikar 1, Beganović, Amon 2.

RUSIJA 2005

Končni vrstni red: 1. Rusija, 2. Romunija, 3. Madžarska, 4. Danska, 5. Nizozemska, 6. Nemčija, 7. Brazilija, 8. Južna Koreja, 9. Norveška, 10. Ukrajina, 11. Hrvaška, 12. Francija, 13. Avstrija, 14. Slovenija, 15. Makedonija, 16. Angola, 17. Kitajska, 18. Japonska, 19. Poljska, 20. Argentina, 21. Slonokoščena obala, 22. Kamerun, 23. Urugvaj, 24. Avstralija

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Južna Koreja 42:35 (20:18)
Slovenija Avstralija 41:13 (19:4)
Slovenija Madžarska 27:27 (14:11)
Slovenija Norveška 22:29 (10:16)
Slovenija Angola 27:28 (12:12)

HRVAŠKA 2003

Končni vrstni red: 1. Francija, 2. Madžarska, 3. Južna Koreja, 4. Ukrajina, 5. Španija, 6. Norveška, 7. Rusija, 8. Slovenija, 9.Srbija in Črna gora, 10. Romunija, 11. Avstrija, 12. Nemčija, 13. Danska, 14. Hrvaška, 15. Češka, 16. Japonska, 17. Angola, 18. Tunizija, 19. Kitajska, 20. Braziliuja, 21. Slonokoščena obala, 22. Argentina, 23. Avstralija, 24. Urugvaj

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Ukrajina 25:26 (13:12)
Slovenija Romunija 30:28 (15:12)
Slovenija Norveška 28:29 (14:13)
Slovenija Kitajska 34:26 (18:13)
Slovenija Slonokoščena obala 32:28 (15:12)
Slovenija Madžarska 25:38 (17:20)
Slovenija Danska 29:21 (15:7)
Slovenija Nemčija 29:28 (13:13)

ITALIJA 2001

Končni vrstni red: 1. Rusija, 2. Norveška, 3. Jugoslavija, 4. Danska, 5. Francija, 6. Madžarska, 7. Avstrija, 8. Švedska, 9. Slovenija, 10. Španija, 11. Kitajska, 12. Brazilija, 13. Angola, 14. Nizozemska, 15. Koreja, 16. Italija, 17. Romunija, 18. Ukrajina, 19. Tunizija, 20. Japonska, 21. Makedonija, 22. Kongo, 23. Urugvaj, 24. Grenlandija

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Avstrija 21:26 (13:14)
Slovenija Tunizija 25:22 (14:10)
Slovenija Brazilija 36:23 (16:10)
Slovenija Italija 28:21 (16:9)
Slovenija Urugvaj 34:16 (15:7)
Slovenija Norveška 24:32 (11:13)

NORVEŠKA/DANSKA 1999

Slovenija ni nastopila. Končni vrstni red: 1. Norveška, 2. Francija, 3. Avstrija, 4. Romunija, 5. Madžarska, 6. Danska, 7. Nemčija, 8. Makedonija, 9. Južna Koreja, 10. Nizozemska, 11. Poljska, 12. Rusija, 13. Ukrajina, 14. Belorusija, 15. Angola, 16. Brazilija, 17. Japonska, 18. Kitajska, 19. Češka, 20. Slonokoščena obala, 21. Kuba, 22. Kongo, 23. Avstralija, 24. Argentina

NEMČIJA 1997

Končni vrstni red: 1. Danska, 2. Norveška, 3. Nemčija, 4. Rusija, 5. Koreja, 6. Hrvaška, 7. Makedonija, 8. Poljska, 9. Madžarska, 10. Francija, 11. Avstrija, 12. Romunija, 13. Češka, 14. Slonokoščena obala, 15. Angola, 16. Belorusija, 17. Japonska, 18. Slovenija, 19. Alžirija, 20. Kanada, 21. Uzbekistan, 22. Kitajska, 23. Brazilija, 24. Urugvaj

Rezultati tekem Slovenije:

Slovenija Makedonija 22:26 (11:11)
Slovenija Rusija 27:30 (11:15)
Slovenija Danska 24:37 (9:22)
Slovenija Češka 28:31 (10:18)
Slovenija Kitajska 35:34 (17:19

AVSTRIJA/NEMČIJA 1995

Slovenija ni nastopila. Končni vrstni red: 1. Koreja, 2. Madžarska, 3. danska, 4. Norveška, 5. Nemčija, 6. Rusija, 7. Romunija, 8. Avstrija, 9. Ukrajina, 10. Hrvaška, 11. Švedska, 12. Slovaška, 13. -16. Češka, Kitajska, Japonska, Angola, 17. - 20- ZDA; Slonokoščena obala, Brazilija, Kanada

NORVEŠKA 1993

Slovenija ni nastopila. Končni vrstni red: 1. Nemčija, 2. Danska, 3. Norveška, 4. Romunija, 5. Rusija, 6. Švedska, 7. Madžarska, 8. Avstrija, 9. Češkoslovaška, 10.Poljska, 11. Koreja, 12. ZDA, 13. Litva, 14. Kitajska, 15. Španija, 16. Angola